bugün

hem de onu hiç görmeden. kelimelerin belini böyle kıran biri, kimbilir yatakta bana neler yapar diye düşünen kızların duygudurumu genelde. ben de aşık oldum birine ama erkek çıktı, allah'sız karı gibi yazmayın.
(bkz: ye beni vaudeville for vendetta)
bu sözlükte imkansız olan durumdur. sözlükteki yazarlar erkekse kaşısındakinin güzellği kızsa yakışıklılığıyla ilgilenirler. düşüncelerinin pek önemi yoktur gözlerine hitap etmek yeterlidir.
saçma bir durumdur.

ama aşık olmak eyleminin kendisi de özünde saçma bir şey olduğu için doğaldır ve olabilir.
asılma taktiğidir.
internet üzerinde aşık olma olayının sözlük versiyonudur. aşık olma olabilitesi yüsek olmasına rağmen karşılık almama olabilitesi daha yüksektir. karşındakinin hemcinsin çıkma olabilitesi de azımsanamayacak kadar çoktur.
*
bir nevi platonik aşktır.sürekli takipte ve hayaldedir o yazar.ancak yazılarıyla yetinmek gerekir.tanışmak,kaynaşmak gibi bir niyet olmamalıdır.bırakın platonik kalsın.*
bir insanın düşüncelerine, fikirlerine aşık olmaktır. pek bir hayalperest.
pek bir platoniktir, biraz realist olmakta fayda var.
yazdıklarıyla ruhunuza hitap eden, sizi yaran yazara aşık olmaktır. bir yerden konuya girip mesaj atmak lazımdır, çaylak veya okursanız bu durum baya vahimleşir. Sonra araya sınav dönemi gibi bir lanet girebilir aman deyim nick'ini unutmayın adamın sonra mesaj atabiliteniz varken akla tekrar gelir ama nafile nick unutulmuştur. Hala benzer nickler incelenir başka sözlükte görüldüğünde bile gidilip o sözlükte aratılır, ama yok olmayınca olmuyor.Fakat Sonuç kalbe gömmek değildir. (bkz: aramaya inanmak)

edit: şimdi aklıma geldi de bu yazar karşı cins değilse ne olacak?
aşk değilde etkilenme olabilir. zira aşk denilen olgu içinde yoğun fiziksel ve cinsel dürtü barındırır. karşısındaki insanı görmeden hissedilecekler duygulanmalar da aşk dan farklı yoğunlaşmalar olabilir.
(bkz: şıpsevdi)
aşk abartı olur, hoşlanma dense daha iyi olabilir, yazarın yazılarından etkilenerek ondan hoşlanılması olabilir, ancak hemcins çıkma oranı yüksektir.
saçmalıktır.
kendisini görene kadar etkisi sürer. sonra yazıya bak kendine bak denir
olsa olsa olduğunu sanar. aşkın büyük bir kısmı fiziksel çekimdir (bilimsel olarak da) teoride de pratikte de böyledir durum.
gerçektir. hemide en gerçeği. kişiliğe aşık olmaktır.
mümkündür. kendisiyle reelde tanıştığınızda aynı hisler devam ediyorsa şanslısınız demektir.
(bkz: yaşadım biliyorum)
(bkz: ey aşk burayı da mı istila ettin)
yazarın beynine vurulmaktır. ben de inanmıyordum ama bana mesajın gelmesiyle tattım bu durumu. garip oldum sözlük.
aşk dememek lazım gelir. Aşkı basitleştirmemek en güzelidir. iki-üç cümlesini okuyup belki kendine yakın hissedebilir kişi karşısındakini ya da hoşlanabilir falan da aşk meşk... zaten buna aşk diyen eleman dolmuştaki kıza da aşık oldum der, marketteki kasiyere de... aşk temizdir.. 3 günlük değildir,olmamalıdır
işte o aşık olunan ağlasa, aşık olan gözyaşlarına dokunabilir elleriyle.
yazarın şair olmasını ondanda öte özdemir asaf olmasını gerektirir.
empati ve olasılıksız kitaplarından sonra adam fawer'e hissettiğim şey.
öyle bir yazardır öyle bir şairdir ki kelimeleri yaşatmak yerine öldürür. öyle bir ahenk vardır ki en basit mısra ölüyü diriltir. öyle bir anlam vardır ki anlamsızlıklarla boğuşur çıkar. sanki aşık olana ithaf edilmişcesine yürekten yüreğe konar. aşık olursun neticesinde o hayali sevgiliyi oynarsın değişik kostümlerle. kimse anlamaz ama bunu. ne yazan ne yazılan ne de okuyan. çünkü o cümleler yazandan çok anlayanındır.

ben aşık olucak biriyim aslında sadece yazdıklarımla ama yazamam. yapamam bunu. sıradan bir yazar taklidi yapmak zorundayım.