1. 1.
  67 kişilik "infaz edilecek kürt işadamları" listesinde yer edenlerden biri. 1961 doğumlu, yüksekovalıdır. 3 haziran 1994 günü sabaha karşı istanbul yeşilköy'deki çınar oteli'nin kumarhanesinden adnan yıldırım ve hacı karay ile birlikte çıkarken çelik yelekli ve silahlı kişiler tarafından önce duvara dayatılarak üstleri aranmış, akabinde otomobillere bindirilerek kaçırılmışlardır. sempatik üçlünün işkence edilmiş cesetleri 4 haziran 1994 tarihinde bolu yığılca'da karakuş köyü yakınlarında boş arazide bir çukurda bulunmuştur.

  savaş buldan leyla zana'ya yakınlığıyla bilinirdi ve "kürt işadamı" olarak tanınmasına rağmen uyuşturucu kaçakçılığından elde ettiği geliri pkk'ya bağışlayan pek çok kürtten biriydi. döneklik yapan oramar aşiretinin önde gelenlerindendi, tansu çiller döneminde bokla oynamayı tercih ederek belasını buldu. infaz esnasında vücuduna 2, kafasına 1 adet 9 mm'lik parabellum kurşun sıkılmıştır. cinayeti halen faili meçhuldur. akabinde kendisini cavit diye tanıtan bir kişi, infazın tarık ümit önerliğinde olduğunu belirtmiştir.

  şunu da hatırlatmak lazım ki şu anda dtp çatısı altında pek bir sesi çıkan pervin buldan bu kişinin eşidir, aynı zamanda teyze çocuğudur. hatta savaş buldan'ın öldürüldüğü gün kızı zelay'a hamiledir, haberi alınca erken doğum yapmıştır.

  1990'lar türkiye'sindeki faili meçhul cinayetler serisindeki kurbanlardan* biridir sadece.

  (bkz: behçet cantürk)
  (bkz: susurluk çetesi)
  4 -1 ... pulemjot kalashnikova
 2. 2.
  oramar aşireti'nin lideridir. ailesi mehmet ağar'dan şüphelenmektedir. hacı kıray, adnan yıldırım'la beraber düzce, yığılca, yukarı karakaş köyü yolunda öldürülmüşlerdir.

  (bkz: yüksekova çetesi)
  1 ... gulhan seven adam
 3. 3.
  bilimum afyon ve uyuşturucu tüccarı. öldürülmüştür, hepsinin sonunun aynı olması dileğiyle.
  8 ... ruznamce
 4. 4.
  Hiçbirşey değilde şu iki şey beni üzmüştür;
  1)O sırada karısı hamileydi*.Çocuğu babasız doğdu.
  2)Devletin namlı bir uyuşturucu tüccarını tutuklayamayacak kadar zavallı duruma düşmesi.
  4 -5 ... gaffur aksoy
 5. 5.
  uyuşturucu kaçakçılığından elde ettiğini pkkya bağışlayan terörist. layıkıyle gebermiştir.
  3 ... black pearl
 6. 6.
  (bkz: barış bulmaz) saygılar.
  ... iki acayip adam