bugün

Rasyonelizmi sözlüklerde arayan ve bu cümleyi gercek hayatta kullanamamıs bir insanın acıklı durumu..Gerçek aşkı yaşayanın ne demek olduğunu cok iyi bildiği bir cümle..insan kalpsizde yaşayamaz,onsuzda..anlayana..
yıllardır söylenen yalanlardandır kendileri.
(bkz: meşhur erkek yalanları)
*çok sevilince çok söylenen söz. başkası bulununca başkası olur herşey. kısacası kısır döngü bir yalandır.
(bkz: yalan)
geçmiş değil bugün gibi,
yaşıyorum hala seni,
sen hep benim yanımdasın.
gündüzümde gecemdesin,
çalınmasın söylenmesin,
sen benim şarkılarımsın.

türü bi'şeydir.
(bkz: inan ki senden baska kimse yok icimde)
çoğu zaman seni seviyorumdan daha anlamlı gelen cümle.
seninle mutluyum, senin yanında geride kalanın önemi yok. yemek yemek gibi su içmek gibi yaşamsal olan ne varsa sende var sen yoksan hiç biri yok demenin tek cümlelik halidir.
yürekten söyleniyorsa çok anlamlı bir sözdür, tabii herşey karşılıklı güzeldir birinin herşeyi ama diğerinin hiçbirşeyi oluyorsa ya da olduysa söylenmemelidir.
(bkz: kimse kimsenin herşeyi olamaz* *)
iNANILMAK iSTENENLERDENDiR. BELKi DE YALANDIR. AMA BAZEN SiZ BiRiNiN HiÇ BiRŞEYiYKEN O SiZiN HERŞEYiNiZ OLUVERiYOR.
canım cicim aylarında sevgililerin çok sık kullandığı kelimedir. herşeyimsin tamam buraya kadar eyvallah sonradan o herşeyim kelimesi neden hiçbirşeyim değilmişsine dönüşüveriyor orası biraz anlam kazanmalı.
herşeyimsin canım, cicim.
3 ay sonra...
ömrü pek uzun olmayan cümle. nedense her şey bir anda hiç bir şey olur. sonra yenisi gelir o her şey olur. böyle sürer gider.
son düzenlemelere göre artık yazılı olarak ifade edildiğinde son kısmının bitişik yazılması gereken sevgili hedesi. karmaşık tanım cümlemi anlamayanlar için,
(bkz: sen benim herşeyimsin)
en evrensel masallardan biri.

yoksa siz de benim gibi hassiktir be rifat abi mi diyorsunuz? o zaman attila ilhan'dan geliyor;

(bkz: sen benim hiçbir şeyimsin)
sevgiliye söylenen güzel sözlerdendir, içten gelerek söylendiği sürece güzeldir.

onsuz nefes alamadığınız her günün özetidir aslında.
(bkz: sen benim her şeyimsin)
'her şeyimsin' ayrı yazılması bile yeter anlayana. ancak ilişkinin belli zamanlarında taraflardan biri olayı böyle algılayabilir. kısa süre sonra onun dışında ilgi duyduğu mutluluk kaynaklarını fark eder. bir annesi, bir babası olduğunu fark eder. her şeyim dediği şeyin aslında her şey olmadığı anlar.
(bkz: siktir lan)

ayrılırken hiçliği her şeye gözünü kırpmadan tercih etmek neden o zaman? keşke sussa, sadece baksa, ama hiç gitmese...
ilişkideki en büyük yalanlardan biridir efendim. bir diğeri için; (#1568598)
aslında sen benim hiçbir şeyimsin manasına gelen.
(bkz: ben senin her seyinim)
"Karmaşık ve aldatıcı şeylerle yaşıyoruz... bir hakikat var; o hakikat sensin ! bunu bildiğinde hiç olduğunu da bileceksin, ve hiçliğin içinde sen her şeysin... hepsi bu !" *
-bir şey ancak bu kadar şey olabilirdi.*