bugün

entry'ler (121)

üniversite hayatının öğrettikleri

kendi çıkarını gözetmeyi öğrenirsin. örnek sen derslere girersin deli gibi not tutarsın arkdaşın gelir notlarını ister verirsin. yani aslında iki şey öğrenirsin;

1. Enayi gibi hissetiğini ve kimseye not vermemen gerektiğini

2. Çıkarların için başkalarıyla dostluk kurmayı

julie london

(bkz: sway)

(bkz: cry me a river)

marjinallik

düşünceleri, yaşam tarzı bir çok klişelikten farklı olan ve her zaman ilgimi çekmiş bir tarzdır.

(bkz: Anne ben marjinal oldum)

amy winehouse

back to black şarkısını sevmeyen kimsenin olmadığını düşündüğüm marjinal, sesi harika bir jazz sanatçısı...

edit: ve bu şarkının beni ağlattığı an...

regl sancısı

boktan durum...

bekaretini bozduğu kızı terk eden erkek

kız için bekaretinin önemi yoksa erkeğin kızı terketmesinin de bir önemi yoktur. ayrıca kaldı ki çok mühim mesele bekaret o zaman evlenmeyi bekleyecekler.

açık parfüm alıp güzel koktuklarını sanan varoşlar

her duyan parfümün markasını soruyorsa bence en karlı kişidir hacığğğ naaberr?

yaran telefon diyalogları

+ alo
- alo
+ hee
- .....
+ hee
- ./?gdhdg
+ hee
- dıt dıt dıt dıııtt

andımız ve istiklal marşı zorunlu olmaktan çıksın

(bkz: oldu başka arzunuz)

istanbul haritasında fsm mucizesi

harita o kadar evirilip çevirilirse daha kimler kimler çıkar denilen durum.

21 yüzyılda hala küfür etmeyen hatun

sabırlıdır, kendine hakimdir.

24 ekim 2010 fenerbahçe galatasaray maçı

fenerin kazanacağı heyecanlı bol gollü maçlardan biri olacaktır.

kimseye güvenmemek

yenilen kazıklardan, alınan darbelerden sonra ki oluşabilecek en ihtimal durumdur. yapabileni gerçekten tebrik ediyorum. şayet her zaman olamayabiliyor.

terk edilmek

bok gibi bir durumdur. hele ki senin hiçbir suçun yoksa, sadece bencil bir erkek arkdaşın hevesinin kaçması, götüne rahat batması, ya da senden umduğunu bulamaması gibi hallerde yaşanır. ve o kişi bşlarda çok ciddidir biz saf kızlr kanar o ciddiliğe masum duygularla sever ama çocuk için bir hevessin aslındaa...birgün gelir ayrılık günü tabi o gün gelmeden öncede size zaten hep soğuk davranır o şahıs...

ve işte geldi o gün siz hla sabırla beklersiniz sevgiliniz düzelecek sizi anlayacak eskisi gibi olacak. naaaaaaaaahh hiçbirşey eskisi gibi olmaz o çoktan planlamıştır hatta kız avına bile çıkmıştır, boşta kalmamak için... daha sonra bir yerden patlak verdi mi tamam artık kimse durduramaz o çocuğu. siz artık önünüzdeki hüzünlü günleri nasıl geçireceğinizi düşünmeye başlasanız iyi edersiniz. çünkü bitti...

yılların feda edildiği o masum ilişki bitti..niçin? bir hiç uğruna erkeği bahanesi çok, zaten bahanesi olan erkek sevmiyordur. doğruları söyleyecek kadar acizdir de... sadece sorun bu. hee birde şu umursamaz tavırları ukala hallerde terkettim ben seni üstünlüğü falan. ve kız anlar ki hayatından bir hödük çıkmış oldu. sen kıyamadın, cesaret edemedin ilşkinin bitmesine hep sabrettin ama onun körelen sevgisi, hevesi o ilişkiyi bitirebildi. öyle acımasız insanlara BRAVO insan kendi kişiliğinden soğuyor. niye ben sabırlıyım, niye ben dürüstüm. ve diyor ki keşke kötü davransaydım ona da o zaman en azından terkedilmeyi hakettim derdim.

neyse diyeceklerim bu kadar...

aşk kırıntıları

aşkın azaldığını artık yeterli gelmediğini çok farklı bir şekilde anlatmış olan şarkıdır. gerçekten her insan zaman zaman aşk kırıntısıyla doymaya çalşmıştır.

arka taraflar bomboş ben görüyorum buradan

(bkz: şoförden başka kimsenin göremediği gizemli boşluk)

saw 3d

tüm seriyi izlediğim senaryoya bayıldığım bir film. ama bu artık son olsun 3d bir final de güzel olur diye düşünüyorum.

erkeklerin acımasız olduğu anlar

sevmediği halde o kızla sevgili olmak ve daha sonra onu acımasızca terk etmek.
yalan da cepte 'aslında sen çok iyi birisin, sorun ben de '

klavye tuşlarının arasındakiler

(bkz: bir sen bir ben bir de bebek) olur mu olur

penguen vs uykusuz

(bkz: uykusuz)