yüzü aklımdan gitmeyen kız. o güzel yüzünü yakmışlar.
benden bir parça olsaydı heralde dünya diye bi şey bırakmazdım ortada.
pkk sempatizanlarının yaptığı gibi unutturmamamız gerekiyor serap'ı. onların tarafından birisi şüpheli bir şekilde ölünce yıllar boyu sürekli ve sürekli o kişinin adını vurguluyorlar. aynen bu şekilde yapıp onların stratejisiylşe hareket etmemiz gerekiyor aslında.
kendisi, kendilerine hümanist diyenler tarafından diri diri yakılmıştır.
türk halkı tarafından asla unutulmayacak o şehidimiz.
pkk ve bdp'lilerce hunharca şehit edilen türk kızı. kürt açılımının en acı hikayesi. diğer bir acı hikayesi de kürt kızı ceylan önkol'dur. her ikisininde katili pkk'dır bdp'dir.
9 ay önce anadilini konuşmak isteyen hümanistler tarafından yakılmıştır. bu kızı yakınca kürtçe bir anda +4 level atlamıştır onların gözünde.
ceylan önkol'dan, uğur kaymaz'dan herhangi bir farkı olmayan, faşizmin kurbanı kızdır.

vandallara geçit yok... tabi ceylan öldüğü zaman "büyüseydi terörist" olurdu diyen orospu çocuklarının serap'a üzülmesi de inandırıc değil..
suçunu hala bilmediğimiz...
bunu yapan kesinlikle insan olamaz.ama,serap eser'i savunup,onu öldürenler için hain diyipte uğur kaymaz ve ceylan önkol gibi çocukları öldürenlere vatansever,vatan kahramanı felan diyenler en az bunu yapanlar kadar onursuzdur.ne büyük çelişki değil mi?mardin'de öldürülen bir kürt çocuğu terörist ilan ediliyor,fakat istanbul'un ortasında teröristler tarafından öldürülen bir gencimiz şehit.yanlış anlaşılmasın,bunu yapanları savunmuyorum.allah uğur kaymaz'ları,serap eser'leri,ceylan önkol'ları öldürenlerin belalarını versin.
bu kızın ideolojik görüşünü bilen bile yok!

diğerleriyle kıyaslanamaz...
bu kız yakıldı çünkü şivan perwer isimli büyük sanatçı ülkesinden çok uzaklarda sürgün hayatı yaşıyor!
unutturmayacağız...
unutmadık seni!
doğum günüme hüzün katan kız... aramızda sanırım sadece bir yaş var veya aynı yaştayız. ne suçu vardı da öldü o gencecik yaşında? işte birileri tarafından savunulan hakları korunan ve bu yüzden bizlerin hakkı yenen bu insanların (insan olamazlar ama...) yaptıklarını görüyoruz. görüyoruz da çabuk unutuyoruz. şimdi sol frame de tekrar görün hatırlayın istedim. 1 saniye bile olsa.
belleğime kazınmış bir imge artık serap, masum sivillerin yaşama hakkının canilerce nasıl kolayca ellerinden alındığına dair.
onu bir kağıt gibi alev alev yaktılar ama umudumuzu kaybetmedik yaşama tutunsun istedik, dayanamadı aramızdan ayrıldı serap bir hiç uğruna. hala gözlerimi dolduruyor abisine sorduğu cümle "ağabey ben sınava girecektim şimdi ne olacak?"...
geleceği hayalleri olan gencecik bir kızdı o senin gibi,benim gibi...kızın gibi,kardeşim gibi..
"türkiye'de insanlar tesadüfen hayatta kalırlar" demişti sevdiğim biri... keşke bunu anlamak zorunda kalmasaydım.

(#9399887) bunu eksileyenlere söyleyecek söz yok.
17 yaşındaydı yandığında.... hangi haklı dava için masum bir genç kız yakılarak katledilebilir ki?

unutmadık!
ırkçı faşistler tarafından sürekli istismar edilen kızcağız. kendisi hunharca katledilmiştir. ancak bu ırkçı faşistler bu kızcağıza üzüldükleri gibi ceylan önkol'a uğur kaymaz'a da üzülseler o zaman kan emici olmadıklarını ispatlayacaklar ama ne yazık ki bu arkasından gözyaşı döker gibi davranan kimi yavşaklar bu gibi olaylarla yaşam kaynağı buluyorlar. yani seraplar ölecek ki bu kan emiciler beslenecek.
pkkcı kürtlerin kasten bilerek yaktığı kızdır. bu yakılma makul bir intikammış.
serap eser, çok insancıl ve barışçıl olan asla faşist olmayan insanlar tarafından katledilmiş bir insandır.

kesinlikle serap eser için üzülenler başkasına üzülmeyen, kan emici terör eylemi yapanlardır.
bu gibi insanlar asker öldürdüklerinde götlerine kına yakanlar gibi değillerdir. asla o kadar barışçıl ve haklı olamazlar.
hiç kimsenin üstüne molotof atmadım.
hiç bir çocuğu vurmadım.
hiç kimseyi kaçırmadım.
hiç yola mayın döşemedim.
hiç bir askere ateş açmadım.
hiç karakol bombalamadım.
hiç polis öldürmedim.

ama ben faşistim! aynı serap eser gibi.
ırkçı bölücülerin hala istismar ettiği insanlık utancı bir cinayetin kurbanı. tıpkı ceylan önkol ve uğur kaymaz gibi vatan için öldürülmüş bebeler gibi.
ceylan onkoluda pkklılar toplu tecavüzden sonra bombayla öldürmüşlerdir. aynı pkkcılar otosbüsü yakarak serap eseri de öldürmüşlerdir.

masumları katletmeyi adet edinenleri alkışlayanları görmek mide bulantısıdır.
acaba kürtçe eğitim verilirse kürt çocuklarına, bu kız yeniden canlanır mı? yaktınız ve üzülmüyorsunuz bile!
(bkz: #6707036)
katillerinin on sekiz yaşından küçük olduğu için taş atan çocuklar yasası olarak bilinen yasa ile yargılanacağını öğrendiğimiz şehidimiz. kurşun ve motolof kokteyli ne zaman taş oldu açıklasınlar lütfen.