1. 1.
  25 ekim 2008 de yapılan genel kurul'da anap'ın yeni başkanı seçilmiştir. seçime 5 adayla girilmiş ancak adaylar sanırım ahmet özal da dahil olmak üzere salih uzun ismi üstünde anlaşarak çekilmişlerdir. hayırlı uğurlu olsun. türk siyasetinde böyle farklı isimler görmek farklı bir tad bırakmıştır damağımızda. bir diğeri için (bkz: süleyman soylu).

  Salih Uzun, 1970 yılında Gölcük'te doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası ilişkiler Bölümünden 1992 yılında mezun olduktan sonra siyaset bilimi alanında yüksek lisans yaptı.

  Anavatan Partisi gençlik kolları genel başkanlığı görevini 1993-1997 yılları arasında yapan Uzun, 1997-2000 arasında Anadolu Ajansı yönetim kurulu üyeliği ve Anadolu Radyo ve Görüntülü Hizmetler Genel Müdürlüğü (ARG) görevlerini yürüttü.

  2000-2002 yılları arasında Anavatan Partisi Çankaya ilçe Başkanlığı görevini üstlenen Salih Uzun, Haziran 2002'de DiVHAN MADEN Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük görevine atandı.

  Uzun, son olarak yürütmekte olduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı DÖSiM Genel Müdürlüğü görevinden ve memuriyetten istifa ederek ayrıldı.

  Anavatan Partisi'nde 2006 yılından bu yana genel başkan yardımcılığı görevini üstlenen Uzun, evli ve bir kız çocuğu babası.
  2 ... 300 samatyali
 2. 2.
  mesut yılmaz ve erkan mumcunun destek verdiği anap ın çiçeği burnunda başkanı.
  ... casillius
 3. 3.
  anavatan partisinde kura usülü genel başkanlık döneminin açıldığının resmidir, parti üyesi olan herkes en sonunda genel başkan olabilir anavatan'da , bir nevi siyasal andy warholuşçuluk dönemi yani ,erkan mumcu ve salih uzun'a yazık olmuştur.Ali Talip Özdemir ışığı görse partiyi bırakırmıydı.
  1 ... roy orbison