bugün

"sensiz cennet bile sürgün sayılır." diyerekten devam ettirilmesi gereken söz grubu.
alkolun en yakin arkadasi olan sarkilar arasinda zirveye belki de en yakin olanidir bu sozlere sahip olan sarki. icen kisinin derdi asktan degilse bile en derinden eslik eder.
(bkz: iyi oldu hatirlattigin) *
muazzez abacı'nın vurgun adlı parçasında geçen en can alıcı söz gruplarından biri.
"ne kadar zulmetsen ah etmem sana
her iki cihanda gül kana kana
seninle cehennem ödüldür bana
sensiz cennet bile sürgün sayılır"
en buyuk yalanlar arsında soylendigi an yerini rahatca bulan cumle.
Yalanın ağa babasıdır.
Ben seni cayır cayır yanan ateşin başında görürüm romeo.
Bir hatunun, erkek arkadaşından duymak istediği söz.
en kolpa laflardan biri.
öyle aşk nerde görülmüş? (bkz: buyuk lokma ye buyuk konusma)
mahşer günü döte girecek sözlerden biridir.
cehennemi görünce 'keşke dilime eşşek arısı soksaydı da söylemeseydim' dedirtecek söz.
fazlasiyla romantik belki biraz alkollu bir anda kisinin agzindan dokulen soz obegidir. zira bu kisi mantikli bir aninda olsa "lan sevgilim, bana cehennemden yirtacan deseler o dakka ne seni tanirim ne babami tanirim serefsizim..." demeliydi.
evli insanların eşlerine söylediğinin tam tersidir. doğrusu şöyledir:
sensiz cehennem ödüldür bana
seninle cennet bile sürgün sayılır.
(bkz: al yavrum sana en sıcak yerinden iki kişilik bilet)

pierre l hermite
cemal safi nin unutulmaz dizeleridir...*... şiirleri bazen şarkı sözü yapılsa da aslında şiir olarak yayımlanır...bu dizeler de ona aittir...
- seninle cehennem ödüldür bana zebani...
+ ne diyo la bu?
- zeeebani canım benim zeebani canım benim zeebani canım benim sevdalımsın zeebanii(*)
+ arkadaşın ısısı fazla kaçmış sapıttı herhalde.
- yanarıııım yanarııım gün geçer yanarııım aaaaah gecelerin hesaabını kimlere sorarııım.
+ tamam güzelim he canım.
- büyük kaptan takımı ateşe getir! büyük kaptan takımı ateşe getir!
+ pişti bu pişti kısın altını.
gereksiz bir önerme...
gerekçeler:
cehennemde sevgiliyle yanma olasılığı varsa da çok düşüktür. oldu ki beraber yanıyosunuz; bir birine dokunamadıktan öpüşüp koklaşamadıktan sonra(deri yandıktan sonra tekrar oluşacak ve tekrar yanacak bu döngü böyle sürüp gidecek (bkz: kuran-ı kerim) ) ben ne anladım bu işten. ayrıca cehennemde hem yanıp hem de eş zamanlı karı dırdırı çekmek salt cehennem azabından daha çok acı veren birşey olsa gerek.*
(bkz: acil tövbe edilesi laflar)
saçma sapan bir söylev cehennem kime ödül olmuşki sana ödül olsun hem o zaman anne baba bile birbirini tanımıcak kaldıkı sevdicek peh peh peh.
yokluğun cehennemin öbür adıdır. dizelerini aklıam getiren cümledir.
sensiz cennet bile sürgün sayılırın hem aynısı hem tersidir.
burdaki cehennem pek tabiki gerçek anlamında söylenmemiştir. verdiği mesaj; bulunulan yeri güzelleştiren sevdiklerindir.
aşk acısı çekiyorsanız, depresifleşmişseniz acıtır.
vefalı sevgili cehennemi de cennete dönüştürmesini bilir üzerindeki rahmetle,

vefasız yare tutlan neylesin ki, ölmeden her nefesini cehenneme çevirir aşığın.
Cok kral bir sarkinin can alici dizesi.
işte imkan olsa da koyabilsen cehenneme bunu diyeni. ah işte. imkan yok ya tabi atın bol keseden.
cehennemdeyken gözden geçirileceğine inandığım aptalca sözdür.
laftır. öbür tarafta bir daha görüşelim bunu.