bugün

adamın içine bir hüzün çökmesine neden olan biraz da kendisini küçük görmesine neden olabilecek olaydır.
göz göze gelir ve "ulan selam versem mi vermesem mi" arasında tereddütte kalırsınız ve son anda elinizi kaldırırsınız ancak karşıdaki kişi tam el kaldırma esnasında kafasını çevirmiş bulunur. ve sizde mala bağlamamak için kaldırdığınız eli sanki kafanızı kaşıyor gibi yaparak ilerlersiniz.
kill bill vol.2 filminde anlatıldığı kadarıyla budistler arasında yüzlerce kişinin ölmesine sebep olmuş bir durum. * *
kedini kötü hissettirir.göt olursun,hele bide kalabalık sokakta, kampüste olursa o kaldırdığın eli sokacak yer arasın..
bu durumda insanın rezilliğin son vuruşudur.
suratın kızarır ve içinden sana bir daha selam verenin ağzına sıçsınlar diye söylenmeye başlarsın.ama asla çevredekilerin yüzüne bakamazsın. *
(bkz: mal gibi ortada kalmak).
bir kere daha selam vermezse, ölüyom dese bi kaşık suyu zor vereceğimiz yavşak.
Bir göt olma durumudur. Havada kalan el, havada kalan sözler gibi. Dolmuşa el atıp dolmuş almadığında yaptığımız ilgiç kaçamak el hareketleri.
geçenlerde başıma gelmiş bir olay. karşıdan gelen adamı bi abime benzetip 10 metreden naber özcan abi diyen 1,5 miyop ben adamın yaklaştıkça başka bişeye dönüşmesiyle, selam verme şeklimi sikindirik melodili o anda yazdığım bi şarkıya dönüşmesiyle sıyırdığımı sanıyorum.
gittiğin restoranda garson'a seslenmene rağmen hesap işareti yapmana rağmen elinin havada kalması, karizmanın yerlebir olması durumudur.
napıyomuşuz, göz teması kurmadan selam vermiyomuşuz.
insanı kötü eder. böyle bir bozulursun büzülürsün.
sanki ölmüş gibi hissedersin kendini bir an için.
yok olmuşsundur.
aslında o an seni yok eden sedece yalnızlık hissi ve kısa süreliğine de olsa, öncesinde ne olursan kim olursan ol, asosyal olduğunu düşünmektir. bu böyle değişik bir şeydir işte.
yanında biri varsa şöyle bir diyalog geçmesi muhtemeldir;

-hiç siklemedi lan seni.*
-yok olum görmedi.
benzettiydim zaten yav. Valla bak. La niye inanmıyon.
mal olduğun andır. " beni neden kimse sallamıyor" diye düşünüp bütün gününüzü asık bir suratla geçirebilirsiniz. *
genellikle gülünür göt olunduğunun belli olmaması için. ya da yanında biri varsa -mesutu gördün mü ya görmedi bizi- filan dersin. ama götsündür artık. *
şahsınıza ve ceddinize edilmiş bir küfür gibi algılayıp şahsa ömür boyu trip atmanızı sağlayacak nedendir.
bazen alınmaması gereken selamlar verilir. almak bile insanı insanlığından eder en iyisi görmemek .
http://www.youtube.com/watch?v=J3CQHAQLbnA

işte bu sahnedeki gibidir.

- selamın aleyküm yakup efendi.

- selam.
daha kötüsü için

(bkz: selam verilen kişinin borç istemesi)