bugün

entry'ler (17)

duyulmasi hosa gitmeyen itici sesler

sınavda beynindekiler uçmasın diye harala gürele bir şeyler yazan,uçlu kalemini saniyede bin kere sıraya tak tak vurarark çivi yazısı yazmaya çalışan aceleci inek öğrenci sesi.

kızların hayalindeki göbekli kıllı erkekler

siyah yumurta topuk ayakkabı ve beyaz çorapla on numara olacak erkek güruhu.

yapıldığında insanı rahatlatan şeyler

hayır,kara murat benim demek
itiraf etmek
kardeşle şakalaşıp kafa göz dağıtmak
finalden çıkmak

gaza getiren şarkılar

judas priest:
turbo Lover
nightcrawler
a touch of evil
painkiller
deal with the devil

kemalettin tuğcu

kitaplarındaki çocukların mutlaka dilenci,sakat vb. olmasından mütevellit okuyan çocukların haleti ruhiyelerinde değişiklik yaratmış,derdi olmayana dert katmış yazar.

pena bulmak

murphy yasalarının tam gaz çalıştığı bir durumdur,bulmama ihtimalin varsa,zaten bulamazsın.pena bulmak,çölde gazoz ağacı bulmak tadında birşey olsa gerek,başarabilenlere benden şukela.

gulsen ve reha muhtar aski

küçükken,benim zamanımda,erkek barbie bebekler yoktu,o yüzden hep bir barbie ile öküz,maymun peluşumu sevgili yapardım,birbirlerine uymazlardı ama neticede oyunun devam etmesi gerekiyordu,işte bu da böyle bir anımdır.

crucify excalibur

'sözlükteki en sewdiğim yazardır yorumlarına bayılıorum'cümlesini bana bir bira karşılığında söyleten,değerli,kafa dengi arkadaşım.

ronnie james dio

heavy metalin en başarılı gruplarına(black sabbath,DIO,Rainbow...)sesiyle can vermesinin yanısıra samimiyeti,şarkı sözlerindeki binbir çeşit duyguyu yansıtabilmesi,şarkı sözlerinin bizzat şiir nitelğinde olması,seyirciyle olan bağı,müzik geçmişi ile muhteşem olan metal dede,aha buraya da yazıyorum bir daha onun gibi heavy metal adamı bir solist gelmez.istisnalar: (bkz: rob halford), (bkz: bruce dickinson).

hepimiz birer hayvaniz

...düşünen,gülen,her haltı yaptıktan sonra hayvanlıktan dem vurabilen hayvanlarız diye devam ettirilebilecek söz.

cahil cesareti

genelde cahil cesaretiyle birleşen ve sonucunda birçok gereksiz olay çıkaran,ne idüğü belirsiz değişik bir şey. örneğin Yozgat'ta bir ilkokulun rektörlük binasına dönüştürlmesini protesto eden(!) bir kısım vatandaşın sekiz on yaşlarındaki çocuklarını karayoluna salmaları akabinde,kaza olursa da bize ne yetkililer sorumlu, diyebilmeleri.

iyi diyelim iyi olalim

misafirliklerde,sıkıcı diologların devam ettirilmesi için uydurulma olasılığı yüksek pek bi umut verici söz öbeği.

okul bahcesine bakan ev

kesinlikle berbat bir durumdur. Öyle ki her zil çalışında sinirleriniz bozulur,siz her yıl daha da büyür olgunlaşırsınız ama o okulun öğrencileri hep küçüktür,dolayısıyla mütemadiyen yaşlandığınızı hisseder durusunuz.

her seye ragmen yasanilmasi gereken seyler

soğuk duşa girmek,
hata yapıp akıllanmak,
güvenmek,
otobüste biryere tutunmadan durmak.

elif şafak

babasının mesleği sebebiyle tek bir yerde büyümemiş,şu sıralar Baba ve Piç kitabının nahoş olayları yüzünden gündeme gelse de-bir roman karakterinin düşünce suçu işlemesi(!)-aslında edebiyatçılığını önceki romanları ve çeşitli gazetelerdeki yazılarıyla kanıtlamış,Türkçeye olduğu kadar ingilizceye de hakim olan,yetenekli yazar. Ayrıca sofuluk,Türkiye'nin arada kalmışlığı,feminizm hakkındaki düşünceleri de takir edilesi yazar.

ankara

denizi olmasa da gölü olan,her bir yanı köprülü kavşak ve gereksiz suni şelale doldurulmak zorundaymış hissi veren,insanları sessiz,soluk,ilim irfan dolu şehir.

iron maiden

Son Albümleri A Matter of Life and Death ile kalitesini,değişmeyen özgün çizgisini ve heavy metal aşkını pekiştiren,yılların efsane grubu.Up The Irons!