1. 1.
  başrollerini kadir inanır ve turkan şoray'ın paylaştıkları, film müziklerini cahit berkay'ın yaptığı defalerca izlenip bıkılmayacak ve her seyirin sonunda kalplerin üstüne ağır bir taş oturtan bir türk filmi.
  13 ... koko
 2. 2.
  bir cahit berkay bestesi.
  6 ... koko
 3. 3.
  türkan şorayın neden mükemmel bir oyuncu olduğunun kanıtı filmdir, hiç konuşmadan yaşadığı onca duyguyu sadece bakışları ile anlattığı sahneler efsanedir.
  12 -1 ... devedikeni
 4. 4.
  bir klasik.defalarca izlenesi film.
  ordaki erkek çocuğunu oynayan aslında bir kız çocuğuydu. hatta dizilerde oynayan ünlü bir oyuncu kendisi.
  5 ... kacak kelebek
 5. 5.
  şu sıralar bu olağanüstü film tiyatroya uyarlanmıştır.türkan şoray'ı ipek tuzcuoğlu kadir inanır'ı ise kerem alışık oynamaktadır.
  ... cuidarte
 6. 6.
  hemen hemen bütün kamyonların camında ve kaporta bölgelerinde rastlanabilen film ismi.
  ... cigarettes after sex
 7. 7.
  kadir inanıra gavat istanbullu lakabının takıldığı filmdir.
  7 ... erdem andac
 8. 8.
  her izledigimde ziril ziril aglamama neden olmus turk filmi. kadir inanir in her nasil olduysa guclu, yenilmez erkek pozisyonunda olmadigi, en icten, en dogal turk filmlerinden biri. yilmam, yine izlerim...
  6 ... dramtatatam
 9. 9.
  filmin sonunda asyanın (türkan şoray) ilyas (kadir inanır) ve cemşit (ahmet mekin) arasında kalması ve sevgiyi değil emeği seçmesiyle insanı mutlu eden ama bir o kadar da hüzünlendiren türk sinemasının yüzakı yapımlarının başında gelen filmdir.
  6 ... registerlater
 10. 10.
  Türk sinemasının en iyi örneklerinden biri. defalarca izlenesidir. kadınlığın, şefkatin, sadakatin ve aşkın karşı karşıya geldiği birçok gözyaşartıcı sahneye ve diyaloğa sahiptir. cahit berkay'ın yaptığı müzikler için ise zaten söyleyecek bir şey yoktur, filmi en güzel şekilde tamamlar.
  3 ... endless