bugün

burayı okuyor mu bilmiyorum ama kendisine iki çift lafım var:

bursa-istanbul arasında yaklaşık 5 yıldır neredeyse tüm yolculuğumu kamil koç firması ile gerçekleştirdim. kendisi elbette bir şirketin yönetici olmasından dolayı siyasetten uzak olsun demiyoruz, fakat belediye başkanı adaylığını da geçip sokakta "hayır" broşürü dağıtacak kadar partizanlık yapmaya başladıysa bundan sonra bende firmasını boykot kararı aldım. bi daha da kamil koç' a binmem.

http://chpgemlik.org/chpgemlik/haberdetay.asp?id=351
bugünkü chp kurultayında yeni parti meclisine girecek kişi.
önceki seçim döneminde takıldığım kıraathaneye gelmesiyle görme şansını bulduğum, bizimle muhabbet eden, dertlerimizi dinleyen(her ne kadar oyunumuzu bozsada)* batak oynamamıza rağmen 101'mi oynuyorsunuz şeytanınız bol olsun diyen ve bizimde bozuntuya vermediğimiz her türlü yerel dertlerimizi anlattığımız ve gayet samimi bir şekilde bizi dinleyen chp'li mebustur.

not: chp'li değilim.
chp'nin ileri ki dönemde genel başkanı olmasına kesin gözüyle baktığım siyasetçidir. kadında ayrı bir hava var çünkü. ben bu kadını eski başbakan, tansu çiller'e benzetiyorum.
http://www.bursadabugun.c...-aciklamalar/haber/17812/
2011 seçimleri ile milletvekili olması kesinleşen chp adayıdır.
2011 seçimlerinden sonra tbmm'de bursa'yı temsil edecekmiş. diğer bir partiden seçilen kişi de bülent arınç.

yani tmbb'de bursa'yı birinci sıradan temsil edecek iki kişi, bülent arınç ve sena kaleli. e bu utançtan sonra şehrin üstüne benzin döküp yakalım da rahat edelim bari. akp-chp-mhp ekseninden çıkamayan zerzevat sağolsun...
chp bursa milletvekili.ses tonu değişse meclisteki konuşmaları dinlenebilir hale gelir ama ne bileyim bu sesle ben şahsen o konuştuğunda kanalları şöyle bir dolanıyorum.
değerli bir hanımefendi. takdir ederek izliyoruz.

"1956 yılında doğduğu Bursa'da, ilk, orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra, 1974-1975 yılları arasında, isviçre'de bir yıl süreyle ingilizce ve Almanca dil eğitimi aldı. 1980 yılında, Uludağ Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi, işletme Bölümünden mezun oldu. Üniversite yılları sırasında başladığı iş yaşamına,1979-1980 yıllarında Norveç'te bir tekstil firmasında, muhasebe, üretim ve satış alanlarında 3 ay süreyle staj yaparak devam etti.

1980-1983 yılları arasında Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. bünyesinde halkla ilişkiler, turizm, operatörlük, rehberlik, otobüs kontrolörlüğü görevlerini üstlendi. 1984-1990 yılları arasında Halkla ilişkiler Müdürlüğü görevini yaparken, satın alma ve host yönetimi görevlerinin sorumluluğunu da aldı. 1986-1987 yılları arasında muhasebe rotasyonu yaptı.

1990-1993 yılları arasında Genel Müdür Yardımcılığı, 1993-1995 yılları arasında Genel Müdür Vekilliği görevlerinin ardından 1995 yılında Genel Müdürlüğe atandı, bu görevini 2002 yılına kadar sürdürdü. 2002-2004 arası Yönetim Kurulu Başkanı, 2004-2008 yılları arasında icra Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

1993 yılında başlayan Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevinin, 2002-2003 tarihleri arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı döneminde şirketin kurumsallaşma çalışmalarını başlatmış, 2008 yılından itibaren aktif görevlerden ayrılmıştır.

BOY-KOOP Yönetim Kurulu Başkanlığı döneminde Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminalinin yapımı ve işletiminde aktif görev almıştır. GESiAD (Kurucu – Onur üyesi), BUSiAD, SiViLAY Kurucu Üyesi, BURSAV Yönetim Kurulu Üyesi, Meme Sağlığı Derneği Başkanı, TOBB-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (Kadın Girişimciler Üst Kurul Üyesi), Bursa iş Kadınları Derneği (Buikad) üyesi, Türkiye’de italyan Ticaret Odası üyesidir. 2009 Yerel Seçimlerinde; Cumhuriyet Halk Partisi'nden Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Sena Kaleli, aynı zamanda AIESEC (Uluslararası Öğrenci Değişimi) Bursa Şubesi üyesidir. Bursa için Derneği yönetim kurulu başkanıdır.

Ekonomik Pusula, Güle Güle ve Yeni Dönem gazetelerinde köşe yazıları yayınlanmıştır.

CHP 15.Kurultay sonrası Parti Meclisi ve MYK görevine seçilmiştir.Sonrasında CHP Parti içi Eğitim'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı da yapan Sena Kaleli, 12 Haziran 2011 seçimlerinde Bursa Milletvekili seçilmiştir.

Uludağ Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Tufan Kaleli ile evli ve bir kız çocuğu annesidir. ingilizce ve Almanca bilmektedir".

http://www.senakaleli.com/?page_id=2
pkk'lılarla el ele kol kola samimi pozlar vererek kamil koç'u zor durumda bırakacak olan chp'li vekil.

chp'liler ne yapacağını şaşırdı, ama öz be öz bursalı sena kaleli'nin pkk'lılarla sıkı fıkı olması hiç yakışmadı kendisine, yazıklar olsun.
görsel
görsel