bugün

piyasadan topladıkları exploittir şudur budur başkasının yazdığı programları kullanarak random attack düzenleyen lamerlara verilen genel isim.

(bkz: liseli ergenlerin msn patlattım yalanı)
Aslında Script Kiddielara lamer demek biraz haksızlık olur. Script Kiddielar azda olsa hacki becere bilen tehlikeli insanlardır. Ama lamerlar için bunu söylemek kesinlikle mümkün değildir. Onlar sadece sağda solda ben hackerim bak lan bana küfür etme mail adresini çalarım diye mavra atan bebelerdir. Ha birde cafeler de msn adresinize giriş yaparken veya online bir oyuna login olurken başınızda biten bebeler vardır onlar şifrenizi çalar sonra canından olur hacker diye medyada adı duyulur (bkz: hacker musa)
lamerlikten bir kademe atlayıp az da olsa bir ışık belirtisi veren kişiye verilen ad. Bu kişi ve ya kişiler ki sanal dünyada başınızı en çok ağrıtabilecek kitledirler , hacker olmadıklarından bir amaçları yoktur , tetikle yapsın şeklinde hareket ederler. lamerler'in kırk yıl düşünüp yapamacağını beş dakikada yapabilecek hackerlar'ınsa tenezzül dahi etmyeceği işlerle uğraşan amaçsız boş kitledir.
hazır program kullanan bir çeşit lamer türü. hack hakkında pek fazla bilgileri yoktur.