nazar değmesin diye hangar amaçlı akpli çomarların totoşlarına sokmuşlar. hala kayıp.

bir soru.
Dış güçler Yüz yıldır bizimle uğraşıyorlar rahat mı bırahtılar bizi hamına goyim, amarigalılar ve israyil 2006 yılında gayseride yapılan uçah fabrigasını bumbaladılar, evet.
detayları gelecek seçimlerde ortaya çıkar, klasik.
Yerden havalandiginda planördü, uç bin metrede tek pervaneli pırpır oldu, beşbin metrede avcı jetine dönüştü, onbin metrede agir nakliye uçağıydı sonra yükseldi yükseldi yıldızlararası uzay gemisine dönüştü sanırım su an Andromeda galaksisine ulaşmak üzeredir.
Bekliyoruz

görsel
Teknolojisini kıskanan uzaylılar kaçırdı.
tanktır, helikopterdir ve hatta otomobildir (otomobil için sorun olan üretim değil pazar ve servis ağı) neyse lakin ben de yerli bir savaş uçağı üretebileceğimiz fikrinde değilim.

çünkü uçak üretmek tank, helikopter gibi projesini çiz, prototip yap üret değildir.
çok daha üst bir teknolojidir.

bir kere şunda hemfikir olalım ki neredeyse hiçbir savaş uçağı belirlenen tarihte bitmemiştir.
f-35'lerin dahi ilk planlamalara göre bu yıllarda abd dışındaki ülkelere dağıtımı olması gerekirdi.

ha türkiye halihazırda uçak üreteceği yıl için 2023 yılını vermekte. ancak üretim olabilse dahi bu zaten aşırı iyimser bir tahmin. olsa dahi mevcut şartlarda 2035'ten önce olması imkansıza yakın.

ha başka bir ülkeden farklı bir model üzerine teknoloji transferi olsa bile yine 2025'i geçecektir.

ha tabi tüm bunlar olsa dahi ile başlayan tahminler.
Onları görmek için koyun olup ''meeğğğ'' lemen gerekiyor.
Çoktan, yapılmıştır, uçuyordur.. Bilmemek sizin cahilliğiniz.
Dua ve kanat ile...

görsel
Adı üstünde yer'li uçak. Havada olacak hali yok ya. Ne oldu yapamayız sanmıştınız değil mi?
Test asamasinda surekli camasir tellerine takilip milletin elbiselerini ucurdugu icin proje iptal edilmistir.
benzini bitse de yere inse görsek.
Bizim yerli uçağımız da mı var. ilk defa duyuyoruz.
uçmuş, tutamamışlar.
Allah bizi yerde yaratmış. Gökte ne işimiz var. Allah a karşı mı gelelim.

Der birgün bir akeist.
benzin koymayı unutmuşlar,uçamadı.yoksa ohooo.