bugün

selçuk bu sene oynamadı ama hemen bi çırpıda selçuk inanı silemeyiz belli ki problemleri var hepimizin üzerinde olan galatasarayımıza 2inci bir arda turan vakası yaşatmazlar inşallah.
galatasaray'ın 8 numaralı futbolcusu.

fenerbahçeli itler doluşmuş yine başlığa. millete ders vermeye kalkmadan önce insanlık öğrenin şerefsizler. nasıl olsa yine biz temsil edeceğiz ülkeyi avrupada. 13 puan olsun 43 puan olsun ne fayda? ama yazık yani. vizyondan falan bahsedeceğim ama önce insan olmayı öğrenmeniz lazım neyse. gelelim selçuk inan konusuna; derdin ne koçum senin? iki üç tane andaval kral yaptı seni şimdi de aynı andavallar ıslıklıyo. karakterin oturmamış belli. ama suç sende değil. seni bu kadar gazlayan başta fatih terim olmak üzere kendini galatasarayın üstünde gören o haysiyet yoksunlarında. biz yine kazanırız, yine kaybederiz. kaç tane selçuk inan gördü bu takım haberin var mı senin? seni manisada antep attığın gol yüzünden mi yazdı uefa? sana verilen fırsatı, şansı siktin attın. şimdi dön o köylü yerine. senin için fakir selçuk; kaldıramazsın sen galatasaray formasını.

dip not: eğer şikayet edilir de silinirse; detaylı bir açıklama istiyorum.
Galatasaray gibi haysiyetsiz bir takımda olan bir kaç Şerefli oyuncudan biridir SEmih kaya ve selçuk inan galatasaraya fazladır .
bu gs taraftarına çok olan oyuncu ulan ne çabuk unuttunuz barış mustafa sarp ayhan akmanlı orta sahayı. adam fenere gitse ebemizi belleseler hoşunuza mı gidecek? selçuktan iyi yerli ortasaha kim var ilkay gündoğanı mı alacaksınız parasını verip? ne ayaksınız siz bir an önce mancini kovulsun bakın gerets veya luce ile nasıl oynuyor.
--spoiler--
Hakan Şükür fitneci, arda zaten orospu çocuğu, sabri ehehehheh, burak ruhsuz selcuk serefsiz. BIR SIZ HAKLISINIZ KAFANIZI SIKTIKLERIM
--spoiler--
Misyonunu tamamlamış moralsiz futbolcudur.
ne oldu sana böyle futbolcusudur. hayranlık uyandıracak bir kişiliğe ve yeteneğe sahipken ne oldu da böyle tepetaklak gitmeye başladı insan çözemiyor. ve cidden üzülüyor...
gitme durumu ortaya çıkınca ağızlarının suyu akan taraftarları toplamış olan futbolcu. sizi şöyle bir dışarı alalım olur mu?

ya da über zekalı arkadaşlarımıza bir hatırlatma yapalım;

(bkz: are you player)*
fatih terim gittiğinden beri top oynamayan futbolcudur. sanki maaşını fatih terim veriyordu.
meğersem bitik olan şey sadece oynadığı futbol değilmiş, karakteri de bitmiş.
kendisi hakkında mancini şunları demiştir:

"Bu tip şeyler normal, maçın son anı gelmiş ve gerginlik hat safhada. Selçuk inan'ın bir sakatlığı vardı ve zaman kazanmak için yere yatması gerekiyordu, ben de bunu kendisinden istedim ama o çıkmak istedi. Bu tip şeyler çok normal"

o yüzden boşuna konuşmayın.
Teknik direktöre, takımdaki yabancılara göre oyun oynayacaksa yolun açık olsun derim.

Sen kaptansan teknik adam sneijder drogba demeden oynayacaksın.

Babanın takımı değil. Adam seçemezsin.

Ha eğer gerçekten sneijder gökhana dallanıp budaklanıyor diye o pazu bandını attıysan defol.

Ulan gökhan 1. Devre arkadan gelip sneijderi ensesinden itiyor. Bekirle birlikte sıkıştırıyor. Sen de gelmiş sakin olun diyorsun.

Senin koruduğun adam değil mi kadıköyde ceza sahasında yatan.

Ama senin niyetin gökhanı korumak değil sneijderı haksız çıkarmak ezmeye çalışmak.

Eyvallah 2 sene katkın büyük oldu ama burası ne trabzona ne fenere ne beşiktaşa benzer.

Fenerde de alexin gitme sebebi teknik adam seçmesi idi. Kezmanı nasıl alex bitirdi ise sen de sneijderı bitirmeye uğraşıyorsun.

Kaptanlık sana büyük geldi anlaşılan.

ister eksileyin ister sövün. Göte göt derim.

Ha neymiş ya fenere gitseydi falan kıymet faso fiso.

Kimse zorla gelmedi. Beğenmeyen gider. Şampiyonlar ligini hayatta göremezdi o takımlarda.

Ne o sevabına oynuyor ne de takım ona muhtaç.
bir anlasmazlik olmus, hemen felaket tellalligi yapmayin. pire icin yorgan yakmaya ne meraklisiniz. ayrica oyle yorumlar yapilmiski maci izlemesem selcuk manciniye tekme tokat giristi sanicam.
Yaptığı şey nedir nedendir farketmez. O formayı giyip, o kaptanlık bandını takıyorsan onu nasıl çıkarıp veriyorsun başkasına kendi kendine nasıl tribe giriyorsun? Ayrıca Mancini senin teknik direktörün iyi ya da kötü saygılı olmalısın. Yaptığı hareket gayet saygısızcadır ve taraftara ayıptır. Sakatmış bilmem neymiş yaptığı hareketin yanında alaka kuramadım kuran varsa anlatsın.
diğer takım taraftarlarını geçtim, bazı galatasaraylıların hakkında büyük yanılgıya düştüğü futbolcu.

peşin not: kendisini severim.

şimdi ilk geldiği seneden beri selçuk inan'ın galatasaray'a kattıklarına bir bakalım;

ilk sezonunda gerçekten tam bir maestro gibiydi. felipe melo ile birlikte bir takımın orta sahası nasıl olmalı sorusunun cevabını verdiler. sonucunda şampiyonluk geldi.

ikinci sezonunda takımın da vites küçültmesiyle, ilk senede oynadığı futbolun ekmeğini yedi. bazı maçlarda sorumluluk aldı, bazılarında sıradan bir orta saha oyuncusu profili çizdi. ilk senesindeki selçuk'un yarısı bile değildi, yine de şampiyon olduk.

bu sezon ise yokları oynuyor. 35 yaşında bitik bir orta saha merkez oyuncusu görüntüsü veriyor. fizik olarak yerlerde, onu selçuk yapan en büyük özelliği olan mental gücü de zayıflamış hatta gitmiş gibi. sanki zorla oynatılıyormuş da sırasını savıyormuş gibi.

sanırım en ölümcül türk futbolcusu hastalığı olan "ben oldum" hastalığına yakalandı kendisi. zira, yaş ve tecrübe olarak kariyerinin en parlak dönemini geçirmesi gerekirken, kariyerinin en silik futbolunu oynuyor.

bunun açıklamasını yapmaya çalışmama gerek yok. çünkü sikimde değil.

ben futbolcu ayırmam. takım için mücadele eden; kazandığı paranın hakkını veren, taraftarın sevgisini ve desteğini hak eden futbolcuyu severim. benim için mücadele etmeyen adamı niye seveyim ? en yakın dostuyla bile menfaat ilişkisi olan adamlar gelmiş burada vefadan, saygıdan falan bahsediyor. lan bi siktirip gidin aq.

hem bu taraftar selçuk inan kadar hangi futbolcusuna sabır gösterdi ? herkes "belki bir sorunu vardır ondandır, sistem değişti ondandır, takım içinde sıkıntı olabilir ondandır, 2 aydır mala vuramıyordur ondandır ama elbet düzelecektir" diye bekledi ama yok aga.

çıkıp "yerli futbolcuya değer verilmiyor, türk futbolu gelişmiyor" deyip de bir sikim futbol oynamadığın halde o yabancı kısıtlaması denen ne sikime derman olduğunu bilmediğim kural sayesinde her hafta banko oynayıp, sonra taraftar sana kızınca "ben çok emek verdim ühü ühü" diye ağlarsan kimse senin samimiyetine inanmaz. biz ne kadar vefalıysak sen de taraftara karşı o kadar vefalı olmak zorundasın. öyle göte böyle yarak.

buraya gelip de "sattınız lan adamı bir maçla" ya da "vefalı olun lan biraz" gibisinden serzenişlerde bulunanların nasıl bir kafa yapısına sahip olduklarını cidden merak ediyorum.

ne yaptı olum bu adam ? memleketi mi kurtardı ? takıma cebinden para falan mı verdi ? 1 sene topunu oynadı parasını kazandı, kaptan oldu aq.

senede milyon euro'ları cukkala, bir gram top oynama ama o takım için deplasmanlara giden, harçlığından arttırıp bilete para veren, maçlarda seni gırtlak patlatana kadar destekleyen adamlar sana kızınca "ben oynamıyorum" diye karı gibi trip yapıp çık git. oldu amına koyayım şöyle de domalalım istersen?

aga kimse kusura bakmasın, galatasaray forması giyiyorsan 1 maç iyi 10 maç kötü olamazsın. roberto mancini bunu kaldırsa bile taraftar kaldırmaz.

bu takımın sembolleri bellidir, götten sembol uydurup vefa tribine girmeye gerek yok. ne kadar verirsen o kadar alırsın.

yazmayayım yazmayayım dedim, geldim burada ansiklopedi gibi entry döşedim amk. şu selçuk inan yavşaklığından bir kurtulun lan artık.

bizim için önemli olan galatasaray'dır. ne selçuk'lar geldi geçti.

edit: kendisini felipe melo için sattığımızı iddia eden arkadaşlar var. küfür etmeyeceğim, bilal'e anlatır gibi anlatmayı deneyeceğim.

felipe melo, galatasaray formasıyla geçirdiği 3 sezonda bana göre 2 sezon kendinden bekleneni verdi. transfer görüşmelerinin uzaması, senelik ücret vs. muhabbetleri yüzünden sezon öncesi kampını kaçırdığı ve ilk maçlarda sıçtığı olmuştu. o yüzden 2 diyorum.

felipe melo dededen galatasaraylı falan değil. kariyer planlamasına uyduğu ve iyi para kazanıp düzgün bir şehirde yaşayabileceği için galatasaray'ı seçti. kanı sarı kırmızı falan akmıyor yani. olay profesyonelce, gayet de doğal.

selçuk inan da 3 sezondur galatasaray'da ve melo'nun partneri.

selçuk da bu 3 sezonun 2'sinde kendisinden bekleneni verdi diyelim. kendisi dededen galatasaraylı mı bilmiyorum lakin senelik 500 bin dolara oynamadığı kesin. o da profesyonelce işini yapıyor, parasını kazanıyor. gayet doğal.

şimdi melo'yu selçuk inan'a tercih eden adam neden vefasız oluyor onu anlamadım.

türk olduğu için mi ? saha içinde çok efendi durduğu için mi ? ne için ulan ?

selçuk kazandığı parayla yerli esnafı kalkındırıp, çifçtiyi üretime teşvik falan mı ediyor amk ?

ikisi de parasını kazanıyor, ikisi de profesyonel. iyi olan övülür, kötü olan eleştirilir, olay bu.
açık ara en türk orta saha oyuncudur.

bu adam sistem oyuncusudur. tek başına bir takımı sırtlayamaz, tek başına bir maçı rakibinden alıp kazandıramaz, tek başına ligde yukarı çıkaramaz. bu adam etrafındaki oyuncuları daha iyi yapar. ama onun için etrafındaki oyuncuların da bi zahmet oynaması gerekli.

galatasaray'ın şampiyon olduğu iki sezonda bu takımı bu adam şampiyon yaptı demek doğru olmaz ancak bütün oyuncular arasında en büyük payda ona aitti. rakibe orta sahada top yaptırmadı, takımını atağa kaldırdı, asist yaptı, gol attı, ne zaman ne gerekiyorsa onu yaptı. ulan ilk senesinde şampiyon takımının en skorer oyuncusuydu.

bu sene de sanıldığı gibi sıçmıyor. sadece geçtiğimiz iki sezonki kadar sorumluluk almıyor. bu da kendisi ile ilgili bir durum değil. Ki takım oyunu oynamış herkes bilir ki sorumluluğu sen almazsın hoca verir. hoca der ki hücumu a yönlendirecek, hücumu a yönlendirir. sen sahada kendi kafana göre iş yapmaya kalkarsan hemen kenara hapsolursun. fatih terim dedi selçuğa bu takım senin galatasaray resmen küllerinden doğdu. yanına hamiti verdiler şampiyonlar liginde çeyrek final gördü.

bu sene selçuk kötü, neden? çünkü takım kötü. çünkü takımın içine etmeye yemin etmiş bir yönetim var. ayrıca hiç bir form sürekli yükselemez. galatasaray çok başarılı iki sene geçirdi sonra düştü. sırf bu suçlamalar bile selçuk'un ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu kanıtlar nitelikte. zira selçuk iyiyse galatasaray iyi, selçuk kötüyse galatasaray kötü.

olur da fenerbahçe bu adamı alırsa seneye ligin anasını ağlatır.
galatasaray taraftarının ne kadar dönek ne kadar haysiyetsiz ne kadar adam satmaya meyilli olduğunu bize tekrar hatırlatan futbolcu. vay amına koyayım. çok değil lan 300 500 entry önceye gidinde yazdıklarınızı okuyun.

allah'ıma bin şükür galatasaraylı değilim. olanlara allahtan karakter diliyorum. çok götsünüz...
fenerbahçe taraftarıdır.
takımdaki son günlerini geçirmektedir, galatasaray'da herşey affedilir, formaya ve taraftara saygısızlık affedilmez.

iki gün sonra çıkıp özür dileyecektir, sonra yönetimden birileri selçuk bizim futbolcumuz falan diyecektir.

biraz sular durulunca gönderilecektir.

kısmet buraya kadarmış.
yanlış yargılara maruz kalan futbolcu.

yapmayın arkadaşlar. taraftarlık bu değil. vasat performansı yüzünden kendi seyircileri tarafından tepkilere maruz kalan bir futbolcudan nasıl bir performans bekleyebilirsiniz? iyi gün dostu olmayın.

yok formayı hak etmiyomuş yok triplere giriyomuş şuymuş buymuş. daha düne kadar el üstünde tuttuğumuz adamların zor zamanında yanlarında durmazsak onları kaybetmeye mahkumuz demektir.

(bkz: give him a chance)
istemediği formadan milyonlar kazanıyor.
teşekkür edip gönderilmeli.
beşiktaş taraftarı olarak kendisini sonuna kadar desteklediğim futbolcu.

ne oldu lan ibneler , geçen seneye kadar xelçuk dediğiniz adamı 1 köpek için mi harcıyorsunuz?

ulan bu adam sizi şampiyon yaptı be şimdi sövüyor sunuz...hemde 1 köpek için.
defolup gitsin kimse onun adam kayırmasına ve saçma ve hilekarlıklarına daha inanmaz afedersiniz Bs olup gitsin bi Zahmet sneijder kim selçuk kim şakamısınız.
2 sezondur yatan oyuncu. Evet ilk sezon katkı verdi. Ama bu adam geçen yıldan bu yana yatıyor. Kendine gelmesi şart. Gol at, asist yap sana kimse eleştiri getirmez.
adam gibi adamdır, sakatlandım dediği halde çıkarılmayan bir futbolcumuzdur, galatasaray en fazla sezon sonuna kadar duracak yabancıların için takım içinde ona yapılan psikolojik baskıya, adam gibi yöneticilerin bir dur diyebilmesı lazımdır.