bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    kana mikrop karışması.
    1 ... the she
  2. 2.
    genelde yanık hastalarında ortaya çıkan durumdur. çok sinsi bir tutumu vardır.ilk 5-10 gün hasta çok iyiyken aniden hastanın yoğun bakıma girmesiyle olaylar patlak verir.yanılmıyorsam hastanın kurtulma yüzdesi %30 gibi düşük bir olasılıktır. çok ilerlediği durumlarda hastanın ateşini çıkartacak kadar bile mikrop kalmaz vücutta..hasta çoğunlukla diyaliz makinesine bağlı kalır.bu hastalık 3 gün sürebileceği gibi ahstanın iyileşmesi 3 yılı dahi bulabilir. kurtulması için hastanın yurtdışından sepsis ilaçları getirmek en doğrusudur ki devletimizin "paran yoksa öl kardeşim" anlayışını burda çok net görebilirsiniz.çünkü sigorta bu ilaçları kapsamaz.siz kendi emeklerinizle getirmek isterseniz hastanın günlük masrafı 50.000 ytl yani 50 milyarı bulabilir.kimsenin başına gelmemesini dilediğim nankör bir hastalıktır.
    2 ... sew7
  3. 3.
    Dünyada enfeksiyona bağlı ölümlerin en büyük sorumlusu o' Çok tanınmıyor ama kalp krizi, kanser ve AIDS'ten daha fazla görülüyor. Her yıl 6 milyondan fazla yenidoğan ve çocuğun ölümüne yol açan sepsis yüzünden her bir saatte yaklaşık 50 kişi hayatını kaybediyor.
    http://www.aktuelpsikoloj.../haber.php?haber_id=12545
    1 ... karaanj
  4. 4.
    çok tehlikeli bir enfeksiyon türü. şayet şeker hastalığından kaynaklı olmayan yara/yaralar oluşursa diz ile ayak bileği arasında, ve bu yaralar ödem çıkarırsa ve iyileşmeye yönelik bir belirtide yoksa hemen lütfen çok acil olarak 112 ilk yardım hattını arayın.

sepsis insan bünyesinde çok sinsi ilerleyen bir illettir. bu hastalığa yakalanan olası çevrenizdeki insanları ne olur uyarın.
    belirtileri, 15 dakika önce hasta sizden bir şey istedikten ve siz bu isteği yaptıktan sonra hastaya istediğini vermek istediğiniz zaman, hasta size "ben bunu istemedim ki" türünden ve/veya benzer yanıtlar verirse hiç beklemeyin erken teşhis hayat kurtarıyor olacaktır.
    ve acil serviste adına doktor dedikleri tiplere ısrar kültür testlerini yaptırın. ben bunun acısını çekiyorum, adı lazım değil bir hastanenin acil servisinde görevli doktor parçası bunu anlayamadı! veya burası türkiye o gerçek doktor falan da değildi.

imkanınız varsa derhal hastayı özel hastaneye kaldırın. hiçbir şey sizin güzel annenizden, ve saygıdeğer babanızdan kıymetli değildir.

yüce Allah tüm hasta kardeşlerimize bir an evvel şifa derman nasip etsin amin.

sepsis hastalığı hastayı bloke ediyor, hasta sizi dışarıdan duyuyor veya duyduğu kanatine kapılıyorsunuz! kalp yetmezliğine bağlı oluşan ödemli yara varsa ve bu yarayı size adı doktor olan paçavralar baticon veya isotonik ile temizlemeniz gerekiyor derse! dikkat hiç ama hiç hemen şimdi çok acil işi bilen bir doktora hastayı derhal götürün.

ben bazı devlet hastanelerinde çalışan adı doktor olan şeylerin gerçek doktor olduklarına kesinlikle inanmıyorum.
    yandex ve google'da istediğiniz diplomayı bulabilir ve bunu noter onaylı hale bile sokabilirsiniz hatta daha dehşeti odaya kayıt bile olabilirsiniz!

hastanızda bu tür belirtiler varsa durmayın!
    1 ... goliaht
  5. 5.
    kan zehirlenmesi olarak yanlış adlandırılan, sepsis aslında, enfeksiyonlara karşı vücudun verdiği kontrolsüz yanıtın kendi doku ve organlarında zarar vererek, ölüme kadar giden organ disfonksiyonları oluşturmasıdır.

Erken tanı ve tedavi yapılamaması, kaçınılmaz bir şekilde çoklu organ yetmezliği ve ardından ölümle sonuçlanmaktadır.
    1 ... subruhuma
  6. 6.
    ve de beraberinde sistemik inflamatuar yanit olması. yoksa her aşı sepsis olurdu
    ... azapoglan
  7. 7.
    Sepsis, vücudumuzun enfeksiyona karşı cevabının, amacının tam tersine organlarımıza zarar vermesiyle ortaya çıkan bir tür hastalıktır.
    2 ... rotaszkaptan
  8. 8.
    yılda 8 milyondan fazla kişinin ölümüne neden olan hastalık.

http://www.posta.com.tr/8...kaybediyor-haberi-1227279
    ... true