bugün

annenizin sizden hesap sormasına neden olabilicek durumdur.ki şöyle:

sabah uyanmışımdır.anne deep bule:sen kimi kırdın da özür diliyosun?
deep blue: hönk!?!nasıl yani anne?
adp: kimi kırdın o derece de rüyanda bile özür diliyosun?
dp:öle bişey mi yaptım ki?:s aman anne rüya işte hatırlamıyorum hem sen beni bilmez misin melek gbiyim kimseyi kıramam. *
adp:aaa nasıl da unuttum canım yavrum * hadi ordan melekmiş.

tanım:kişinin bilinçsiz birkonuşmasıdır.uyku esnasında sıklıkla görülür.
günlük hayatta gerçekleşen olayların uykuda da sizi rahat bırakmamasıdır.
kuzende kalınan bir gecenin sabahı.. kahvaltı masasında herkes alaycı gözlerle ve pis pis bıyık altından sırıtarak bakmaktadır. önce ne olduğunu anlayamaz, pek de ilgilenmezsiniz. ama acı gerçek az sonra ortaya çıkacaktır. malesef sabaha kadar ahmet diye bir ismi sayıklamışsınızdır. üstelik de ahmet adında herhangi birini tanımıyorsunuzdur. kimseyi inandıramazsınız. üzerinden kaç yıl geçti, hala içimde yaradır bu ahmet mevzusu.
annenizin eline sabah uyanınca sizle dalga geçmesi için bir koz vermektir. bir de sayıklarken aniden uyanmak, seni birilerinin duyduğunu fark etmek var ki o rezillikten bahsetmek bile istemiyorum.
samıklamakta denir.
Sevgilinin adı ile yapılan eylem. Ruha işleyen kelimeler sayıklanır. Çok istenir o sayıklanır şey.

Bazen dil ile bazen kalp ile yapılır. Karasevdanın tek ilacıdır sayıklamak.
O yanında değil belki sevmiyor bile ama adı senin işte. Dilinle söyleyemiyorsun kalbinde adı senin. Sen benimsin. Adını sayıkladım o kadar. Yıllarca taptım hatırana sen benimsin başka kimse olamazsın başka kimseye ait olamazsın.

Ben seni sen artık benimsin diyebilecek kadar küstahlıkta bir süredir sayıkladım

Yıkılmaz kayalar olsaydı küle dönerdi bu kadar zamanda. Adını Allah'ı zikreden kayaların düşüşü gibi sayıkladım ben senin.

Kokunu yılların ötesinden aldım senin. Çocuklarını asırların evvelinden yüklendim. Sen nasıl olur da benim olmazsın? Sen bilmez misin sensiz yok olurum ben?

Bu işin sensiz bir çözümü yok benim güzeller güzeli sevgilim. Sen benimsin çünkü ben seni sayıkladım. adının her harfine, her harfinin her kıvrımına, o kıvırcık saçlarının o çıldırtan o hasretinden erkenden beyazlamış saçlarının her kıvrımına, canımı vere vere sayıkladım seni güzelim benim.
gün içerisinde sürekli yapılan yada önemli bir olayın/işin bilinç altında yer etmesi sonucu uykudayken o konu hakkında önemli yerleri sayıp dökme durumu.
edit: garsonluk yaptığım zamanlarda gece yatarken "10 tane çay yap" diyormuşum. *
Bu aralar farklı aynı odada uyuduğum farklı günlerde farklı kişiler sayıkladığımı söylüyorlar. Ulan hayır yani hiç rüya falan bir şey görmüyorum. Sabah uyandığımda pis pis sırıtan arkadaşlarla uyanıyorum. Yeter lan ben niye sayıklıyorum.
fiziksel ve daha çok zihinsel anlamda Yorgunluğun belirtisidir. Veya uyku düzensizliğinin.