bugün

(bkz: han ı yağma)

80 milyon kişinin cumhurbaşkanının, 80 milyona ait 135 milyar lirayı, 19 şirkete dağıtması ve bunu övünerek yapmasıdır.

--spoiler--
Proje Bazlı Teşvik Sistemi kapsamında yatırım tutarı yaklaşık 135 milyar lira olan 19 firmaya ait 23 projeyle ilgili teşvik belgeleri verildi. Bu projelerle yaklaşık 35 bin kişiye doğrudan istihdam yaratılması öngörülüyor. Yatırımların cari açığa toplam 19 milyar dolarlık olumlu etki yapması bekleniyor.
--spoiler--

bu 19 firma şöyle;
-bmc,
-assan,
-siirt bakır,
-sütaş,
-vestel,
-oyak renault,
-tusaş,
-tosyalı,
-dow aksa,
-atayurt,
-cfs,
-alvimedica,
-ekore,
-ersan,
-ipek mobilya,
-most makine,
-metcap enerji,
-yıldız metalurji,
-sasa.

şimdi pek çok bilimsel proje ile tübitak'a başvuran gençler reddediliyor, bunlara 50 bin lira, 100 bin lira bile verilemiyor.
ama yandaş şirketler proje sunduğunda milyarlar akıtılabiliyor.

ne diyelim?
hayrını görün, ama illa ki hesaplaşacağız. bu dünyada olmasa da öbür dünyada elbet...

https://www.ntv.com.tr/ek...ma,93FkMBmh2ku5_Nv0czG6SQ
yüzde 11 lik işsizliğe çare değildir.
19 oy getirir,reklamı iyi yapılırsa 19000 oy götürür.halkımız kıskançtır unutmayın.
teşvik olayı biraz sanal sanki.

Çeşme akarken testiyi doldurmak isteyen firmalara gerekli yardımlar yapılıyor.

*kredisini odemeyemen esnafın dükkanıni al
*borcunu odeyemeyen gazinin protez bacağını bile haciz edin sonra
firmalara teşvik.

olmadı olmadı olmadı.
şeker fabrikalarını sat, yandaşlara dağıt. iyiymiş.
teşvik değildir o peşkeş dir. hatanız olmasın.
görsel
işsizlerden haraç gibi gss alıp bunları zengin akp'lilere dağıtmak gibi bir ümmet hizmeti var sn. iktidarımızın.
Bu ülke, herkesin kredi kartı kabul ettiği yerde inadına peşin para ile iş yapan(bana sabahın köründe atm arattılar bunlar) tuvtürk'e vergi affı getirdi. Bunlar neki!
7 senedir şirketim var ve hatırı sayılır miktarlarda devlete vergi veriyorum.
Şimdiye kadar devlet firmama hiç jest yapmadı, bilakis üzerimdeki vergilerin sayısı ve oranları arttı.
Benim suçum akp yandaşı olmamam mı, ya da akp lilere yalakalık yapmamam mı?
Ben kendi adıma hakkımı helal etmiyorum, bu dünyada siz sikiyorsunuz ancak ahirette affetmem!
ülke aç adam zenginlere para saçıyor.komisyon alacak heralde.
projeleri inceledim. içlerinde vicdanlısı var ama bir çoğu cengiz inşaatın ünlü ekolünden.
Bu teşvikler dağıtılmazsa piyasa nasıl canlanacak? Bunlar sanayici ve işadamı. Sermayenin hangi siyasi guruba yakın işadamlarının elinde olup olmadığından ziyade ülke ekonomisi içerisinde iş görüp görmediği önemlidir. Ayrıca Her iktidar güçlü sanayicileri ve işadamlarını desteklemek zorunda. Aksi taktirde 15 temmuz 2016 sonra piyasadan kaçırılan ve ekonomiyi darboğaza sokan ve piyasada iş çeviren fetö sermayesinin yerine boşluğu başka türlü nasıl dolduracaklar? Dolar yükselirken piyasaya para salmazsanız ekonomi batar. Öncelikle çarkı döndürmek için hazırda kurulu olana Mecburen destek vermeleri şarttır.
şeker fabrikalarını da yandaşlara sattı,gelen sıcak parayı da yine yandaşlara dağıttı.

kendi de artık ne yaptığını bilmiyor.
delirerek kendi kendini imha eden ilk diktatör olarak tarihe geçecek kendisi.
reisimizin milletin 135 milyar lirasını memleketimizi nurlu ufuklara taşıyacak şirketlere peşkeş çekmesidir.

hepsi ileri teknoloji şirketi maaşallah!

misal sütaş... aldığı teşviklerle uzayda süt besiciliği işine girecektir zaar...

tabi suç reiste filan değil, kuyrukçusu mal yandaşlarda. ulan yatacak yeriniz yok yeminle...
gayet mantıklı. özellikle marka üreten firmalara dağıtılacağı açıklanmıştır. hatta geç bile kalınmıştır.
reis aslında son çırpınışlarını veriyor.
ne kadar diktatör ve türk düşmanı da olsa devlet yıkılırsa yönetecek bir şey de kalmaz.
khk'lar ile faizleri düşürse bile bir süre sonra tekrar enflasyonun yanına gider.
faizleri düşürmenin tek yolu enflasyonu düşürmektir.
peki ölmüş bir adam tekrar dirilir mi?
türkiye'de 16 senede üretime yönelik hiçbir şey bırakmadılar, hatta var olan fabrikaları da bop planları gerekçesi ile kapattılar.
şu anda türkiye'de üretim yapan firmalar beğenseniz de beğenmesiniz de maalesef bunlar.
sıfırdan yeni şirketler kurmak çok daha masraflı olur, akp cari açığı hızlı bir şekilde düşürmek istiyor ama başaramazlar zaten bu firmalar hibe para ile ilk iş kur çıkışı beklentisi ile ithal stoklarını artıracak sonra da portföy dağılımlarını yurt dışı ağırlıklı yeniden düzenleyecekler.
diktatör rte ise madagaskar'a çiftlik bankın tosunu gibi kaçacak.
ilk kendi kendini yıkan diktatör olarak tarihe geçebilir.
vatandaş, esnaf kredi borçlarını nasıl ödeyeceğini düşünürken, parasına para katan şirketlere verilen, teşvik adı altında dağıtılan, halkın vergileridir.

Vergi borçları silinen turkcell, cengiz inşaat ve diğerlerini söylemiyorum bile.
Devlete vergilerini düzenli olarak ödeyen benim gibi tüccarların paralarının benden çok daha zengin olanlara sorgusuz ve sualsizce, adaletsizce dağıtılması durumu.
Adaletin ruhuna el fatiha!
Rakam yatırımların toplam tutarı teşviklerin değil. Yine de biz bilemeyiz tabi.
(bkz: nefes kredisi)

fakirden alıp zengine vermek. robbery hood.
60 yaşında dedeye desem bunu seni beni aşar diyip geçiştirir.
Yol yakinken halkın cebinden teşvik verilen şirketlerin gelirine halk ortak edilseydi... Tüketimde tercih sebebi olurdu... Doğrudan firmaya değilde devletin Komandite, firmanın Komanditer olduğu, yani kar olursa ortak zarar ederse hesabın firmadan sorulduğu bir yapı ile verilseydi... Ahhh batıdan devşirme şirket yapıları yerine milli katılımcı şirket modelimiz kurulsaydı..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar