bugün

ramazan oğulları dikim işletmesinin kısa adı. izmir konakta (bkz: şehrin göbeği) bile fabrika satış mazası olan şirket. nerde normal satıyorsun güzel kardeşim.
karşıyaka çarşı da 2 tane büyük mağazası olan giyim markası.
rodi! jeans! şeklindeki müziği ve katalog çekimleri için mehmet ali erbil'i seçmesinden dolayı pek de sevilmeyen bir giyim markası.
http://www.rodijeans.com/
ramazan, osman, dursun ve idris adında dört arkadaşın kurduğu da söylenen giyim markası.
(bkz: sık sık kampanya yapan markalar)
teksas adlı unutulmaz çizgi romanda çelik blek'! in iki kankasından biri.
Konser oncesi enstrumanlari yerlerine yerlestiren, sonunda ise toparlayan eleman icin kullanilan isim.
çelik blek'in kankalarından biri.
ankara necatibey'de bulunan mağazaları sinek avlar her gidişimde. mağazada müşteri sayısı, çalışan sayısından fazladır. burdan kurucusu olan ramazan, osman, dursun ve idris adındaki dört arkadaşa sesleniyorum , boşuna veriyosunuz parayı çalışanlara ,bi kişi yeter oraya.
aşırı bi ilgiyle karşılaşıyorsunuz içeri girince iki tezgahtar direk üzerinize yürüyor. Siz daha bişeye bakamadan sürekli size bişey öneriyorlar , kibarca sktiretmeye çalışıysunuz ama anlamıyorlar. sonunda ben biraz daha gezeyim diyerek kaçabilirsiniz, size zorla mal satmaya çalışan bu mağazadan.
sahne ekipmanlarını düzenleyen, kuran, ayarlarını yapan ve toplayan grup elemanıdır. bir nevi getir götür işi. cogu zaman işi öğrenmek için yaparlar.
kaliteyi ucuza satan mağazalar cinciri. müşteri; kalite, ekonomiklik ve de sorun çıktığında muhatap bulmak ister. iş böyle olunca güvenle tercih edilebilecek bir markadır.
aldığım pantolonum renk attı. internet sitelerine sikayet ettim 16 dakika sonra aradılar ama yeni aldığım pantolon gene renk attı bu olaydan sonrada bir daha rodiye uğramadım.
kürtçe; "güngördü" anlamındaki sözcuk.
rodi diyerek okunduğunda çok avrupai bir marka olan ama aslı olan ramazan oğulları dikim sanayi markasıyla duyulduğunda bodrum katı fason üretim yapan izlenimi uyandıran marka.
ramazan oğulları dikim işletmeleri olarak adını duyduğum bir firma.
Bugün Ankara / Kızılay-Meşrutiyet deki mağazasına babalar günü indirimi için alışverişe gittim. Hangi standların babalar günü için olduğunu sordum ve çalışanları bana 2 stand gösterdiler. Hani şu güzelim " pantolon alana gömlek bizden" kampanyası için. Şunu belirtmek istiyorumki 2 stand da da Kampanyanın reklamı vardı. Pantolonu ve gömleği aldım kasaya gittim ama bana 35 lira olduğunu söylediler. Ee hani kampanya vardı 30 liraydı dediğimde ise siz yanlış yerden almışsınız orası 35 liralık olan yer dediler. ee dedim madem öyle idi neden orda kampanyanın reklamı var - ki 2 kez üst üste sordum ben burası da kampanyaya dahil diğ mi? diye. Pazarlama mantığı sadece ""müşteriyi sikmek" olan bi mağza olduğunu anladım. ben 5 liranın derdinde değilim ama bunun böyle olmaması lazım. günümü bok etmemek için laf dalaşına girmedim çalışanlarla ama işe almadan önce ahlak ve etik testinden geçirmeleri gerekli çalışanlarını.
yalnızca kotlarını beğendiğim firmadır.
bu kadar entry ve komploya gerek olmadığını düşündüğüm, mağaza ismi, sahne elemanı veya güngördü'dür.. gerek yok yani, klavye yorulmasın..

(bkz: o zaman ben niye yazıyorum)
(bkz: bu bir enternasyonel oyun mu)
efsanevi teksas romanındaki çelik blek'in ergenlik çağındaki kankasıdır. genelde maceralara iki hareket ve komiklik katması dışında pek katkısı olmamakla beraber sempatik bir karakterdir, iyidir.
aldığım düşük bel kotu birazcık yukarı çeksem dediğimde, kemer takma çıkıntılarından ikisinin pötürt diyerekten koptuğu kalitesizlik abidesi marka.
(bkz: kaz rodi)
rodos'un 1912-1947 arasındaki italya egemenliği dönemindeki adıdır.
Kalitesiz kotlar üreten giyim markası.Levi's , Mavi ,Lee gibi markalar dururken yüzüne bakılmamalı bile
tam açılımı Ramazan Oğlu Dikiş imalathanesi olan marka.