1. 1.
  aydın ın bir ilçesi.
  -1 ... the kene
 2. 2.
  bodruma yaklasik 1,5 saat uzakliktaki outlet cenneti. saga ayrilan yol ise didim e gider.
  1 ... miss blonde
 3. 3.
  aydın'ın en gelişmemiş ilçelerinden biridir. kuşadası-didim-güzelçamlı üçgeninde kalması onun gelişememesinin en büyük sebeplerindendir. en ufak bir aktivite bile yoktur, aktivite yapanlara iyi gözle bakılmaz. memurların tercih ettiği hiç yaşanmayacak bir yerdir ve gayet pahalıdır.
  -3 ... dobischko mochte eine kofte
 4. 4.
  bütün binaların , yolların sil baştan yapılmadığı sürece şehir planlamasının düzeltilemeyeceği ilçe. aynı zamanda starbucks ve mcdonalds bulunan sayılı ilçelerdendir. kuşadasına 10 dk uzaklıktadır .
  1 ... leontes
 5. 5.
  Yeni belediye başkanı sayesinde yaşanmaz bir hale gelen ancak normalde güzel ve sade bir ege ilçesidir.En son şehrin bir ucundaki mahalleye 4 trilyonluk Gluver heykeli yapılmıştır.
  -1 ... tuhh kahretsin
 6. 6.
  (bkz: söke un)
  1 ... soulatabyss
 7. 7.
  starbucks ve mcdonalsa yürüyerek gitmenin imkansız olduğu şehirdir zira yenidoğan kasabasına daha yakındır. ayrıca hayat pahalıdır diyenlerin japonyada meyveyi taneyle aldıklarını haa çok mu uzağa gittik istanbuldaki fiyatlarla burdaki arasındaki net farkı görmelerini tavsiye ederim. giyim kuşam açısından pazarlarda bile çok güzel ve ucuz şeyler bulmak mümkün. ayrıca çarşamba pazarı türkiyenin ünlü pazarlarından biridir.bu pazarın derlenip toplanması yağmur çamurdan kurtulmasına ve çarşamba günleri sökenin içinde dolaşamama olayına son vermiştir. düzen iyidir. ayrıca gülüverin yapıldığı parkın oldğu yere yenikent denir ve kürt mahallesiyle uzaktan yakından lakası yoktur. hatta yenikent en saygın ve temiz yerlerden biridr.*kürt mahalleleri o tarafa çok uzaktır ve ters düşmektedir.tek sıkıcı yönü aktivite eksikliği ve magandalar, onların doğan şahin, murat marka arabaları, kahverengi deri rengine sahip vatandaşların yiyen gözlerle etrafı süzmesi, yeni bir ortam açılmaya görsün burayı işgal etmeleri, insanlara rahatsızlık vermeleri.bu yüzden cafelerinin sınırlı, diskosunun hiç olmayışı. bizi özellikle kuş adasına muhtaç bırakması, hırslıkları oha denebilecek boyuta gelmiş, erkek evlatları gereğinden fazla ayı olan, kızların bir acaiyp olduğu, dindar kesimin kendini bakışlarıyla belli ettiği, buna rağmen bu gün allah için ne yaptın yazan bir hacının sahip olduğu apartmanda bile orospu pazarlayanların sırf verdiği paralar yüzünden ordan kovulmaması. gibi enterasan kozmopolitlikte sınır tanımayan, gençlerin yapçak bişe yok dedikleri ve nefret ettikleri,bu her fırsatta lanetle dila getirdikleri fakat çoğunun gittikten sonra ısrarla özlediği garip bir yerdir.

  edit: cahilliğime verin söke deki kürt mahalleleri her ne kadar nazarımda hala tehlike içersede bir ayrım yapma söz konusu olmuş.artık böyle düşünmemekteyim.saygın ve temiz olma sadece bazı mahallelere has bir özellik olmaya başladı.en azından Söke'deki durum bunu gösteriyor.kahverengi derililer derken de gözlemlerimde bir hata yapmışım artık dikkatli baktığımda deri rengi ayırt etmeksizin her çeşit insanın abazanlıkta sınır tanımadan hayvanlaşabildiği bir dünyada yaşıyoruz.söke de denize yakın şehir/kasaba ölçüsünde bir yerdir.birinin canını sıktıysam affola.
  5 ... kuresel ashirma
 8. 8.
  yaklaşık 17 yıldır yaşadığım yer.Akşam 7den sonra hayat durmaktadır.Tüm yerler kapanmaktadır.bunun nedeni de halkının akşamları takılmak için çok yakınlarında bulunan kuşadası ve didimi tercih etmeleridir.Son yıllarda kurulan adnan menders ünv.nin meslek yüksek okul kolu da ilçeye öğrenci kazandırmıştır ve de bu bakımdan biraz daha kalkınmıştır.Canlanmıştır.
  2 ... psishika
 9. 9.
  birkaç yıl öncesine kadar üniversite çağından neredeyse hiç bir gencin bulunmadıpı bir ilçedir.
  tansaşın etrafında bayanların arkasına birinin takılması muhtemeldir.
  akşam yediden sonra bir bayanın sokakta yalnız olmasını önermediğim yerdir.
  çok mu kötüdür? hayır. sedef, leziz pastaneleriyle işi ucundan kurtarır.
  1 ... kardiyak
 10. 10.
  aydın ın en gelişmiş ilçesidir. gençleri delikanlıdır ama merkezde bi kısım insan "sökeden adam çıkmaz" gibi laflar ederler.. bi keresindekavga etmeye gitmiştim gelmemişti sökeliler. olsun. *
  ... pergamon