bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    saluallahu vallahu maşallah.iran gizli servisi.özellikle ortadoğuda aktiftir. lübnan hizbullahının arkadasındaki güçtür.
    ... giray
  2. 2.
    başka ülkelerde operasyonlar yapmak yerine o ülkelerdeki terör örgütlerini destekleyen kuruluş....
    2 ... ferrole
  3. 3.
    maalesef turkiye'de isbirlikci bulmakta zorlanmayan iran gizli servisi.
    ... isla morada
  4. 4.
    şah dönemi için; (bkz: savak)
    ... smmnds
  5. 5.
    ajanlarının amerika ya da avrupa ülkelerinde gizli görevlerde çalışmaları zor olan örgüt. nede olsa artık her arap ya da araba benzeyen kişi potansiyel terörist.
    1 ... ad lucem
  6. 6.
    Hücet-ül islâm Ali Falahian başkanlığındaki teşkilât, islâm Devrimini
    ihraç , politikası doğrultusunda terörist eylemleri yönlendirmekten ve rejim muhaliflerinin tasfiyesini sağlamaktan sorumludur.

Mustafa Fur Mehmedi, iran dışındaki faaliyetlerden sorumludur.

Örgüt Filistinli örgütleri ve Hizbullah' ı destek vermenin yanısıra, Batılı ülkelere yönelik terörist faaliyetleri yönlendirmekte, müslüman ülkelerde de radikal islâmi örgütlerin faaliyetlerini de desteklemektedir.

Teşkilâtın Lübnan, Sudan ve Almanya' da ana faaliyet merkezleri bulunmaktadır.
    Örgütün Bosna ve Yunanistan'da da etkin olarak faaliyet gösterdigi yolunda batılı
    istihbarat kaynakları tarafından da bilinmektedir.

SAVAMA tarafından yönlendirilen bazı örgütler şunlardır;

a. Hizbullah

b. islâmi Emel

c. Bahreyn islâmi Kurtuluş Cephesi

d. Bureau 210

e. Sosyalist Müslümanlar ihtilâl Örgütü (Suriye ile birlikte)

f. islâmi Cihad

g. Hicaz islâmi Cihad Örgütü

h. islâmi Kurtuluş Örgütü

i. islâmi Hareket

j. Kuvet 17

k. Fanatik Müslümanlar Örgütü

l. Hizbullah (Türk)
    1 ... conspirator
  7. 7.
    ığdır'da 7 üyesi yakalanmış gizli yapılanmadır.
    --spoiler--
    Türkiye’nin Suriye politikasına karşı gönderilen iranlı ajanlarla ilgili soruşturmada önemli bilgilere ulaşıldı. iran adına ajanlık yaparken Iğdır’da yakalanan ve önceki gün sevk edildikleri Erzurum’da tutuklanan 7 ajanın üzerinden çarpıcı dokümanlar çıktı. Bu dokümanlara ve şüphelilerin ifadelerine göre iranlı ajanların faaliyetleri şöyle:
    - iranlılar, Van Çaldıran’daki bazı devlet kurumları ve önemli şahıslarla ilgili para karşılığında bilgi istedi. - Devrim Muhafızları’na bağlı Pastar ve Askeri istihbarata bağlı Sipah, Türkiye’nin doğusuna yönelik bilgi topladı.
    - iran, askeri kurumlar, valilik, bazı şirketler ve Iğdır Aralık çevresiyle ilgili bilgi istedi.
    - iran, geçen yıl Suriye’ye silah sevkıyatı yaparken Kilis’te yakalanan iran TIR’larının nasıl yakalandığının muhbirlerden araştırılmasını istedi. Ayrıca muhbirlerden TIR’ları takip eden ve peşine düşenlerin isimlerinin de istendiği tespit edildi.
    - Doğu sınırında mazot kaçakçılığı yapan gruplara kolaylık sağlayan iranlı görevlilerin, karşılığında Türkiye ile ilgili bilgiler aldıkları da anlaşıldı.
    iranlı ajanların en çok şu bilgileri muhbirlerden alıp ülkelerine aktardığı öne sürüldü: “Hükümet yetkilileriyle ilgili bilgiler, Suriyeli sığınmacılar, AK Parti seçmen kitlesi, askeri birlikler, bazı şirketler, MiT binaları, hükümet politikaları, PKK’lılar, Türkiye’nin Suriye politikası.”
    TÜRKiYE’deki muhbirlerle, iran’daki ajanlar arasında köprü görevini Yaghoub (Yakup) Ahnoukhosh isimli bir iran Azerisi yürüttü. Bilgileri Iğdırlı Timur A. adlı bir Türk vatandaşı verdi. iranlıların, muhbirleri genellikle Iğdır ve çevresinde yaşayan Caferilerden seçtiği belirtildi.
    YAGHOUB AHNOUKHOSH: 20 Mart 2012 tarihinde iran casuslarına kuryelik yapan iranlı Yaghoub Ahnoukhosh’un emniyet birimlerince durdurulması sonucunda, üzerinden Timur A.’nın verdiği 4 sayfalık istihbarat raporu çıktı. iran Azerisi, Caferi. Türki-ye’de akrabaları olduğu değerlendiriliyor. iran istihbaratına eleman temin ediyor. iran’ın Iğdır’da yürüttüğü istihbari operasyonlarda yönetici pozisyonunda. Şu an firari durumda.
    Kendi el yazısıyla hazırladığı ve iran istihbarat elemanına teslim ettiği istihbarat notları polis uygulamasıyla ele geçirilen Timur A., evli ve 4 çocuk babası. Timur A.’nın iranlı ajanlara bilgi verirken çekilmiş görüntüleri ele geçirildi. 1 yıldır istihbarat birimlerinin yakın takibinde. iranlı Yaghoub Ahnoukhosh aranıyor.
    iranlı ajanlar soruşturması, geçen yıl tutuklanan 2 iranlı ajandan ele geçirilen kameralardaki verilerin kurtarılması sonucu başladı. Görüntülere göre SAVAMA ajanları ile görüşen 2 PKK’lı terörist, Türkiye’de girdikleri çatışmada 8 askeri kaçırdıklarını anlatırken, iranlı istihbaratçılar, kaçırılan askerler ve şehit düşen askerler hakkında detaylı bilgiler sordular. Özellikle askeri birlikler ve polisin bulunduğu yerlerin koordinatlarını öğrenmeye çalıştılar.
    iran istihbarat örgütü SAVAMA, Türkiye’deki muhbirlerine para aktarımını banka yerine döviz büroları üzerinden gerçekleştirdi. Böylece muhbirin banka hesabında bir hareketlilik ve iran’dan para akışı görülmedi. Teknik takip sonucu, askeri birlikler hakkında bilgi veren Timur A. ile iran istihbarat elemanı A.A. arasında para aktarımıyla ilgili geçen konuşma şöyle deşifre edildi:
    iran istihbarat elemanı A.A.: Dedim sen gelmiyor musun iran’a?
    Iğdırlı Timur A.: Yok valla ben gelemiyorum
    iranlı ajan A.A.: Sen ne zaman gelebilirsin?
    Timur A.: Valla yapamıyorum pasaportum bitmiş henüz çıkaramadım
    iranlı ajan A.A.: Pasaportunu şey yap benim de pasaportum kayboldu benim 9-10 güne pasaportum olmayacak dedim sen geleydin biraz ... para var belki götürürdün
    Timur A.: Valla gelemiyorum da pasaportumu çıkarayım
    iranlı ajan A.A.: Ne kadar sürer pasaportun?
    Timur A.: Valla 20 gün çeker iranlı ajan
    A.A.: Yaklaşık 8000-9000 elbise paran var gelip götürürdün ben de senle gelecektim bu sefer
    iKiNCi GÖRÜŞME
    Bu görüşmeden sonra Timur A., kendi motoruyla iran istihbarat elemanı Yaghoub Ahnoukhosh’u alarak buluşma yerine götürüyor.
    Timur A.: Ya ben senin emanetlerini hazırlamadım da
    Yaghoub Ahnoukhosh: Sen şimdi yapmamış mısın?
    Timur A: Yok valla ben yapmamışım
    Yaghoub Ahnoukhosh: Ee şimdi nasıl vereceksin?
    Timur A.: Yok valla eğer gideceksen, hazır bişey yok eğer yarın gideceksen olur
    --spoiler--

http://www.haberturk.com/...arin-turkiye-faaliyetleri
    1 ... ohal nedir askim
  8. 8.
    iran'ın nasıl bir devlet olduğunu görmek için: http://www.odatv.com/n.ph...izli-ittifaki--3004121200
    1 ... zenithgeist
  9. 9.
    Her iranlıyı istisnasız dinlerler.
    iranın her mahallesinde dinleme ofisleri vardır.
    paralel yapı ararken azıcık buraya bakın dersin ama yemez be paşam.
    ... tiyansan
  10. 10.
    https://www.youtube.com/watch?v=Yz2GCL75vYM+
    kafasına göre at koşturabilme rahatlığı akp döneminde artmıştır. iran a olan güven buna sebeptir.
    (bkz: selam tevhid soruşturması)
    (bkz: 22 temmuz 2014 cemaat operasyonu)
    1 ... tiyansan