bugün

aşk için bir bahane, aşk ise yaşamaya devam etmek için bir bahanedir.
Tıraş.

Zeka seksi göstermez, zeka para eder...
Kısa vadede dış güzellik, uzun vadede zeka ilişkilerin sağlıklı yürütülmesinde çok önemlidir.
Bugüne kadar zeka sevmeyen kimse görmedim. Yani Zeki bir erkek ya da kadın, her zaman ilgi çekici gelmiştir.

Ama son dönemlerde sapyoseksüellik diye bir kavram çıktı ve birçok kişi bu sıfatı kullanmaya başladı.

Hayır, öncesinde salaklara mı düşüyorduk? iki sohbet edemediğimiz insanla sevişmek mi istiyorduk? Hayır. O halde bu neden moda oldu?

Tanım: zekaya düşen insanların kullandığı kavram. Yani yaşayan herkesin.
Zekâ sevicilerin literatürde aldığı isim.
Herkesin aradığı ama ne olduğunu bilmediği şey. Sapyoseksüeller bir adım öne derler mesela profillerinde. Ama sözgelimi iddialı bir tipiniz yoksa uymaz by yazar. E ibik hani sapyoseksüeldin? Yalandır yani bu azma şekli.
insan kendinde olmayana aşık olurun kısaltılmış hali.

Kusura bakmayın hepimiz uçamadığımız için kuşlara, denizde 3 dakikadan fazla kalmadığımız için balıklara imrenmişizdir.

Aynı şey farkı yok.

Ya bi de karşındakinin zeki olduğunu nasıl ölçüyorsun? Senin anlamadığın şeyleri mi anlıyor? Ya da bilmediğin şeyleri mi biliyor? Kusura bakma sen gerzek oluyorsun böyle olunca.

Einstein e aşık kadın da hiç görmedim neden acaba. Bir erkek olarak hayranım ben einsteine gerçi bu ayrı.

Siktirin ordan.
Ahmet Mete ışıkara'yı türkiye'nin en seksi elli erkeği listesine sokmayı başarmış,
Dış görünüşten ziyade entelektüellik ve zekayı çekici bulan insanlar için kullanılan bir tanımlama.
latincede "bilge olmak" anlamına gelen "sapere" ile cinsiyet anlamındaki "seks" kelimelerinin birleşiminden meydana gelen ve karşısındaki insanın zekâsını cinsel bakımdan en çekici özellik olarak görmek anlamında kullanılan kelime.

her ne kadar ülkemizde yeni moda olsa da, aslında eski bir tanım bu. biraz farklı yönlere çekildiği için yanlış anlaşılıyor. genel olarak insanların çoğunluğu zeki kişilerle birlikte olmak ister ve bu nedenle çoğu kişiye bu kelime anlamsız gelebilir. fakat sapyoseksüellik bunu cinsel bakımdan çekici bulmak anlamına geliyor. bu pek öyle büyütülecek bir şey değil. bazı insanlar cinsellik için karşısındakinin boy, kalça gibi fiziksel özelliklerini çekici bulurken, bazıları da mesela az konuşan birini bu özelliğinden dolayı çekici bulabilir.

ne yazık ki 2 tane kitapla fotoğraf çekip "ben sapyoseksüelim" diye hava atmaya çalışanlar tarafından sıklıkla kullanılıyor oluşu, olayı sanki çok olağanüstü bir şeymiş gibi gösteriyor, ama tamamen kişisel zevklerle alakalı bir durum ve cinsel bakımdan çekici bulunan herhangi başka bir kişilik özelliği kadar sıradan.

bu konu hakkında yapılan araştırmalardan birinden de şöyle bir detay vereyim: 300'den fazla kişi ile yapılan bir deney sonucunda görülmüş ki, sapyoseksüel olarak değerlendirilen insanlar toplumun %90'ından zeki olan bir kişiyi cinsel bakımdan çekici buluyor, ama toplumun %99'undan zeki olan bir kişiyi daha az çekici buluyorlar. yani özetle, zekâdan etkilenmenin de görünüşe göre bir sınırı varmış.
herkesin olduğunu söylediği (özellikle kadınların) ancak gel gör ki iş fiiliyata geldiğinde hiç de öyle olunmadığı görünen durumda olduğunu söyleyen kişilik.
ya bitiyorum böyle kavramlara.

ben dış görünüşe değil iç görünüşe önem veririm diyen cahil kızların yalanı vardı. şimdi o cahil kızlar okudu üniversite bitirdi hepsi modern kadın oldu.

cinsel devrim sayesinde (hala türkiyeyi 70 li yıllarda sanan var) kadınlarda türkiyede bir nebze olsun özgürce seks yaşayabiliyor. tabi seksin artık kolay ulaşılıyor olması onu basit bir uygulama haline getirilmesin diye sapyoseksüel kavramı türetildi feministler tarafından. yani o kadar partnerler ile birlikte oluyorum bari zekasını kutsal yapayım da bu işlem bir değer kazansın moduna geçtiler.

dünya düz diyen insanlara nasıl bakıyorsak sapyoseksüel diyenim kadınlara da o gözle bakmalıyız.
Saçmalık.

inanmayın arkadaşlar.
feminizm son dönemde çıkardığı bir yalandır.
görsel

Ne kadar istemesem de zekaya önemi fazla veriyorum.
görsel
(#39453188) yazar olduğum ilk günder beri defalarca yazdım, defalarca! Anlamıyorsunuz bence, gerçekten ya da herhamgi bir şeyi araştırmadan atlıyorsunuz bu bende var diye, aynı “yhaa ben borderline’ım yhaa ben bipolarım” demek gibi. Bir hastalığa veya ne bileyim bir fetişe sahip olunca kendinizi “cool” sanıyorsunuz. Hem gülünçsünüz hem de sinir bozucusunuz. Tebrik ederim.
Zeka yanında saglam bir karakter merhamet ve durustluk varsa tamam. Ama sadece zeka tehlikeli ve avam.
geçenlerde bi kız arkadaşıma sapyoseksüel olduğumdan bahsederken ben de demişti.sapyoseksüellik ne dediğimde cevap verememişti.arkadaşlar milletten duyup duyup oyum buyum demeyin aq komik duruma düşüyorsunuz araştırın bi.
(bkz: #43523384)
Sapyoseksüel olarak kendini tanımlayan bir kız ile tanıştım
Bana ilk olarak ne iş yapıyorsun diye sordu
Kapitalist sistemde yetişen bir kadından asla Sapyoseksüel olmaz
Sapyoseksüel olsa olsa rus kızlarından olur.
Bizimkiler euroseksüel
bi noktada şart bu. oturup 2 sohbet çeviremedikten sonra karşındaki kişiyi sadece seks için kullanmış oluyorsun.
(bkz: euroseksüel)
Elimde olsa bu olguyu kamil ve kezoların ulaşamayacağı yerlere kaldırırdım.
bir insan sapyoseksüel olabilir. ama onun bile, dış görünüşüyle aklını başından alacak birisi karşısına mutlaka çıkar.
Sapyoseksüelim diyen kadınlara Stephen Hawking fotosu gösterip kalp atışlarını kontrol ediyorum, alayı yalan dolan bu kezbanların inanmayın arkadaşlar. Sapyoseksüelim demek, çirkinsin ama paran var demenin başka yoludur kanmayın bu avcılara