bugün

sahuru bekleyim derken sahura kalmadan uyuya kalma sonucu oluşan eylemdir.
(bkz: evdeki bulgurdan olmak)
Öğlen 3e kadar yatılırsa yapılabilicek eylemdir.
iftarın 19.00-20.00 de olduğu bu günlerde afedersiniz ama g.t ister.
günün kaç saatinde uyanık olduğuna göre zorluk seviyesi değişen eylemdir, nefse işkencedir, kimseye tavsiye etmem o ayrı.
(bkz: ben yaptım sen yapma)
(bkz: susuzluktan ölmek)
sanıldığının aksine yine aynı derecede acıkılır. fark olaraksa mideniz fazlasıyla rahat eder gün boyunca.
oruç tutma süreniz uzunsa yani yazsa falan susuzluktan kavrulup açlıktan asabileşeceğiniz durumdur. en azından su içip yatmak günü kurtaran bir çözüm olabilir.
gaz maskesiyle çiçek koklamaya benzer.
şu ana kadar hiç karşılaşmadığım durum (bkz: Allah Göstermesin) , ama su bakımından dayanılmaz olduğunu tahmin ediyorum
(bkz: şuursuz oruç tutmak)
sahuru kaçırıp yemek yemeden niyetlenmektir. 2 senedir arada sahuru kaçırıyorum uyandığımda ezan okunurken uyanıyorum ve su içip geri yatıyorum ama sahursuz tuttuğum oruç sahurlu tuttuğumdan daha rahat. sahurda yemek yediğimde daha çok susuyorum ama böyle olunca ne acıkma ne susama. hep böyle mi yardırsam ne?
allah kimseye göstermesin. Ben gördüm kimse görmesin. Hele bir de hava kırk derece sıcaksa. *
''sahura kalkmadım zaten kabul olmaz"diyip çoğu kez orucu bozmama sebep olmuştur.
günahtır.
olum orucu gibi olsa gerek.
basit bir çözümü vardır. Tutmamak. Kahvaltımı yaptım, şimdi sigara içicem. Rahat.
sahursuz oruç tutmak çok zordur. allah sabır versin.
çok zordur gençler, uyuyakaldığım bir sefer ben de böyle tutmak mecburiyetinde kaldım, susuzluktan iç organlarım birbirine yapıştı. sağlıksızdır, güzel güzel sahur yeyin.
Düşünüldüğü kadar zorlamayan hatta açlık hissini, yiyip yattığınız zamandan çok daha az hissettiren bi durum aslında.
Ama bunu alışkanlık haline getirmemek lazım, nitekim makbul olanı sahura kalkmaktır..
Ardından bütün gün yataktan çıkmayarak yaptığım olay.
Büyük bir çılgınlıktır.
Su bari içseydin, korkutandır.
zaten 12 de yatıyorum (sahur için erken yatıyorum yani)
3 gündür saat 2-2:30 da kalkıp sahurdan sonra uyuyamıyorum 18 saat aç kalan derviş 2 saat daha aç kalsa ne olur deyip bu gece 1 gibi yeyip içip yatmayı düşünüyorum.
insanı bitirir, mahveder, yorgun düşürür. Iftarda bir anda yemeğe girişmekte ani başağrılarına neden olur. Yavaş yavaş, kontrollü yemek lazım. Oruç tutuyorum diye vucudun anasını ağlatmamak lazım. Neticede vucudunda üzerinizde hakkı var.
büyük sevap point.