bugün

sadece kendi tarzlarında selam verdiler diye metalci el hareketiyle selam veren insanlara dava açan bir insandan beklenen bir harekettir. bunların devamı gelecektir.
bir insanlık hakkı olarak demokratik, koskoca bir başbakan'ın ise uğraşmamasını gerektirecek kadar boş işlerdir. dünya karışmış vaziyette. tunus, mısır savaş meydanına döndü. zamanında tek kişinin çalışmasıyla bile ev geçindirebilen ülkemiz, karı-koca çalışınca bile geçinemeyecek hale geldi. mazot, benzin, elektrik, özelleştirilen kurumların tepemize çıkması, vs daha bir sürü sorun var iken bunlarla uğraşmak bir başbakana yakışmıyor.
resmi olmayan ancak fiili olarak görülen pragmatik diktanın vukuu bulmasıdır.
komiktir. sabah sabah çok güldürmüştür. koskoca başbakanın sidikli bir öğrenciyi karşısına almasıdır. kendisini düşürmekten başka bir şey değil. seviye meselesi işte. ne desen boş.
benim de bana yapılmasını beklediğim durum. sıkıyorsa açsın bakalım dava. kimse kimsenin eleştiri yapmasına engel olamaz. (bkz: eleştiri ve hakaret arasındaki farklar)
çok çirkindir. kabul edilemez...
zayıf yönü olan aşağılık kompleksinden kurtulamayan bir başbakandır kendisi.
daha çok rencide edilmesi , eleştirilmesi gerektir.
bu kadarı az bile , eleştirilmemesi hatadır.
başbakanın az bile yaptığı eylemidir.
ekşi sözlükte biri eleştiri veya ufak bir hakaret ettimi g.g yıldızı ekler (böyle*) açılımı göe giren ya da göte girmesin. ister misiniz bizim buralardaki yazılara da şemsiye açmaya çalışsın başbakan...!

(sayın sultanımız mı yazsam lan bi dahakine)
bir tayyip hayranı olarak bir yazı yazana dava açılıyorsa ben buna dur derim arkadaş. küfür bile edilse küfür edeni bulur neticede. yapma be tayyip gözümün nuru...
kendisi chp ve mhp'yi pkk ile bir tutarken alkış tutan dallamaların "hak" deyip geçtikleri durumdur. neymiş? apo ile rte ruh ikiziymiş... eee, apo çalıp rte oynarken iyi bunu söylemek mi kötü?

bir kişi düşünün, her davranışı her sözünü çürütsün... bu kişiye güvenir misiniz? güvenmezsini. eh, madem öyle rte'ye niye oy veriyorsunuz koduklarım!

not: şu davada rte'yi haklı bulacak mahkeme varsa, başkanının gözlerinden öperim.
bazende zamanında bizde içeriye atıldıydık edebyatı yapılır.
kişilik haklarına saldırılan herkesin özgürce açabildiği bir davayı açan başbakanın eylemidir.

zaten bu muhalif zümre kendilerinin yaptığı herşeyin serbest olmasını ister.
padişah erdoğan'dan bir tahammülsüzlük örneği daha.
(bkz: yarası olan gocunur)
bu durumda sözlüklere dava eli kulağındadır. siper alın arkadaşlar.
siper al, nişan al, ateeeeş.

ya o diil de bir gün adam aynada gördüğü kendine tipsizlikten dava açacak ona yanıyorum ben.
bu ne şiddet, bu ne celal sayın führer, sağlığınızı düşünün, sakin olun.
yakında insanlara da küsüp konuşmama kararı alacağı göstergesidir. çocuk gibi davranmaya başlamıştır zira.
açmaya alışan kişinin, açmak noktasındaki kararlılığını gösterir hadisedir.

(bkz: kürt açılımı)
(bkz: dikkat bağımlılık yapar)
düşünce özgürlüğünün olduğu bir ülkede normal karşılanmaması gereken durumdur.
(bkz: banada aç erdoğan)
başbakan erdoğan ın beyn.org adlı blog sitesi sahibine dava açması. nedeni ise o sitenin sahibinin şu sözleri.

--spoiler--
Erdoğan da Öcalan ile ruh ikizi oldu.
--spoiler--

22 yaşındaki barış ünver 2 yıl hapis istemiyle yargılanacak.
sözlüğe uğramadığının göstergesi.

sayın başbakan hazretlerine giydiriyoruz uzun zamandır, lakin evine mahkeme celbi gelen olmadı.

ha, yarın öbür gün toplu duruşmaya filan girişirler mi, merak ediyorum. zira ben çok korkuyorum kendisinden. *
yakında sözlükte eleştiride yapmayacağız bu gidişle. o bu değilde akademik kariyere başlıyacağız, bala göte gidersem harbi üzülürüm.
blog açma isteği uyandıran ve ülkedeki demokrasiye farklı yerlerimizle güldüren rte nin yeni incisi. bu hamlesiyle rte; uyguladığı susturma politikasının yanında özgürlükten bahseden adam olarak tarihte en çelişik liderimsiler arasına adını yazdıracaktır.
şaşırmadığım olaydır. bi aralar bu adamın maaşını mizah dergileri veriyor sanmama neden olmuştu. her hafta tazminat davası açılır mı lan?