bugün

seninle magarada bile yasarim diyen kizdan öğrenecek çok şeyi olan kız. sıkıyorsa mağarada yaşasındır.
dag basinda dag evinde yaşasa daha iyi olacağını düşündüğüm kızdır.
icine heidi nin ruhu kacmis kizdir. heryer alp daglari sanki anasini sattigimin dünyasinda.*
erkeğe ''daha ne ne yapmasını bekliyorsun'' denilesi durumdur.
Dağ başında yaşama olayının gerçekleşmesi halinde , 2-3 gün sonra şikayete ve dırdıra başlayacak olan kız ..
bir anlık aşkla mı yoksa ciddi olarak mı söyleyip söylemediği tereddütle düşünülecek kızdır.
dağdan gelmistir ve dağa gitmeyi istemektedir.

- aşkım ait olduğumuz yere gidelim.

+ nereye bitanem?

- dağa.

+ aq terörist mü olalım yani.
o dağ kesin isviçre deki alp dağlarıdır. *yoksa ihtimal yoktur toroslarda,nemrutta,palandökende,allahuekberde,kaz daglarında,cudide.. yaşayalım diyen biri var mıdır ?

(bkz: görmeden inanmam)
"benim meskenim dağlardır dağlar,dağlardır dağlar" şarkısındaki kızdır.
en fazla 1 ay sonra sıkıldım gidelim demeye başlayacağı bir gerçek olan kızdır.
ya aşırı aşık ya da ciddi çıkarı olan kızdır. tabii yalan söylemeyi, erkeklerle oynamayı seviyor olması da imkan dahilinde.
aklı belli bir miktar karış havada olan kızdır. gençlik buhranlarıdır bunlar, geçer elbet.
tüm dertlerden uzakta dağ başında küçük bir evim olsun, evimin bahçesi olsun, ağaçlar çiçekler böcekler falan, huzurum olsun sevdiğim de yanımda olsun, daha ne olsun diye düşünen kız olabilir pekala *
dağda bile yaşamaya razı olacak kadar çaresiz kalmış kızdır...
yitirilen onca değer arasında muhtemelen açılan bu başlığa kıçı ile gülerek ve selamlayarak o kız benim diyen kızdır.
bir insan sevdiği ile dağ başında değil dünyanın her yerinde yaşaması muhtemeldir.
ama sevgi nedir ilk önce bunun tanımını yapamayan gerzeklerin anlamaması gayet dogal olan kızdır.
sonrasında sizi terkedecek olan kızdır.
adamın asıl niyetinin zaten kendisini dağ basına cıkartmak oldugunu anlayamayacak türden saf kız tipidir.
dağlar kızı reyhan olduğunu tahmin ettiğim bu kız baba zoruyla evlenmekten korktuğundan bu sözleri söyleme gereksinimi duymuş diye düşünüyorum.
uludagsözlükte ki bir kız için o dağ bu dağdır. (bkz: arafat)
ya gerizekalıdır ya da yalancidir. özellikle bu söylemi hali vakti yerinde iş güç sahibi erkeğe söyler. -ki orda demek istediği ben seni paran pulun için sevmiyorumdur hoş gerçi iki durumda da yaramaz. uzak durulası kız modelidir.
verdiği sözleri unutmaması gereken kızdır. bu lafları ediyorsa ve hala kızsa harika bir sabra sahip kızdır.
çok sevmiştir.
bu modellerin ölenleri bile mevcuttur.

(bkz: iki gönül bir olunca samanlık seyran olur)
dağa kaldirilmaya isteyen kizdir.*
aşıktır...
eğer ciddiyse saçmalamış kızdır veya doğayı çok seviyordur.