kevin keegan'ı yetiştiren kulüptür.
ingiltere coca cola championship'te mücadele eden ekiplerdendir.
coca cola championship'te rezil bir performans sergileyen fakat ligde kalmayı başaracak gibi görünen kulüptür. özellikle crystal palace'ın -10 puan cezasıyla birlikte biraz daha gaza geldiler, kendileriyle yarışır duruma gelen palace'a trip atıp üzerlerine bile çıktılar.

şu sıralar ligde kalma ihtimali mantıken kalmayan, matematiksel olarak da %1-2 olan peterborough united'la oynuyorlar ve ilk yarıyı 3-0 önde kapattılar. bu maçı kazanırlarsa düşme potasının 4 puan kadar üzerine çıkabilecekler ve altlarındaki takımların her hafta kaybettikleri düşünülürse, seneye yine bu adamları izleyeceğiz bu ligde.

ben senin her maçta 5 gol yemeni, atınca da 3 atmanı, her maçı üste taşımanı sevdim. logondaki şişeyi, sukuntorp şeklindeki telaffuzumu, adını sevdim. şehvetten kafayı yiyip "zik beni bebeyim" diyen kadınlar gibi tahrik olup 5 gol yemeni, "zik beni preston" demeni sevdim.

ama bu ligde kalmanı sevmedim scunthorpe. bütün maçları izledim ve sen haksızsın ibne. league 1 daha güzel. kaka championship.
bu yıl hem ingiltere lig kupası'nda hem de fa cup'ta kısa süren kupa maceralarına manchester city'nin son verdiği bordo-mavili takım.
geçen sezon millwall'ı 3-2 yenip championship'e çıktıkları league one play-off finalinden sonra irlandalı kaptanları Cliff Byrne'nın "shearer'ı getirin" mealindeki "bring on shearer" pankartını göstererek hem 2. lige çıkışı hem de aynı sezon premier'den düşen newcastle united'la aynı ligde buluşmalarını kutlayan takımdır. bu da ilgili haber:

(bkz: scunthorpe)
2010-11 sezonunda league one'a, 2012-13 sezonunda league two'ya düşen ve bu sezon bitime 1 hafta kala exeter city'ye deplasmanda 2-0 yenilmesine karşın league one'a chesterfield ve rochdale'le birlikte çıkmayı başaran takımdır. lakapları demirdir *.
ingiltere'nin Kuzey Lincolnshire yerleşkesinde kurulmuş ve ingiltere 1. Ligi'nde mücadele etmekte olan profesyonel ingiliz futbol kulübü.