bugün

filipinler yeni başkanı. uyuşturucu çetesi liderleri veya uyelerini öldürenlere ödül vaadi olan biri. ve madde bağımlısı olan insanlara yardım edilmeyeceğini gerekirse kendisinin bu bağımlıları öldüreceğini söyleyen bir amck ağızlı. şimdi doğru yapıyor diyenler olur da, halk mafya ayağına birbirini öldürecek orada, bak gör.
Uyuşurucu kaçakçılarını öldürmeye teşvik ettiği için birleşmiş milletler tarafından uyarılmış; bunun üzerine birleşmiş milletlere fena iş koymuş filipinler cumhurbaşkanı.
filipinler'de eğitim anlaşması çerçevesinde bulunan abd askerlerinden ülkeyi terketmelerini isteyen herif-i naşerif.

böyle amcık amcık konuşmaya devam edersen kasım 2016'dan sonra sayın başkan trump manila'ya gelir, operasyon yapıyorum ayağına fiyatını tavana vurdurduğun baz morfin kalıplarını götüne sokar delikanlı. no offence.
değişik bir cumhurbaşkanı. abd başkanı obamaya küfür etmesinden sonra 1000 kişinin ölüm emrini vermekle suçlanıyor.

http://www.milliyet.com.t...ri-uzi-yle-dunya-2311463/
görsel
--spoiler--

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte uyuşturucu tacirlerine karşı savaşı altı ay daha uzatmak istediğini belirterek ‘‘istesem de hepsini öldürmem mümkün değil’’ diye konuştu.
Dün bir basın toplantısı düzenleyen Filipinler Devlet Başkanı Duterte başkan seçilene kadar ülkedeki uyuşturucu ticaretinin boyutunu kavrayamadığını belirti.
Güvenlik birimlerinin elindeki uyuşturucu ticaretinin içinde yer alan yüksek rütbeli devlet memurlarının çokluğuna atıfta bulunan Duterte “istiyor olsam da bunların hepsini öldürmem mümkün değil” dedi.
4 AYDA 3 BiN KiŞi ÖLDÜ
Rodrigo Duterte'nin Mayıs ayında devlet başkanlığı görevine gelmesinden bu yana Filipinler'deki uyuşturucu savaşında 3 bin kişi öldürüldü.
Resmi polis kaynakları şimdiye kadar bin 100 uyuşturucu tacirinin öldürüldüğünü açıklamasına karşın, diğer öldürülen kişilerin faillerinin belli olmadığı açıklandı. insan hakları örgütleri bu kişilerin yarı militer yurttaş muhafızları tarafından öldürüldüğünü belirtiyorlar.
Duterte'nin uyuşturucu tacirlerine karşı yürüttüğü öldürme harekatı Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve ABD tarafından sert şekilde eleştirilip, ‘yargısız infaz’ olarak niteleniyor.
--spoiler--
Filipinli uyuşturucu baronları, duterte'nin başına 3.5 milyar dolar ödül koydular. gerçekten muazzam bir para. bir çete kuralım sözlük indirelim şu adamı sonra gider ada tekne falan satın alırız. ne dersiniz ?
Filipinli uyuşturucu baronları, Duterte'nin başına 3,5 milyar dolar ödül koydu. sözlük olarak bir çete kuralım parayı bölüşür ada falan alırız ne dersiniz sözlük ?
Filipinli uyuşturucu baronları, Duterte'nin başına 3,5 milyar dolar ödül koydu. sözlük olarak bir çete kuralım parayı bölüşür ada falan alırız ne dersiniz sözlük ?
Abd başkanına söven delikanlı adam. Lakin ben de söylemeliyim ki uyuşturucu konusunda verdiği savaşın olması gerekenden daha sert olduğunu düşünüyorum. Uyuşturucu satıcılarını öldürürsün de, uyuşturucu bağımlılarını öldürmek biraz aşırı bir eylemdir.

Gine de allah bunları abd ve emperyalizm den korusun diyoruz.

Batının saçmasapan ve adaletsiz hukuk sistemine göre yargılanacağına böyle kalleşlerin tak diye vurulmasını desteklerim, lakin suçlu bulundukları sürece.

Kısacası bir yanlışın yanında bir doğru yapan liderdir.
“Hitler, 3 milyon Yahudi’yi katletti. Filipinler’de 3 milyon uyuşturucu bağımlısı var. Ben de bunları katletmekten mutlu olacağım. Hitler’in kurbanları masum kişilerdi. Benim hedefimdekiler ise suçlular. Eğer Almanya’nın Hitler’i varsa Filipin’in Duterte’si var” demiştir.
gözü kara ve biraz deli. kendi yaptığı her şeyin doğru olduğu manasına gelmez sözleri ama kral çıplak diyerek haykıran bir figür şu anda abd'ye karşı.
manila'daki abd büyükelçiliği önünde 1000 kişilik abd üssünün kapatılması için toplanan amerikan karşıtı protestocuların üzerine polis kamyonetlerini sürdüren cumhurbaşkanı. 50 yaralı var.

işte senin abd'ye efelenmen de bu kadarmış rodrigo piçi. amerika adamı yola böyle, osuruğuyla felç edebileceği tehdidiyle getirir.
küfür etmeme kararı almıştır
--spoiler--
Başta ABD Başkanı Barack Obama başta olmak üzere Katoliklerin ruhani lideri Papa Françis'e, BM'ye kadar çok sayıda lider ve kuruma ağır hakaretler yönelten Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, küfür etmeme kararı aldı.
Japonya dönüşü sırasında gazetecilere konuşan Duterte, “Küfür etmeyi bırakmamı söyleyen bir ses duydum, aksi halde uçak düşecekti” dedi.
Duterte, bunun üzerine “Ben de küfür etmeme konusunda söz verdim” ifadelerini kullandı.
DHA’nın haberine göre; Duterte küfür etmeme konusunda verdiği sözün ABD, AB ve siyasi rakiplerine karşı da geçerli olup olmadığı sorusuna “zamana bağlı” karşılığını verdi.
--spoiler--
28 Mart 1945 tarihinde doğmuş 1988 den beri Filipinler'in Davao şehrinde belediye başkanlığı yapmış hukuk fakültesi mezunu bir zat iken geçen yıl da Davao City deki başarılarından ve vaatlerinden dolayı olsa gerek Filipinler devlet başkanı olmuştur. Kendi oğlunun vakti zamanında uyuşturucu bağımlısı olmasından olsa gerek uyuşturuyuca savaş açmaya oğlundan başlamış şahıstır. Oğluna da ateş etmiş, oğlu da olaydan yaralı olarak kurtulmuştur. Filipinler'in pek bir güvensiz olduğu yıllarda Davao şehri ülkenin en güvenli şehri de olmuştur bu arada. Başkan olarak göreve geldikten sonra ise pek çok uyuşturucu baronunu ve satıcısını öldürmüştür. Seçilmeden önce teslim olan bu işleri bırakan tipleri ise affetmiştir. Ayrıca Filipinli tanıdıklarımdan duyduğum kadarıyla da öyle rastgele ölümlere sebep olmayıp satıcı vs. olduğu kesinleşen tipleri önce uyarıp uyarısını dikkate almayanları ise kim vurduya gidecek şekilde öldürtmektedir. Yaşı da ileri olduğu için korkusuzca hareket etmektedir ve duyduğum kadarı ile de geceleri motosiklet ile veya taksi ile şehirde dolaşmaktadır. Bir gazetede okuduğuma göre de "umarım bir satıcı araba biner" demiş. Birkaç ay önce uzunca bir süre Filipinler'de olduğum süreçte gördüm ki halk artarak Duterte'yi desteklemeye devam ediyor. Dediklerine göre vaat ettiği projeleri bir bir işleme koyuyor ve güvenlik sorununu aşırı derecede halletmiş. Ayrıca kilise filan da buna çok karşı çıkınca kiliseye de "Siz de mi işin içerisindesiniz? Eğer kötü insanlar değilseniz korkmanıza gerek yok" dediğini duymuştum.
(bkz: filipinler) , (bkz: jeepney)
(bkz: duterde nin k kore liderine küfür etmesi)
Ülkesinde vergi vermeyen lüks otomobil sahiplerinin arabalarını bir meydanda toplatıp dozerle ezme emrini uygulayan bir şarlatan filipinler diktatörü. Ne kadar zengin düşmanı olsam da "sen hakim misin Amına kodumun bebesi"derler adama. Hak yok hukuk yok siktiğime bak fantezi uyguluyor halkı üzerinde. Derhal devrilip asılması gerekir.