bugün

Mutasyonlaşmış korona virüsünün yeni adı.
görsel

Bizi bitirdin beee.

Başlığın sonunda 01 olacaktı ayrıca. Mod sana zahmet ekleyiver.
(bkz: lanet olsun dostum ben hemen buradan gidiyorum)
dünya halkini virolog edene kadar gündemden düsmeyecek virüs.
bu virus durduralamayacaktır gen dizilimi değişmiş bir virüsle karşı karşıyayız.

artık hayallerimi ve umutlarımı sattım ölümü bekliyorum ve hepimiz öldüğünde tanrı var mı ? veya yok mu ?sorusu cevap bulacaktır.
eskiden counter strike türkçe ses pakedi vardı rehine toplarken "çıkarın beni bu cehennemden" diyordu.

şimdi de ben diyorum.
hoşgeldin elon musk'ın ikinci bebesi.
tam adı "SARS-CoV-2 VUI 202012/01" olan, kovid 19'un ( covid 19 / korona virüsü ) mutasyona uğramış halidir.
bu isim şimdilik verilmiştir, değiştirilme ihtimali varmış.
2021'e hayırlı olsun.
(bkz: 2021 den beklentiler)

https://www.birgun.net/ha...irus-arastiriliyor-327450
Neden bu hafta bir anda patladı ki ? Aylardır zaten covidin mutasyona uğradığını söylüyorlardı. Brezilyada bulunduğunu, avrupa ülkelerinde de olduğunu. ingiltere zaten 2-3 haftadır bunun var olduğunu kurallara uyulmazsa yeni önlemler gelebileceğini, yeni yıl ve chrismas arifesinde lockdown yapacaklarını söylemişlerdi. Türkiye bir anda kendini iyi göstermek için ingiltereyi cehennem gibi gösteriyor şuan ama öyle değil. Londranın merkezine uzak olmayan bir semtte yaşıyorum , eski önlemler geri alındı sadece, korkacak bir şey de yok.
görsel
korkutmayan varyant. medyanın gazına gelmeyin. ingiltere'de yaşayan bir arkadaşımız da yukarıda açıklamış zaten.
Daha bulaşıcı ama etkileri daha hafif diye duyulan virüs. Ingiltere sürekli virüs üzerinde araştırma yaptığı icin tespit edilen yeni tür virüs. Bizim öyle bir derdimiz yok çok şükür.
https://www.yenicaggazete...er-paylasildi-325672h.htm

yapılan çalışmalar sonucu ciddi bir hastalığa yol açmadığı, ölüm oranını artırmadığı belirlenmiştir. korona medyasının başını çekenlerden biri olan yeniçağ bile paylaşmış bu haberi.

yani yine kandırıldınız covidiot arkadaşlar. boşuna yaygara kopardınız. biz diyince linç yedik, hadi onu anlıyorum da, ulan tanrınız hz. mehmet ceyhan bile telaş yapacak bir şey yok dedi ama gözünüz kaos sevicilikten o kadar dönmüş ki tanrınızı bile dinlemediniz.

şimdi sınırlar tekrar açılır, uçuşlar eskisi gibi devam eder. aşılarla birlikte konu kapanır.

bu da böyle bir entry'dir.
mutasyon için tek risk ölüm oranını arttırması değildir.
vaka sayısını %70 oranında arttırması da ciddi bir risktir. zaten başından beri ölüm oranında bir değişiklik beklenmiyordu.

şöyle bir algı var. ölüm oranı artmadıysa, risk de artmamıştır.
bu bulaşıcılık oranı ile geçen ilkbahar italya ve ispanya'da hastane kapasiteleri yetersiz kaldı.
bu sonbahar türkiye'de hastane doluluk oranları %75-80'leri aştı.

şimdi alın bulaşıcılık oranını %70 arttırın.
evet hiçbir risk yok, haklısınız.
güncel Önemli Başlıklar