bugün

insan bünyesi sabah kalktığında gün ışığını göremezse kendini uyanmış olarak kabul edemez. kendini güne başlamaya hazır hissetmez. herkes zombi gibi güne başlıyor. bu işe son verilmeli.
Haftaiçi gün ışığını hiç göremiyoruz vesselam. Bu da insan psikolojisine zarar.
ithalat ihracat yapan şirketlerin yaşadığı sıkıntıdır. Hele ki kıtalararası çalışıyorsa. La saat farkı iyice arttı. Adamlar orada işe başlarken millet burada kapatıp çıkıyor. Ticaret yapacaksın denk gelemiyorsun. Gece mesaisinden iflahı sikilmş milletin. Bak bu bir zarardır.
Bankacılıkta da para transferlerinde yaşandı bazı sıkıntılar bu da zarardır.
Ulaşımda uçuş saatlerinde millet hala saat olayını oturtamadı bunun da sıkıntıları yaşanıyor bu da zarardır.

Ama berkecan pelinsu gibi karanlıkta işe gidiyoruz nedir da? Olum zarar diye bunu söylüyor. Sabahçılar karanlıkta gidiyor diye. Eee eskiden de öğlenciler karanlıkta dönüyordu. Yada erzurumda ki adam karanlıkta gidiyordu sabah. Zarar anlayışınız çok ilginçmiş.
Tasarruf edemedik.
istanbul taksim meydanı.

görsel

Sanki akşam 6 ama halbuki saat sabah 08:25
işe 08.20 de geliyorum sanki gece mesaisine gelmiş gibi enteresan bir ruh hali içindeyim. Güneşe mi kafa tutuyorsunuz aq mantığı ne bu uygulamanın (bkz: ey güneş sen kimsin ya)
Ofise girerken ve çıkarken güneş Yok. Tam nosferatuye göre ortam.
GÜNEŞ iŞiĞi. SABAH iŞE GELiYORUM KARANLIK, YOLDA ÇOK AZ GÜNEŞ GÖRÜNÜYOR , iŞTEN ÇIKIYORUM GÜNEŞ YOK AZICIK IŞIGI VAR.
Neden diye soran kaç kişi var bilmiyorum.

Ama bu saat uygulamasının asıl amacı "Suudi Arabistan" ile aynı saati kullanalım diye yapıldı bu.

Olay şöyle;

--spoiler--
Türkiye’nin saat konusunda yeni bir sisteme geçmesi konusundaki hazırlıkların, namaz saatlerini Suudi Arabistan’a göre ayarlamaya yönelik olduğu öne sürüldü. Yeni saat hesaplamasında Iğdır’dan geçen boylam esas alınacak ve Türkiye ile Suudi Arabistan arasında da saat farkı kalmayacak.

Saat hesaplamasında izmit’in üzerinden geçen 30. boylam (GMT+2) yerine Iğdır’dan geçen 45. (GMT+3) boylam esas alınacak. Bu durum da 60 dakikalık saat farkına neden olacak. Daha önce bir saat fark olan Orta Avrupa ülkeleriyle Türkiye arasında iki saat ve daha önce 2 saat fark olan ingiltere’yle saat farkı 3’e çıkacak. Suudi Arabistan, Irak ve iran gibi ülkelerle ise hiçbir saat farkı kalmayacak.

MEKKE MEDiNE NAMAZI iDDiASI

DSP Bursa eski milletvekili Ali Rahmi Beyreli, yeni düzenlemenin ve artacak saat farkının Avrupa ile ticari ve ekonomik ilişkileri zedeleyeceğini savunarak şunları söyledi:

‘’AB’te tam üyelik hedefi olan bir ülkenin, bu uygulamayı yapmaması gerekir. Bu değişiklikteki asıl amaç ise, Suudi Arabistan saat dilimini kullanarak, namaz saatlerini Mekke ve Medine’ye göre ayarlamaktır. Ben öteden beri referansın Suudi Arabistan olduğunu söylüyorum. Zaman kullanımı açısından Suudi Arabistan’a tam uyum amaçlanıyor. Bundan sonraki adım da, resmi tatil gününün, Pazar yerine Cuma’ya alınması olabilir’’
--spoiler--
Hiçbirşeyden memnun olmayan ülkem insanı yine mutsuzluk ve bıkkınlık edebiyatana malzeme olarak saate takmış durumda sanki saatler geri alındığı zamanlar, yinemi pazartesi yeaaa diyen, hava aydınlanmadan kararıyor hofff diyen sürüler sizler, bizler değilmişiz gibi her halta bir kulp takmayın. iş yapın. üretin. çapınız kadar mutlu olun. gelirinden % 15 daha az borçlan. ama bizde tam tersi hep gelirin üstünde yüzdelik olarak aşırı borçlanma var. oku, çalış, dürüst ol. bak o zaman saatle derdin kalıyormu sizi boş insanlar.