bugün

büyük cümleleri hak eden,sevimli ve saçı az bir güldürü ustasıdır .
cok bayat ve ayni esprileri isitip isitip temcit pilavi gibi okura yediren cizer.
iddia edildigi üzere selcuk erdem in zat-ı sahanelerini kıskandığı yazardır.penguen'de önceleri yumurtalardayken, disiyle,tırnağıyla kendi sayfasını edinmiştir.gayet de komiktir.
devamlı aynı konularda espri yapan yapan yazardır,selçuk erdem i kıskanıyorsa şayet,normaldir çünkü kendinde o zeka ve kültür dolu esprilerin tırnağı yoktur...

basit ve odunca espriler yapar,herhalde bakıp bakıp kendi gülüyor...
eski köşesinin adı "amatör serkan" olan çizercik.
penguen dergisi ilk çıktığı sıralar bir yıl kadar amatör "yumurtalar"da çizmiş kel ve kafasına şapka yapışmış karikatürist.
bir karikatürüyle yarmış çizer.

- üşüdüysen kalkarım sevinç
+ allah allah.. e ben nolcam peki?
- üşüyen karıyla işim olmaz benim.kusura bakma prensip meselesi...
esprilerinde farkına vardığım son şey sıklıkla gayleri malzeme yapması,bu da ilginç...

edit:fransanın en ünlü seksoloğundan aldığımız bilgiye göre * gaylerle en çok gizli gayler dalga geçmekteymiş,hımm.

edit2:hayır,bir manidarlık yok.
esprilerinde çok sık kullandığı selma isimli kişi, acaba aramızda mı? diye gece gece bana sorduran karikatürist. kadın erkek ilişkilerinde, çok başarılı çizgileri ve esprileri vardır.
haksızlık ettiğim kişiymiş,hayvan dergisine verdiği röportajı okuyunca anladım.
aslında çok bizden biriymiş,güzel insanmış.
özür diliyorum kendisinden.
-faruk bana fındığım diyor
-sercan da bana hep gofretim der
-cemil bebeğim der bana
+naber la y*rram
-aha benimki de geldi.

edit: (bkz: anlatılmaz yaşanır durumlar)
(img:#22488)
-nurten gözlerime bak bu iş bitmedi de
+maalesef bu iş bitti turgut!anla artık ayrılıyorum senden. sen de peşimi bırakmalısın artık.
-(elle malum hareket yapılıyodur)güzeeel. şimdi de yavaşça elime doğru bak ve sözlerini tekrar et
(bkz: anlatılmaz yaşanır durumlar)
(img:#22489)
komikaze.net sitesinde ve penguen dergisinde karikatür çizen bir şahsiyettir. karikatürlerinin konularını genelde erkek-kız ilişkileri, yurdum insanının komik muhabbetleri oluşturur.
her hafta köşesinde kırıp geçiren bir kareye rastladığım çizer.
deu iibf 'deki penguen söyleşisinde de bir çok insanın farkettiği gibi stand-up yapsa tam süper olacak insan.
ara sıra şahan gökbakarın skeçlerinde boy gösterir.
selçuk erdem i kısknmasını saçma bulduğum çizer.keza çizimleri ve konuları yiğit özgür ü anımsatır fakat yanına yaklaşamaz şu halde.
esprileri her ne kadar farklı ve güzel olsada çizdiği karakterlerin ağız ve el-kol hareketleri hep aynı, ama yinede ara sıra yarmayı başarır. onu da severiz, candır saygımız vardır..
komik olmayan tavuk..

şaka lan, ne tavuğu..
gece gece yarmış koparmış başarılı karikatürist.

adamın babası yaşlı dede söze başlar:

-hayatım boyunca senin için çalıştım didindim.. ne yaptıysam senin için yaptım.. oysa sen şimdi karınla bir olmuş bana bağırıyorsun.
-baba biz evde yokken salona sıçmışsın...
-hoş bir sürpriz olur diye düşünmüştüm.
sabahın 4 ünde kahkaha atmama sebebiyet vermiş komik ötesi insan.

http://www.komikaze.net/sitebocugu.asp?gun=20070929
- ve gokten dustu 3 elma; biri sana, biri bana...
- ne elma mı? nerde? elma, elma nerde?
- allahım obez bir cocugun babası olmak ne zor imiş. yat zıbar lan şişkoo...

sabahtan beri guluyorum bu karikaturune.
Esprileri bazen anlaşılmaz derecede kötü bazen de inanılmayacak kadar komik olup yaran usta. Ne var ki Erdil Yaşaroğlu,selçuk erdem ya da bir yiğit özgür kadar popüler olamamıştır. Reklamı yoktur,bu yüzden tanıyanı azdır. Kendine has kemikleşmiş bir okuyucu kitlesi vardır. ben de bunlardan biriyim ne mutlu.
şahan gökbakar ın canlandırdığı recep ivedik karakterinin tatil maceralarını anlatan filmde rol alacak olan kişi.
x- kızım sana soyluyorum, gelinim sen anla, oglum sen zıpla, bey sen kımıldama, haydi elleri goreyim, eller havaya!.. ohh sappi sappi sap sap...
y- ay levent kos!.. biletine buyuk ikramiye cıkınca annene bisiler oldu...
z- dur tamam ben babamı yalayıp geliyorum, hemen ilgilenicem onunla da... *