bugün

Ben oynuyorum da baya bir vakit öldüren oyun. Minecrafta benzetmeye çalışmışlar ve bence daha iyisini yapmışlar. Özellikle kendi Places'in var orayı kendi istediğin gibi düzenleye biliyorsun, çok eğlenceli bir oyun. Sıkılmadan en az 3 saat geçirebilirsiniz.
Güzel oyundur, kullanıcı adım cazxe34 ekleyin.
oyunun dibi en sevdiğim oyunlardan biri (GTA 5 ' den sonra).
saçma ancak saçma olmakla birlikte güzel oyunlar barındıran oyundur (?) .
daha doğrusu hem oyun hem oyun sitesi hem oyun motoru hem de oyun uygulamasıdır.
böyle tuhaf bir şey.

kimse kusura bakmasın ancak türkiye şartlarında * robux almak parayı çöpe atmaktır, sadece dolar üzerinden satılıyor ki ve gereksiz.*
işin tuhaf yanı yaşının 15 den küçük olduğuna yemin edebileceğim ancak ispatlayamayacağım bir çok türk çocukta ( ergen bile değil ) premium var...

--önemsiz:--

- ayda bir gireriz, kafa dağıtmalık.
- ismi robotlar ve bloklar anlamına gelen "robots + blocks" dan geliyormuş.
- oyunların çoğu tek bir kişi ya da küçük bir grup tarafından yapılmasına rağmen, bazı popüler oyunlarda türkçe dil desteği mevcut.
tabii gene türk çocuklar tarafından çevriliyor.
--önemsiz--
eskiden güzeldi 2015 2016 yıllarında ama 2020 yılında yeni bir nesil türedi içerde şu emolar slenderlar ergenler falan o yüzden bıraktım artıkta hoşuma giden bir oyun değil.
Roblox oyununun studio programıyla pc'nizden programlama dili bilmeseniz de kendi oyununuzu yapmanız mümkün. Oyunda farklı üyelerin geliştirdiği modelleri kullanarak veya taslak haritaları kullanarak istediğiniz bir oyunu geliştirebilirsiniz. Bu platformda oyun geliştiricileri android oyunlardaki gibi büyük paralar kazanabiliyor, oyunu paralı yaparak ya da geliştirdikleri eşya, kıyafet veya silah vsyi oyunculara satarak. Benim yaptığım oyunlar pek tutmadı ama boş vaktiniz varsa deneyebilirsiniz.
4 yaşındaki oğlumun canavar gibi oynadığı oyun. içinde binlerce farklı oyun var. Genellikle kaçış ya da similator oyunlarını oynuyor. Babasıyla kapışıyorlar ama onun gibi oynamak mümkün değil.

(bkz: swh)