bugün

gayet normaldir.
ama bunu fotoğraf ile belgeleyip medyaya servis etmesi nedir?
görsel

not: torun dediğimiz çocuk berat albayrak'ın oğlu.
hiç de kurancı bir çocuğa benzemiyor, babası gibi internetten salıncak sipariş edecekmiş gibi duruyor.
maşallah işte lider böyle olur.

merkel kıskanıyor, putin şokta. dağılın ulan osmanlı geliyor!
önlerden yer alalım bakalım buna ne diyecek kronikler.

edit: eksi aldığıma göre solcular bu kronik lafını sevmiş direk üzerlerine alınmışlar (bkz: swh)

kendi fikrime gelince de bence gayet normal bi olay halktan insanların instagrama resim atması gibi bişey niye büyütüldü anlamadım. rte nin torunu ve damadıyla okey dönmesini mi bekliyodunuz
normal bir olay. bizim de dedemiz zamanında öğretti. ama bu resmen halkı yine din ile sömürmek. bütün haber sitelerinde bu muhabbet var. adam kuran öğretiyor evet diyelim. hee derim derim. sonuna kadar hayır.
Rte sivil kıyafetle genç duruyomus.
(bkz: din sömürüsü is coming)
ilgili fotoğrafların medyaya servis edilmesi akla şeyhülislam Zekeriyazade Yahya Efendi'nin aşağıdaki beytini getiren tutumdur.

"Mescidde riya-pişeler itsün ko riyayı
Meyhaneye gel kim ne riya var ne mürai”

tabi bir de şu var:

http://www.youtube.com/watch?v=urxsa3EaMPE
görsel
amerikan başkanı iki incile el basarken şak şak, almanya da iktidar partisinin adı hristiyan demokrat partisi şak şak, tüm avrupa ülkeleri kendi papazlarının, rahiplerinin önünde el pençe divan şak şak, yahudiler 3 yaşından itibaren çocuklarını dini eğitime gönderince aferin ama vatndaş erdoğan her müslüman dedenin yapması gerektiği gibi torununa yardımcı olurken yuh.

gayet sıradan ve normal durum.
(bkz: torun torun ötmez borun)
rahmetli babaannem yazları kardeşimle bizi camiiye gönderirdi kuran öğrenmemiz için. yani bir gelenektir bu. benim jenerasyonun neredeyse tamamı böyle bir durumla karşı karşıya kalmıştır. büyükler dinimizi, kur'an-ı kerimi okumamızı ister bunun için uğraşırlardı. bunda hiçbir sorun görmüyorum.

ama bunu fotolayıp medyaya servis etmek nedir be kardeşim ? yine gösteriş, yine din, yine istismar.
baaak cumhurbaşkanı dindar biri kuran okuyor, namaz kılıyor ve torununa öğretiyor. işte başkanın olacak kişi bu. bu kişiye oy vereceksin mesajıdır bu ve bunun gibi fotoğraflar.

herşeyiniz yapmacık, herşeyiniz istismar yahu. herşeyiniz gösteriş be kardeşim.
riyakar yobazların sanki eleştirilen sucukçu muhasebecisi'nin torununa kuran öğretmesiymiş ayaklarına yatarak destek çıktıkları tutumdur.

eleştirilen o değil, ilgili fotoğrafların servis edilmesi a kalın kafalı yobaz! şu yobazlar yok mu... delikanlılığın zerresi yok bunlarda. kalın kafalı olmasına rağmen neyin eleştirildiğini anlamadığını sanmıyorum bunun ama illa saptırma yapacak.

iki dakika delikanlı olun, ilgili fotoğrafların medyaya servis edilmesini doğru buluyorsanız açıkça yazın ulan! ha, "yazarken riya ve küçük şirk mevzularını da göz önüne alın" diyeceğim ama o kadarı kapasitenizi aşar tabi.
dedenin torununa kuran ogretmesinde bisey yok da yaptigi herbseyi basına bildiriliyorsa ben o adama musluman demem.
ilginç diyaloglar eşliğinde süregelen bir öğretim faaliyetidir muhtemelen.

s.m: sucukçu muhasebecisi

s.m: "şimdi kuzum bak elif lam... lan biraz profilden çek, hah şöyle... nerede kalmıştık? cim, mim, vav, ha.. lan doğru düzgün çıktım mı ha? bak patlatırım enseni sonra..."

torun: dede kafam karıştı.

s.m: "karışmamıştır kuzum karışmamıştır. bak mimde kalmıştık. vav, ha...hah olmuş. tamam böyle basın, verin bizim ibrahim'e o servis eder. kuzum lam diyorduk, lam, mim, vav, ha, ayn, gayn..."
harika bir poz.
çok gerçek gibi olmuş.
T-shirt guzel, arkada sade bir fon, dede gozlugu, torun ve merkez odagi kur an olan bir fotograf. Ne anladiniz? Bizim dedemin evi, sizin dedenizin evi, rte halkin adami. Referanduma 9 gun kala cok ironik degil mi? Bu ulkenin(osmanliyi da katiyorum) basina ne geldiyse islama gectikten sonra geldi. Yazik lan.
"Nasıl münafık oldum".
solcu ateist alevilerin zoruna giden durumdur. evet..
Erkek torun başını mı kapasın yani?

Yalnız çocuğun yüzünden ne kadar sıkıldığı ve nasıl kaçsam diye içinden ağlandığı nasıl belli.
yeşil açmış.
kuvvet ile muhtemel "acaba montaj dersek öte tarafta da yırtabiliyor muyuz lan acaba" şeklindeki araştırma bakışlarına sahip "poz"dur. kameralar olmadan ne camiye gidiyorlar ne ellerine kuran alıyorlar. tabi en doğrusunu onlar bilir bize söz söyleme haddi verilmedi..
peçeteler ne alaka dedirtendir.

çomar beyninin çalışmama mekanizması gerçekten ilginç. her ebeveyn çocuğuna din öğretmekle mükellef zaten, bunda çok da takdir edilecek bir durum yok.

lakin malum kişi bu ülkenin cumhurbaşkanı. yok yani neden toruna kuran öğretirken hadi diyelim fotoğraf çektin de, bunu internete servis edersin?

ister istemez insanın aklına tüccarlık geliyor.
Enerji ve Tabi Kaynaklar bakanı berat albayrak isimli damadının oğlu büyük ihtimal 18 yaşına gelince meclise girecek.
çocuğa ilim bilim öğretse bari,

hiç olmadı kuranın türkçesini öğretse

okur anlar

mesela yolsuzluk, mesela yalan konuşma vs vs

nedir ? ne değildir ?

arapçasını değil

türkçesini, türkçesini.
imam hatipte okurken arapça ve Kuran-ı kerim dersinden bütünleme ile geçen asrın lideri toruna kuran-ı kerim öğretiyor.

Bir yerde okumuştum, rte nin imam hatip yıllları için şunu yazıyorlar dı;

"sınıfta arkadaşları Kur'an hatmederken o, sokakta, hayatın içindeydi, o günlerde kahveye kaçan, sinemaya giden, top oynayan, 'Bu ne biçim imam hatipli' diye eleştirilen öğrencilerden biri idi."

Şimdi hangi bilgi ile toruna kuran dersi veriyor dersiniz.