bugün

beşiktaş taraftarı kendine gelsin ve bu çapsızın beşiktaş' a ve yabancı sınırı diyerek de türk futboluna verdiği zararı görsün.
oğlum allah aşkına kandırmayın lan kendinizi. tamma kadronuz galatasray ve fenerbahçe' ye kıyasla yetersizdi ama bu mantıkla sizden daha düşük bütçeli bursaspor' a nasıl puan farkı yapamazsınız. hadi onlar sistem takımı.. peki yeni kurulan kasımpaşa2 ya nasıl fark yapamazsınız?
demek ki her şey para değilmiş, ekonomi değilmiş. 4 yediniz oğlum akhisar' dan. bu kadar mı kötü beşiktaş kadrosu, sen inanıyor musun buna? biz de hagi iel kevgire dönmüştük ama bülent ünder geldi, küme düşer dediğiniz takım 8. bitirdi ligi o sene. bu çapsız sırf zarar size ağalar, benden demesi.
beş parasız takım aldı. küme düşen diyenleri kapat etti. Şimdi iki maç kaybetmişiz çokmu bence samet iyi bir hoca elinden gelen bu . Yıldırım demiröreni hatırlayın ve imana gelin sayın beşiktaşlılar.

http://www.youtube.com/watch?v=5CFzM3UHEjc

Bunları hatırla titre ve kendine gel.
Bence oyuncuların değişmesi lazım Samet Aybaba kalmalı.
BU SENE FEDA
SAMET AYBABA ELVEDA .
100 soruluk bir sınavdan 40 tane net çıkarabilen teknik direktör. kesinlikle çalışmadığından ya da kötü olduğundan değil. kapasite o kadar, olabilir yani.
beşiktaş taraftarından hak etmediği derecede tepki gören teknik adam...
anadolu gezgini teknik direktörlerden.

şimdi beşiktaş teknik direktörü.

yıllarca beşiktaş teknik direktörlüğü hayali kurdu, adı hep anıldı ancak beşiktaş camiası pek sıcak bakmadı olaya. nedenini derinlemesine bilmiyorum, beşiktaşlı arkadaşlar bilgi verebilir sanırım.

asıl nokta burası değil.

öncelikle çok dar vizyona ve çok kısıtlı bir futbol bilgisine sahip. normalde ben avrupa maçı değilse eğer, rakiplerin maçlarının tamamını izlemem.

bir kere denk geldi ve sivasspor - beşiktaş maçını 90 dk izledim.

o maçı beşiktaş ıkınarak da olsa 1-0 kazandı ve bunda sivas ın 10 kişi kalmasının da payı büyüktü.

sahada mücadele eden futbolculara zerre sinerji veremiyor. maçı kenardan izliyor. yedek kulübesinin yeterli olmamasından yakınıyor. haklı da olabilir ancak sahadaki oyuna bir teknik direktör kendi karakterini yansıtamaz mı ?

yaptığı tek şey kenardan izlemek..

aslında bu satırları 1-0 kazanılan sivasspor macından sonra yazacaktım ama vaktim olmadı ardından 3-2 lik fenerbahçe galibiyeti geldi. aslında o maçtan sonra da yazabilirdim ancak türkiye de başarılar sonuca endeksli oldugundan vaz gectim.

ardından galatasaray ın puan kaybettiği , kazanılması halinde ciddi ciddi şampiyonluk şansının cok yükseleceği bir trabzonspor maçı geldi.

galatasaray ın kendi sahsında gençlerbirliğine kaybettiği maçın ertesi günü beşiktaş tan harıka bir oyun izlemek amacıyla koştum kahvehaneye.

amacım güzel futbol ve bol gol izlemek. konum itibariyle trabzonspor un kontrollü oynamaktan başka çaresi yoktu ancak beşiktaş ın birçok sebebi vardı iyi oyun için.

sonuç. 90 dk sağa geriye yana pas yaptırılan bir takım.

samet aybaba vizyonunu işte o maçta yani 0 - 0 biten trabzonspor maçında gördüm.

ardından içeride kaybedilen 1- 3 lük kasımpaşa maçı ile her şey iyice açığa çıkmıştı.

samet aybaba taktik bilgisi bakımından ptt 1 lig seviyesinden yukarıda değil.

beşiktaş ın ekonomik sorunları nedeniyle kendisine çok harıka bir fırsat doğmuştu ..

kendisi beşiktaş a , beşiktaş kendisine muhtaçtı.

ancak beşiktaş ın kendisine verdiğinden fazlasını veremedi beşiktaş a.

artık kendisi için yolun sonu görünmüştür. sığ futbol bilgi ve yüzeysel taktik anlayışı ile kariyerinde gelebileceği en üst noktaya beşiktaş sayesinde gelmiştir.

kendisinin çalıştırabileceği istanbul takımları bellidir. ligde kalırsa ibb, ya da iyi para teklifi gelirse semt takımları.

onun haricinde istanbul takımı çalıştırması artık hayaldir onun için.

her yenilgi sonrası oyuncuları suçlayarak,

durduk yerde sorun çıkararak,

20 li yaşlardaki genç futbolcuları ailelerine şikayet ederek,

derbi kaybedince kadroya almadığı oyuncuyu basının önüne atarak .... nasıl bir teknik direktör olduğunu göstermiştir.

benim en çok güldüğüm nokta şu : -- genç yeteneklere değer veren hoca---

beşiktaşlı aklı başında arkadaşlara soruyorum,

yaklaşık 10 aydır takımın başında olan bu adam türk futboluna ve beşiktaş a hangi genci kazandırdı ?

kendisine biraz güvenilse beşiktaş ın ve milli takımın 10 senesini garantiye alacak cenk gönen varken , gidip mc gregor transferini kuruyemişçi hayri mi yaptı ?

oğuzhan, olcay , necip ... ben iddia ediyorum bu gençlerden sadece 1 derece daha kaliteli ve yetenekli 37 yaşlarında 3 futbolcu olsa seçimini bu yaşlılardan yana kullanırdı.

beşiktaş kulübü kendisine çok güzel bir fırsat sunmuştur. şampiyonluk gibi bir beklentinin olmadığı sezonda verdiği asılsız demeçlerle , gereksiz konuşmalarla taraftarı önce gaza getirmiş ardından işin altından kalkamayacağını görünce

etrafa sarmaya başlamıştır.

en son alınan 4-1 lik akhisar mağlubiyeti , samet aybaba nın özetidir. ligde kalan maç sayısı itibari ile 1 puan ile asla yetinmeyecek bir akhisar takımının oyun anlayışını analiz etmekten uzak, adamların ellerindeki tek silahı etkisiz hale getirmekten aciz bir antrenörden fazlası değildir.

beşiktaşlı olmamama rağmen neden bu satırları yazdığımı soran beşiktaşlı arkadaşlara sadece acizane fikrimdir bunlar diyorum.

samet aybaba hiçbir tavrı ve hali ile beşiktaş ı hak etmemiştir.

günleri sayılıdır. halktan olmak ayrı , fakir edebiyatı yapmak ayrıdır.

samet aybaba beşiktaş ın zor durumunu kullanmış ve fakir edebiyatı yapmıştır.

feda denilen sezonda q 7 nin indirim yapmamasını eleştirip takımdan gönderirken, carlos carvalhal den daha yüksek teknik direktörlük ücreti almak da ayrı bir ironidir.

türk futbolu değilse bile beşiktaş samet aybaba dan sezon sonu kurtulur.

beşiktaş ın çok kaliteli yerli bir teknik adam ya da futbolu özleyen, başarıya aç , hırslı bir genç hoca ile anlaşmasını isterim.
bir fenerbahçeli olmama rağmen ben bile bu adamın bir an önce beşiktaş'ı bırakıp gitmesini istiyorum.

yada kalsın oğuzhan'ı iyice küstürüp transferini sağlasın.sonra biz alalım, salih'le ikisi çok iyi uyum sağlar.
çapsız teknik traktör. ya arkadaş sürekli bir fakir fukara edebiyatı. kendisiyle aynı puanda olan bursaspor' un bütçesi kendisinin 2 katı sanki. hayır başarılı olmak zorunda da değilsin sonuçta bütçeye göre kıyaslarsak galatasray da başarısız sayılabilir. ama futbolda her şey bütçe değilki be bro. öyle olsa maçlar hiç oynanmazdı, en yüksek bütçeli takıma verilirdi kupa. ama bu arkadaş bir taktı bütçe olayına kafayı her basın toplantısında bizim bütçemiz bu diye ağladı. bir de menemen olayı varki koskoca beşiktaş takımına hiç yakışmadı o çocukluk, o fukaralık edebiyatı.
bu adam yakışmıyor beşiktaş gibi büyük bir takıma. çapsız oğlum bu adam. bildiğin çapsız. altyapıdan bir tane oyuncu monte edemedi takıma koca sezonda. yalansa yalan deyin arkadaşım. tamam kadro galatasray ve fenerbahçenin gerisinde lafım yok ama bu kadar da kötü mü yani? yahu türk kalecin var geçen senenin yıldızı, milli takıma yükselmiş adam sen oynatmadın. şapkadan hasan türk diye bir pyuncu çıkardın necip varken. sırf ben buldum diye çıkardın ve en sırıtmayacağı en kolay mevkiye koydun ki sırf samet aybaba ne oyuncu bulmuş desinler diye. koydun orta sahaya koşsun dursun, arada iki top çalsın, aldığı topu da sağa sola versin süper oyuncu olsun.
bu adamla bir arpa boyu yol alamaz beşiktaş. bak tekrar söylüyorum tamam kadro yetersiz ama kimse de şampiyon olsun demedi ki adama. bir ekol yarat, gelecek sezonun temelini at, 3 hadi bilemedin 2 altyapı oyuncusu monte et takıma dedi. yapabildi mi?
orduspor maç sonrası yaptığı açıklamalarla kendimi sinirden sikmeme sebep olan çapsız teknik direktördür.

küme düşer denilen beşiktaş'ı şampiyonluk adayı yaptım demiş. bak deminden beri yazıp yazıp siliyorum, aklımdan geçenleri yazsam müebbet hapis yerim yemin ederim. ulan beşiktaş'ın forması sadece ilk 3 içine girer. yabancı birisine sorsanız 100 metre öteden hanzo sıfatını yapıştıracağı bir adamı beşiktaş'ın başına kim getirdiyse allah belasını versin. istifa etme, kovul.

not : şu kadarcık yazıyı 15 dakikada yazabildim.
guti, q7 vs. oyuncuların, real madrid çalıştırmış schuster'in yapamadığını toplama oyuncularla başarmış dahi teknik adam.
Beşiktaş lı taraftarların neden bu kadar salladıklarını anlamadığım teknik direktör. Ulan bu ligde sizden iyi kadrosu olan (bkz: bursaspor) (bkz: Eskişehirspor) (bkz: Kasımpaşa) gibi takımların üzerinde bitiriyo adam ligi daha ne istiyosunuz amk. Tamam Beşiktaş büyük takım falan ama galatasaray la fenerbahçe yi geçmesini beklemiyordunuz heralde adamdan daha ne yapsın elindeki malzeme bu kadar. Ucuz etin yahnisi bu kadar olur.
hala schuster üzerinden bok atılan bir teknik adam. yahu schuster'in başarılı olduğunu söyleyen oldu mu ? her şeye rağmen schuster'in bir sistemi vardı, taktiği vardı. samet aybaba, koskoca beşiktaş'ın bir sezonunu çöpe atmıştır. bir sonraki sezon da takımın başında kalırsa, beşiktaş üçüncü büyük olacaktır.
sadece yaptığı teknik adamlığa bakılmaması gereken adam.

bu adamın gelişiyle aynı zamanda adı sanı bilinmedik, bilmemnespor'un yeteneksiz kondisyoneri torpille beşiktaş'a geldi. bu kondisyoner çünkü samet aybaba'nın yakınıydı.
bu adamın gelişiyle aynı zamanda takım içinde gruplaşmalar oldu. oğuzhan gibi bir yeteneğe üvey evlat davranışı gösterildi. olcay'ı ise adeta öz evladından ayrımadı.
daha buraya ne şeyler dökülür. gerek yok. istifa edemeyeceksin. manşetlerde samet aybaba kovuldu yazacak.
beşiktaş taraftarının kızdığı şeyleri kavrayamayan hoca. beşiktaş taraftarı şunlara kızıyor:

1- gençleştirme dedi sezon ortasında ikisi kiralık olmak üzeri dört futbolcu transfer ettirdi. bunlardan niang, dentinho ve gökhan süzen aşırı pahalı. sinan kurumuş ise bir maç oynadı sonrası yok.

2- devre arası transferleriyle gaza geldi 'biz şampiyon oluruz aga' diye çarşaf çarşaf demeç verdi ve beklentiyi kendin yükseltip daha bugün çıkıp 'küme düşecek takımı 3. yaptım daha ne istiyorsunuz nankörler' dedi.

3- genç ve gelecek vadeden futbolcuları hem yeterince değerlendirmedi, gelişlimlerine katkı yapmadı hem de basın'ın önüne attı.

bu kadar çelişen hareketler yaparsan taraftar sana ne dese haklı.

ha biz arkasında durduk başta laf ettirmedik ama baktık ki bunların üstüne teknik taktik hatalarda var.

ayrıca kimse kadromuz kötü falan demesin bu takımda almeida, fernandes, oğuzhan, holosko, olcay, sivok gibi tek başına maç kazandıracak adamlar var. nitekim bu adamlar bu sezon çok maç kazandırdı beşiktaş'a.
maç sonu yaptığı açıklamayı bir beşiktaşlı olarak kabullenemiyorum. bu kadar saçma bir şey nasıl söylenebilir ulan çapsız adam o kadro masörle sahaya çıksa yine 3. olur zaten. bunu marifetmiş gibi ben küme düşecek takımı 3. yaptım diye övünmek senin gibi küçük bir adama yakışırdı bunuda yaptın keşke hiç bu takımın başına gelmeseydinde saygı duyduğumuz kaptan olarak kalsaydın.
iyiydi kötüydü hatalar vs yaptı. başta gerçekten iyiydi ama sonradan bozdu.ve 2. lig kalitesinde bir hoca olduğunu gösterdi ve şimdi lütfen sezon sonu görevi kendisine layık bir şekilde bir beşiktaşlı olarak bıraksın. transferlerde çok acemice davranıldı bir sol bek bile alınmadı üstelik emre özkan varken. çocuk bize fener maçında ve bugünkü ordu maçında 3 er puan kazandırdı. oğuzhan'a karşı sürekli sama bir tutum içerisinde aynı şekilde fernandes'le bir sorunu var.bunları hiç anlayamadık ama velakin bıraksın gitsin. rica ediyoruz.
az konuşması hatta şu sıra hiç konuşmaması gereken hocadır.

bak samet hoca zor yılda takımın başına geldin kabul ama bu takım öyle boş takım da değildi. sezon başındaki dallamalıklar renklilerin akıllarınca dalga geçmek için seçtikleri argümanlardı yoksa kadro zayıf değildi. başkanın feda stratejisini yanlış yönlerdirmesi sanki beşiktaşın gariban bir kadro kurduğu imajı doğurdu o kadar.

elbette bu sezon için rakiplere göre imkanları kısıtlıydı beşiktaşın ama 3.lük başarıdan ziyade zaten en kötü olması gerekendi sende bunu başardın. kötü bir sezon muydu? hayır. peki sana neden kızıyorlar?

1-hocam her maç sonu şaçma sapan beyanatlar veriyorsun kazanıyoruz menemen yedik kaybediyoruz onların suçu gece hayatları var. fernandes ve oğuzhan bu takımda renk veren iki oyuncu bunları bi şekilde küstürmeyeceksin sev öv döv ama oynat bunu beceremedin.

2- q7'yi para ve disiplin gerekçesi yüzünden gönderdin eyvallah dedik yerine aldığın batuhan çok mu disiplinliydi-ki zaten geri gönderdin- dentinyo transferleri de fos çıktı bunları aldıran sensin.aldıkları toplam para aşağı yukarı q7 ye denk geliyor bu ne pehriz bu ne lahana turşusu.
başarısızlığa bulduğu bahaneler ile tanınmaktadır. takımı şampiyon adayı yapmasıyla övünür lig basşında da zaten beşiktaş şampiyonluğa adaydı. buradan da anlaşıldığı gibi pekte bir şey yapmamış. fenerbahçeliyim.
görsel
sezon sonunda büyük ihtimalle görevinden ayrılacak yada ayrılmak zorunda kalacak olan beşiktaş teknik direktörü.
ama orduspor'un kalecisi saso fornezzi için yaptıkları gerçekten takdire şayandır.

detay için; http://kralspor.ensonhabe...-kurtardi-2013-04-29.html
siktir git de kurtulalım dedirten teknik direktörümsü.

ne adamlara kaldık, egoya bak; ilk 3 kaptan diyor. ya kör ya memleketi Osmaniyespor'dan bahsediyor. güldürüyor.
istifa etmiş.

şaka lan şaka yapar mı bu amk.
karakterli hocadır. elindeki kadro zayıf ama ne yapabilir ki?
kaleci fornezzi için yaptıklarını tebrik ederim.

ancak kendisi kayserispor maçı ardından hemen görevi bırakmalı. açıklamaları, söylemleri. futbolculara karşı tutumu olmadı be samet olmadı. bırak görevi onurlu bir şekilde.