bugün

"hayatta hiç bir şeyim az olmadı, senin kadar" derken, boğazına bir yumru oturur gerisini getiremezsin. öyle bir şarkı işte.
''hayatta hiç bir şeyim az olmadı senin kadar
ve hiçbir şeyi istemedim
seni istediğim kadar
sen de başını alıp gitme ne olur'' dizeleriyle adama koyan şarkıdır. Çaresizliği dile getirir.
Ruhun şad olsun Cem Karaca.
hayata dair iç burkan detaylar niteliğinde olan, cem karaca'nın insanı allak bullak eden şarkılarından. o ne sözdür öyle, nasıl bir ifade ediştir kendini.
hayatta hiç-bir-şeyim az olmadı senin kadar
ve hiç-bir-şeyi özlemedim seni özlediğim kadar.. budur. busundur.
sözleri çok güzel olan şarkı. haluk bilginer'den dinlenilesi.
dedim, dinlemedi.
rakı mezesidir.
...hayatta hiç bir şeyim az olmadı senin kadar, ve hiçbir şeyi istemedim seni istediğim kadar...

ne öldürücü şarkıdır bu arkadaş!
cem karaca' ya boşuna efsane, üstad denilmiyor. bunu da kanıtlayan şarkılardan biri. sözlerin anlatmaya yetmediği şarkı...
''nasıl bir ruh haliyle, nasıl bir kafayla, nasıl bir felsefeyle yazdın sen bunu. ne yaptın? nasıl yaptın? bitirdin bizi bitirdin...'' cümle topluluğunun sorulması gereken parça.
hep giderler ama, bu şarkıya rağmen giderler...

tanım: bağıra ağlaya söylenmesi en tatlı şarkı.
içme adabım olmamasına rağmen rastgele karşıma çıkmış, en çok rakıya gider bu be dedirtmistir. Hiçbir şeyi istememişizdir çünkü onu istediğimiz kadar. Bu şarkının değeri o kadar büyük oldu ki şu son bir sene. Poşet adındaki şarkıyı on kere cebinden çıkarabilecek nitelikte olandır. Üstadın ölüm vuruşu şahsımca. Dozunda dinleyin.
cem karacayla bağımlılık yapan, hayatta hiçbir şeyim az olmadı senin kadar derken ; gerçeklerle yüzleştiren. hiçbir şeyi istemedim seni istediğim kadar derken umutsuzluğun dibine vurduran enfes şaheser.
delice özlediğin, her yaptığını bilmek değil, her an yanında olmak istediğin kişinin seni bırakması acıtır bu şarkıda.
hayatta hiçbir şeyim az olmadı senin kadar ve hiçbir şey özlemedim seni özlediğim kadar dersin.. ve terk edilirsin. geri kalan ömründe yanında olmak istediğin, hasretiyle öldüğün kişi seni istemezmiş meğer. geç fark edersin. zordur giden sevgiliye kal demek. yürekten seven insan der işte. der de, o kalır mı.. seven insan gider mi? giderken ona olan inancını alır. aşka duyduğun samimiyeti alır. neredeyse 2 yıl boyunca üzülür mü insan? elden bir şey gelmez. acıtır. durup dururken gözlerinden yaş akıtır.. öyle bir şarkı işte..
ismini söylerken bile tüylerimi diken diken eden başyapıttır. cem karaca bir başka yorumlamış beni benden almaktadır almayada devam edecektir.
cem karaca'nın baba sesiyle estirdiği harika şarkı. insanın içine işliyor resmen.

edit: imla.
harika bir cem karaca şarkısıdır.

http://www.youtube.com/watch?v=dModeEHNijg&feature=related
--spoiler--
hayatta hiç bir şeyim az olmadı senin kadar.
--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=YmU9cCkMnEo

böylesi de güzeldir.
bu saatte en iyi gidecek şarkıdır.

http://www.youtube.com/watch?v=rjyELfw9cc4
Suavi'nin yorumu dinlenilmeli.
hiçbir şey istemez insan onu istediği kadar bazen.
muhteşem cem karaca eserlerinden. haluk bilginer de çok iyi seslendirmiştir.
sen de siktir ol git allahsız sürtük diye devam etmesini temenni ettiğim cem karacaya ait şarkı sözüdür.
Cem karaca'nın eşsiz eseri. Denecek fazla söz yok şarkı üzerine.