bugün

soner sarıkabadayı'nın çıkmak üzere olan single'ının adı. 5 liradan satışa sunulacak bu sefer.
son model bir soner sarıkabadayı şarkısı. sözlerini de yazalım tam olsun;

yaktığın sönmedi hala
kimseyi sevemiyorum
beni sana kattığın
belli değil mi?

yüzümde çizgilerim var
saçımda bembeyaz tenim
yapayalnız yattığım
farkedilir mi?

sebebini bilemiyorum
aklımda bir tek sen varsın
ben senden istediğimi
kimseye diyemiyorum

yormadan sormadan seveceğim seni sadem
gönlüme sarmadan
ya buna var mı müsaden?
hiç durmadan yorulmadan seni bekleyeceğim zaten
elime düşen birkaç saç telin olmadan
ya buna var mı müsaden?
--spoiler--
Yormadan sormadan seveceğim seni sadem
Gönlüme sarmadan ya buna var mı müsaden
--spoiler--
soner sarıkabadayı'nın yeni şarkısı. facebook'ta "yormadan sormadan seveceğim seni sadem" iletilerini görmeye başlayınca, "yahu herkes sadem diye birine mi aşık oldu nedir" diye düşündüm. meğer şarkıymış, tamam vurmayın.
soner sarıkabadayı'nın benim duyduğum ilk kez ispanyol dörtlüsünü, bir diğer söyleyişle türk musikisindeki kürdi dizisini kullanmadığı bestesi. özellikle "sebebini bilemiyorum
ben senden istediğimi
kimseye diyemiyorum" kısmıyla sevgiliyle sevişmeyi çok özlediği izlenimi uyandırdı nedense bende.
sözleri şu şekilde olan şarki:

yaktiğin sönmedi hala.
Kimseyi sevemiyorum.
Beni sana kattiğin belli değil mi?
Sebebi bilemiyorum..
Aklimda bir tek sen varsin.
Ben senden istediğimi,
Kimseye diyemiyorum.

Yormadan, sormadan
seveceğim seni sadem.
Gönlüme sarmadan,
ya buna var mi müsaden?
Hiç durmadan, yorulmadan
Seni bekleyeceğim zaten.
Evime düşen bikaç saç telin olmadan,
Ya buna var mi müsaden?

yüzümde çizgilerin var
Saçimda bembeyaz tenin
Hala yapayalniz yattiğim farkedilir mi?
ankara istanbul arası aralıksız dinlendiğinde gram demodeleşmeyen gram kafa s*kmeyen şarkı. sevgiliye karşı edilebilecek güzel hitap. çok hoşuma gitti tuttum bunu...
--spoiler--
Yaktığın sönmedi hala
Kimseyi sevemiyorum
Beni sana kattığın belli değil mi?

Sebebi bilemiyorum
Aklımda bir tek sen varsın
Ben senden istediğimi
Kimseye diyemiyorum
Yormadan, sormadan seveceğim seni
Sadem

Gönlüme sarmadan
Ya buna var mı müsaden
Hiç durmadan, yorulmadan
Seni bekleyeceğim zaten
Evime düşen bikaç saç telin olmadan
Buna var mı müsaden

Yüzümde çizgilerin var
Saçımda bembeyaz tenin
Hala yapayalnız yattığım farkedilir mi?
--spoiler--
Söz: Soner Sarıkabadayı
Müzik: Soner Sarıkabadayı
güzel bir şarkı.

bu adamın yazıp söylediği tek güzel şarkı da denilebilir.
Son günlerde dilimdeki tek şarkı.

Şarkı dediğin dinlerken alıp götürecek seni arkadaş..
duyduğum en tuhaf şarkı ismi. sırf kafiye için bu kadar kasmaya gerek yok.müsaden/sadem öğğğ diyesim geliyor.
yine bir soner sarıkabadayı nın en güzel şarkılarından biridir. pas ve buz adlı şarkılarından sonra bu parça da hit alacağa benziyor. etrafta o kadar kötüleyen olmasına rağmen soner sarıkabadayı hem karizmatik hem de güzel sesi olan bir sanatçıdır.
sebebini bilemiyorum
ben senden istediğimi
kimseye diyemiyorum...
olmasa da olurmuş dediğimiz bir s.s.şarkısı . (bkz: Soner Sarıkabadayı)
sormadan yormadan seveceğim seni sadem hüzünlendiren bir şarkı çok severek dinliyorum. an itibriyle ağlatabilecek bir şarkıdır benim için.
güzel bir şarkı. duygularının tercümanı olabiliyor.
kafiye yapıcam diye iyice sıçmış bir soner sarıkabayı şarkıdır.
şarkı sözlerine anlam vermeye çalıştıkça saçmaladığını düşündüğüm ama yorumunu harika bulduğum, dinledikçe girdapta kayboluyormuş hissini veren şarkı.
saçma sözlere sahip, her dinlediğimde etkilenmek yerine gülmeye başladığım soner sarıkabadayı şarkısı.

abi o nasıl sözler öyle ya? alt metinde çok fazla abazanlık var sanki bu şarkıda ya da bana mı öyle geliyor? çok mu fesatım bilemiyorum sadem.

dur, bazı kısımlarını analiz edeceğim.

"yüzümde çizgilerim var
saçımda bembeyaz tenim
yapayalnız yattığım
farkedilir mi?"

alt metin: yüzümde çizgilerim var tamam. burda bi sorun yok. e peki saçında kendi beyaz teninin ne işi var? napıyorsun kendi teninle? yalnız yattığım belli olur mu derken neyden korkuyorsun ki? napıyorsun yalnız yatarken? sanki diğer insanlar sürekli 3'lü 5'li gruplar halinde yatıyorlarmış gibi. tövbe estağfurullah.

"Ben senden istediğimi,
Kimseye diyemiyorum."

alt metin: bu ne şimdi? senden istediğimi kimseye diyemiyorum ne demek? ne istiyorsun açık konuş. niye kimseye diyemiyorsun? ne tür fantezilerin var o kadınla ilgili?

son kısımlarda da artık niyetini açıkça afişe ederek "yormadan, sormadan seveceğim seni sadem" filan diyor zaten. yormadan sormadan seveceğim... yormadan seveceğim bebik. başım ağrıyor dediğinde, üstelemeyeceğim. söz. zaten senden istediğimi kimselere de diyemiyorum.

+ sonercim, açıkça söyle lütfen amacın ne?
- aklımdaaaaahn geçenleriiih kimseyyeeeh diyyemiyyoruuhm!

not: işbu yazı tamamen geyik maksadıyla yazılmıştır. yazarın kendi iç dünyasındaki geyik anlayışının dışavurumudur. gelipte birisi "ay ne diyosun be mannaaak! ne güzel şarkığaaa! sen nağanlarsığaann!?" demesin lütfen.
sanki gerizekalıymışız gibi sözleri 3 kere copy paste edilmiş şarkı.
şarkıyı ilk dinlediğimde

yormadan sormadan seveceğim seni sağdan olarak anladığım ve sağdan sevmek ne demek ki diye beni düşüncelere daldırmış olan şarkıdır.

sadem olduğunu öğrenince sadece güldüm.

sadem ne ulan ?!
saçına ak düşmüştür yarin derdinden, düşen beyaz telleri sevgilinin beyaz teniyle özdeşleştirmiştir diye anlamını zorladığım, karşı cinsin her türlü ısrara rağmen kendisine dönmeyişi üzerine bırak bari kendi kendime seveyim seni, bari buna karışma diye manasız bir ricanın belki de serzenişin yer aldığı, içinde acı, kavuşamama olsun da her türlü kabulümüz zihniyetindeyken etkili olan parçadır.
--spoiler--
sebebini bilemiyorum
ben senden istediğimi
kimseye diyemiyorum
--spoiler--
bu herife çok bok attım ama bu kez elime verdi.
ilk önce ismi "orta şekerlim" olarak düşünülen fakat kafiyeye uysun diye "sadem" olarak değiştirilen şarkı.
mükemmel şarkı. her dinlediğimde onun da beni düşünerek dinlemesini istediğim bağımlılık yapan soner sarıkabadayışarkısı.