bugün

milliyet ve habertürk'ün haberlerine göre fenerbahçe'nin almak istediği basketbolcu.

Kaynaklar: http://www.haberturk.com/...ergio-rodriguezin-pesinde

http://www.milliyet.com.t...ahce-2247421-skorerhaber/
Para kazanmayı tercih etmiş akıllı basketçi.iddaa sı falan yok zaten phila'nın.Rahat rahat kazanır parasını yatar.
philadelphia 76ers ile 1 yıl, 6.8 milyon dolarlık bir sözleşme imzalamıştır.
oyun görüşü çok iyidir.
cska ya transfer olmuş.
son saniye üçlüğüyle canımızı yakmıştır.
görsel
görsel
https://pbs.twimg.com/media/DSPogwNXcAAdp4J.jpg
cska'dan ayrılmıştır. muhtemelen olimpia milano ile sözleşme imzalayacak ispanyol basketbolcu.
milano ekibiyle sözleşme imzalamış ispanyol basketbolcu.
ispanyol oyun kurucu, avrupa'nın son döneminde en özel guardlarından bir tanesi..

top eline çok yakışır, iyi bir oyun kurucudur. serbest atışları, orta mesafeleri, üç sayılık atışları genel itibariyle iyidir..

2006-2010 yılları arası nba'de portland, sacramento kings ve new york knicks formaları giydikten sonra 2011-2016 yılları arasında real madrid basketbol takımının formasını giydi..

real madrid dönemi de iyidir, 2-3 kez canlı olarak da izledim ona birazdan değineceğim..

2014-2015 sezonunda euroleague'de real madrid'le avrupa şampiyonu oldu, 2013-2014 sezonunda euroleague'de yılın beşine seçildi..

real madrid'de oynadığı dönemde hep tartışma konusu olmuştur, işte sergio llull mu ilk beş başlayacak, yoksa sergio rodriguez mi diye.. ve genel olarak rodriguez 2. çeyrek başlarından itibaren süre alırdı, bu durumdan rahatsız olmuş mudur, bence olmuştur..

ilk beşte çıkabilecek bir oyuncu tabii ki ama, real madrid'in çok kaliteli oyuncuları olduğunu da unutmamız lazım.. laso'nun yerinde ben olsam; sergio llull, sergio rodriguez, rudy fernandez hepsini bir arada oynatırdım.. neyse *

sergio rodriguez, nba'de 1 yıl philadelphia 76ers forması giydikten sonra, 2 yıl cska forması giydi, geçen yıldan bu yana da olimpia milano forması giyiyor..

şöyle bir şey var, onu da anlatayım; yıl sanırım 2014, yazın ağustos ayındayız, gazetede haber gördüm, a milli basketbol takımımız dünya basketbol şampiyonası öncesi ispanya ile karşılaşacak diye..

maç iki gün sonraydı, tabii eve geçip hemen bileti aldım biletixten, neyse.. ertesi gün gittim istanbula, saat 17.00 civarında abdi ipekçi spor salonu'nun önündeydim, yavaş yavaş maç için gelmeye başladı insanlar..

çok ispanyol da vardı, 2 kişi ile tanıştık bilbao'dan gelmişler, neyse sonra karı-koca bir aile ile tanıştık, adam kel 1.80 boylarında biriydi, biraz ingilizcemizle muhabbet etmeye çalıştık, adam sırf ben gibi yugoslav basketboluna hayran çıkmasın mı ? *

neyse bu bahsettiğim kişi ve eşiyle, bir de arkadaş vardı, dördümüz maç saatine kadar basketbol konuştuk, adam 1990'lardaki basketbol jenerasyonunu en iyi jenerasyon, takım kabul ediyo, üzerine kitap da yazmış..

yani anlıyacağınız bu arkadaş, ispanyol basketbol yorumcu, yazarlarından önemli biriymiş..

sonra demesin mi ? sergio rodriguez benim aile dostum, arkadaşım vs. * neyse ben duruma hemen el attım * abdi ipekçi'deki sporcu girişinin tam çaprazındayız biz, 40-50 metre var arada, güvenlikçi abiye dedim ki abi durum bundan ibaret.. bu arkadaş basketbolcunun arkadaşıymış, görmek istiyormuş onu bir geçelim falan.. tam arayı yapmıştık ki * bir makam arabası geldi, o zamanki federasyon başkanı harun erdenay'dı, dediğim gibi arada 50 m. rahat var, bağırdım haruunnnn aabiiii diye * inanır mısınız bekledi bizi, ben koştum önden..

vardım yanına.. '' abi bu arkadaş ispanyol basketbol yazarı, yorumcusuymuş, sergio rodriguez arkadaşıymış, maçtan önce burda görüşmek istiyorlarmış, yardımcı olur musunuz dedim ?

burda bekleyin dedi, polisler vs. dedim, sorun çıkarmazlar dedi.. tamam abi dedim, fotoğraf çekilebilir miyiz dedim * çekildik, saolsun kırmadı, ilgilendi bizimle..

ispanya milli takımı da salona henüz gelmemişti, sporcu girişinin orda bekledik, otobüs geldi, oyuncular indi, sergio rodriguez gördüğü gibi arkadaşının yanına geldi, biz de bu vesileyle birer fotoğraf çekildik * güzel oldu..

bu da böyle bir anımdır diyelim *

bir yıl sonra galatasaray'ımızın real madrid'le oynadığı maçta da rodriguez'i canlı olarak izledim,sonra da çıkışta soyunma odası önünde rodriguezle çekildik fotoğraf.. *

avrupa'nın en iyi oyun kurucularından biridir diyerek bitirelim..