bugün

dostuma,

sedat yayla.. sevgili dostum, seni ölümünden 2 hafta önce görmüştüm en son. o gece yine kafaları çekmiştik. zaten seninle ne zaman ayık gezdik ki? sen bana "burdan sağa dön" derdin, ben "orda yol yok ki" diye cevap verip bir süre bunun geyiğini yapardık..

bir arkadaşın evinde kafaları çekip gecenin ilerleyen saatlerinde evine bırakmıştım, o kafayla araba kullanarak. ayrılırken seni son görüşüm olabileceği aklıma gelmemişti hiç. hatta muhtemelen, kısa zaman sonra doğması beklenen kızını ziyarete gelirim hem aileni de görmüş olurum diye düşünüyordum. ama olmadı dostum... kızını seninle beraber göremedim. göstermediler! işini sevmesen de ailene bakabilmek için çalıştığın iş yerinde seninle alakası olmayan bir konuda seni hedef almayan bir kurşuna kurban gittin...

şimdi aramızda yoksun. geride, ölmeden bir hafta önce doğan kızın, eşin, çok sevdiğin ailen,dostların.. kendine dikkat et ortak.

not: haberin internet adresleri;

http://www.habervitrini.c...ce_baba_olmus-412506.html

http://www.ilgazetesi.com.tr/etiket/sedat-yayla/

--alıntı--

Ankara'da bir rock bara erkek arkadaşlarıyla gelip içeri alınmayan Hıncal Alper T. üç gün sonra arkadaşlarını toplayıp barı bastı. Açılan ateş sonucu olayla hiçbir ilgisi olmayan otopark görevlisi Sedat Yayla hayatını kaybetti.
Bar baskınındaki cinayet kamerada
ÇANKAYA'daki OverAll isimli rock bara 12 Temmuz'da erkek arkadaşlarıyla gelen Hıncal Alper T. (25) iddiaya göre mekâna yalnız erkeklerin girmesine izin verilmediği için güvenlik görevlilerince içeri alınmadı. Görevlilerle tartışan Hıncal Alper T. bardan ayrıldı ancak 3 gün sonra bu kez yanında ağabeyi Özgür T. (29) arkadaşları Sercan Ç. (24) Kenan Ç. (26) Erkan B. (27) ve Mehmet E.'yle (26) yeniden bara geldi. Bara rastgele ateş eden iki kardeşin silahından çıkan kurşunlardan biri olayla hiç ilgisi olmayan kapıdaki otopark görevlisi Sedat Yayla'nın (26) göğsüne isabet etti. Yayla olay yerinde öldü. Dikmen'de saklandıkları büroda yakalanan 2 kardeş ve 4 arkadaşı saldırıyı itiraf etti. Özgür T. barın güvenlik görevlilerinin kendilerine saldırdığını ileri sürerek "Sadece korkutmak amacıyla ateş ettik" dedi. Cinayetin işlendiği barda 2008 yılında da yine silahlı çatışma çıkmış bir güvenlik görevlisi ölmüştü.

Kızıma doyamıyorum

7 günlük kız çocuğu babası Sedat Yayla öldürülmeden bir gün önce annesine "Barda geçen gece tartışma oldu. Bu işin peşi gelecek gibi görünüyor" dedi. Annesi de "Gitme oğlum işe. Başına bir sıkıntı gelir" yanıtını verdi. Olayın yaşandığı gün kızını severek evden çıkan Yayla yine annesine "Kızımı sevmeye doyamıyorum anne. Gözlerini ne zaman açacak?" diye sordu.

--alıntı--