bugün

cep telefonunu, saat niyetine kullanabilen insan da olabilir.
pahada hafif bilekte ağır bir saat takmanın kroluk olduğunu düşünen insandır. saat takmak farklıdır saati bilmek farklıdır.
saat diyince sadece kola takılanı anlayan krolar tabi sadece saati olanlar saati bilirler diyerek zırvalayabilir dikkate almayınız.
en ucuz cep telefonundan öğrenebileceğiniz halde insanlar binlerce lira verip saat alıyorsa bu şey zamanı göstermekten daha farklı bir amaca hizmet edio demektir.
istasyon ve meydanlardaki saatlere güveni sonsuz olan kişidir.
ince bilek sahibi insandır.
saat yakışmaz,komik durur, bu manzarayı görenler götüyle gülseler haklıdırlar.
saat erkekte hoş duran bir aksesuar olup-özellikle sarı olanlar-, bana bile karizmatik gelirler. kızlar bayılıyodur diye düşünmekteyim.
...Çünkü saatini; o yolların istemeye istemeye ayrıldığı ve hıçkıra hıçkıra ağlandığı akşam sevgilisinin koluna takan isandır..Unutulmayacaktır..Ne bıraktığım saat, ne bıraktığı Şal..Hatıradan çok daha fazladır yaşanmışlıkların ordaki dokusu..Ve Gözyaşlarımla kaç kez yıkandı o şal, yine de çıkmıyor üzerinden teninin o büyülü kokusu...
zamanı sikine takmayan insanlardır.
herzaman geç kalan ya da sağa sola afedersiniz saat kaç repliği firlatan insandır.
(bkz: buyrun benim)

ağırlık yapıyor napim * .
benim gibi vacheron constantin sahibi değillerdir.
zaman kavramı çok iyi gelişmiştir. sorsan saat kaç diye bilirler. sınavlara da saatsiz girerler. bi problem yaşadıkları kayıtlara geçmedi henüz.
ha saat takmak istemez mi? ister tabi ya sadık istemez mi insan...
sol kolunda gereksiz yük taşımak istemeyen insandır.
(bkz: sol elin faydaları)
saat takmanın bir kültür olduğunu bilmeyenler.
Sınavda başkalarını rahatsız edebilen insanlardır;
-birader saat kaç? yahut

-hocam kaç dakika kaldı?

alışkanlık mezvusudur,kızmamak lazım.
kolumda sürekli bir ağılık yaptığı, gereksiz bir yük taşıyormuş gibi hissettiğim için, yıllardır aralarında olduğum grup. tabii babamdan şöyle güzel bir saat hediyesi almamamın da etkisi olabilir bunda.
yanında telefon varken saat takmayacak insandır...
takmaya güzel bir saat bulamamış insandır.
hayatında küpe, kolye, bileklik, vs takmayan biri için normal gelen insanlardır.
içinde olduğum insanlar.
yaz sıcağı ve orta seviye kıllı bileğim düşünülürse haklıyım lan.
Parası olmayan insandır.3 yıldır saatim yok,çünkü param yok.En aşşağı 50 tl lazım.E telefonla,güneşle ya da yanındaki başka bir insanla da bu iş gayet güzel görülmekte.Sınavlarda da işlemiyor.Yani boşuna masraf.
Kola takılan saate ihtiyacımız olmadığı içindir. cep telefonları, televizyonlar, bilgisayarlar zaten her şeyde saati görebiliyoruz. napacaksınız kolunuzdaki saati?
zamanında ben de takmıyordum ancak tamamen alışkanlık meselesi. takmaya alışınca ise bu kez saatsiz dolaşamıyorsunuz. kolunuzda bir eksiklik hissediyorsunuz.
Kendi tercihidir. Ancak ben severim. Erkeğin en güzel aksesuarıdır bana göre. Ben kendime yakıştırıyorum.
ben saat takmadımmı kendimi eksik hissediyorum. saati sadece abdest ve banyoda çıkarırım.yatarkende pek çıkarmam.