bugün

görsel

Rusya kasım ayında Türkiye ve Yunanistan’a ilk kez deniz yoluyla konteynerlerle şeker sevkiyatı yaptı. Kasım ayı içinde gönderilen şeker miktarı Türkiye’ye 1400 ton, Yunanistan’a 591 ton oldu.

'BU FAZLA ŞEKER ÜRETTiĞiMiZ DÖRDÜNCÜ SEZON'

Rossiyskaya Gazeta’nın aktardığına göre, Tarım Piyasası Koşulları Enstitüsü’nden (iKAR) uzman Yevgeniy ivanov, “ihracattaki artış iç piyasa için çok önemli. Bu fazla şeker ürettiğimiz dördüncü sezon. iç piyasada fiyatlar önemli oranda düştü. Fazla ürün sorununun çözümü için ihracat coğrafyasının genişletilmesi önemli” dedi.

ivanov’a göre, Rusya daha önce deniz yoluyla 2011 sonbaharında Karadağ’a, 2017 baharında da Mısır’a şeker sevkiyatı yapmıştı.

Kaynak | cumhuriyet.
Şeker derken?

Yapmazsam uyuyamazdim.

Tanim: (bkz: bitirdiniz ulan beni)
Geçende es400 ithal ettiydik.
(bkz: Rus beyazı)
mudlumusun gılişdar

heb uu çehabenin yüzünden

maaafetti memleketi maaafettiiii.
hani lan sabah aa nın paylaştığı haber vardı 159 ülkeye şeker gönderiyoruz diye. ne oldu şimdi ?
Russian candy mi?

Bize uyar. Gelsinler
imamoğlu döneminde gerçekleşmiştir.
Rusya federasyonu için olumlu bir durumdur.
Vay be iç Anadolu bölgesi şeker pancarı cenneti ama gel gör ki bu tür olaylara baş vuruluyor. O zaman yatalım biz sürekli baksana ithal denilen muhabbet var.
Türkiye cumhuriyeti açısından utanılası durum.
Adamlar ot bitmeyen ülkede şeker üretimi yapabiliyor. Bizimkiler tarım ülkesini kuruttular. Akepe 'nin tarıma vurduğu darbeyi, tetikçi tutsan yaptıramazsın.
bakin arkadaslar sektorden oturu size bir sey anlatacagim.
mesela bir tatli yapiyorsun her zaman yaptigin kafadan basit revani diyelim her zaman bir kilo seker koyarsin standart sasmaz.
bu ithal sekerden bir kilo koyuyorsun bu tatli sekersiz diyorlar bir bucuk kilo koyuyorsun sekeri az olmus diyorlar.
tepen atiyor 2.5 kilo koyuyorsun hah bugun tatli iyi olmus diyorlar.

sonra ben bu sekeri inceledim ithal sekerler mat arkadaslar parlamiyor ve toz orani yuksek.
turkiye de uretilmis sekerler parlak ve toz yok.
kisaca sekerin sekeri yok.
seker orani dusuk.
Oha lan manyak mısındır abartmaktır iç anadolunun neresi yetmiyor acaba.
Her boku dışarıda daha iyisi satılıyor, daha ucuza geliyor, kendimizin uğraşmamızın anlamı yok diye savunan angutlara bir fikir :
Hadi gelin yarın amerika mandasına girelim. Nede olsa onlar ülke yönetmeyi bizden iyi biliyor.
Hem bizi soyacak bile olsalar, bir akp kadar soyamazlar. Yani ucuzada gelir.
Nasıl fikir ama? Sizin mantığınıza göre canavar bir fikir.
Çağın gerisinde kaldığınızda oksijeni bile satarlar adama. Çok net.
Kepenk kapatıyoruz galiba dedirten haber.
çok yalnış

onun yerine

arabistandan mübarek arap şekeri ithal edilmelidir.
yeni okuduğum şok eden olay. tarihte ilk kez gerçekleşmiş. şeker fabrikalarını özelleştirince böyle bir durum ortaya çıkmış. söylenecek çok şey var ama artık hiç bir söylemek insanın içinden gelmiyor. eğitim eksikliği en çok oylara yansıyor. ülke her geçen gün eriyor. cahillik yok ediyor bizi.

https://www.dunya.com/sek...-karistirdi-haberi-458937