bugün

Hagi super kupa finalinde Carlos'u maymuna cevirdigi halde yine de GS'yi tanımıyorsa ayrıntılı oryantasyon (bkz: oryantal dersi) verilebilir ilerleyen gunlerde.
3 kez galatasaray'a karşı oynamış ve 2'sini kaybetmiş biridir roberto carlos. şok halindedir belki de. selçuk şahin'in de yediği çalımlar sonrası lincoln'ü unutması gibi bir olay.

(bkz: hafızanın derinlikeri)
namusu bacak arasında arayan zihny... * *

milyonların önünde kısacık bir tecavüze uğramış insanın, haklı olan "geçmişe sünger çekme" çalışmalarının ilk ayağıdır.
ikinci adım ise hagi'yi gördükten sonra hiç tanımıyomuş gibi yapmak. * * *
(bkz: tanri yok ama bir guc var geyigi)
hagiden hayatının çalımını yedikten sonra hafıza kaybına uğramış olması muhtemeldir, ayrıca 2-0 dan 3-2 lik galatasaray- r.madrid maçındada fatih akyel'i unutmuş olması ayrı bir enteresanlıktır. ha yetmediyse bu sene ayrıntılı tanıtırız o da ayrıdır.
hagi nin kendisine attıgı çalımdan sonra aklının kaybolmasıyla alakalı bir düşüncedir.yalandır**
eee amcanın yaşı bir hayli var... süper kupayı, 0-2 den 3-2 yenildiği maçı, hagi nin pazara yolladığı hareketleri unutmasıda normaldir yaş 35 yolun yarısı...
Duymusdumki insan bir olayda trama gecirince o olayi unuturmus, tabi roberto carlos´da gs´i unutmasi gayet normal, trama üstüne trama yasadi bu takima karsi.
ilerleyen yaşından dolayıdır belkide hatırlayamaması.
gheorghe hagi nin attığı çalımdan sonra geçirdiği hafıza kaybının verdiği şuursuzlukla sarfettiği cümledir.
(bkz: kızma abisi)
bilinçaltının galatasarayla ilgili tüm o kötü anıları silmesi sonucu oluşan olay...
roberto carlos'un tanımadığı galatasaray camiası değil yeni galatasaray takımıdır. yarın sorulsa monte carlo'daki maçı ve yediği çalımı bütün samimiyetiyle cevaplayacağına eminim. roberto carlos bu açıklamayı yaparken yeni galatasaray kadrosundan bahsetmektedir ve galatasaray'ın son beş senedeki avrupa karnesine bakılırsa tanımamakta son derece haklıdır.

kendisi bu açıklamayı art niyetle ve provokatif amaçla yapacak biri olsaydı ''galatasaray'a alerjim var'' açıklamasını yalanlamazdı diye düşünüyorum.
normal durumdur. sakin olmak panik yapmamak gerekir. bir futbolcunun sadece 4 maç yaptığı - ki bu maçların en sonuncusu 6 sene önce olmuş- takımı pek tanımaması doğaldır. o maçlardaki kardosundan hasan şaş dışında akılda kalan bir oyuncunun kalmaması da takımın kardosu hakkında yine pek bir bilgi sahibi olmaması anlamına gelir.
acı hatıralar unutulur, hafıza kaybı gibi komik cümleler saçmadır. zira 4 maç oynayıp 2 kez yendiği * *, biri uzatma sonucunda da iki kez yenildiği * * bir takıma karşı kötü anılar kadar iyi anılar da vardır merak etmeyin.

edit: tabi real madrid gibi her sezon avrupada en az on maç yapan bir takımın oyuncusunun bütün maçları hafızasına kaydetmesi de pek olası değil. ayrıca roberto carlos hayatı boyunca tek çalımını hagi'den yemiş bir futbolcu da değildir. her maç çalım yiyebilir. tabi yine yediği bütün çalımları da hafızasına kaydetmesi beklenmez.

edit 2: bravo valla. yeterince kötüleyince roberto carlos'un hafızası yerine gelir belki. devam edin kötülemeye.
tipik fenerbahce politikasidir. adam zaten kariyerinin sonuna gelmis ve rüyasinda göremeyecegi kadarda ücret alacak. ee ne yapsin ? tabiki kendisine denilenleri harfiyen uygulamaktadir. afrikada sokak cocuklari cimbomu tanirken, real madridle cimboma iki sefer kaybeden rc efendimi tanimiyor galatasarayi? neyse yakinda dahada iyi taniyacaktir bundan kimsenin süphesi olmasin. en iyisi sahada konusmak, disardan dedemde konusur.
(bkz: elbet bir gun bulusacagiz)
roberto carlos'un küçümseyerek söylediği ve bütün galatasaraylıları kızdırdığı laftır. (bkz: )#1963205
süper kupa finalinde kupayı kaptırdığı takımı tanımaması durumu...
(bkz: alzheimer)
yanlış, doğrusu "carlos un hatırlamak istemediği geçmişi" olacaktı.
"her şey çok güzel başlamıştı halbuki, süper kupayı elimizde sayıyorduk.. ama ama o -ismi lazım değil- takım tüm hayallerimizi yıktı." cümlesinde olduğu gibi.
+fenerbahçe'yi nasıl buldun, çabuk adapte olabildin mi?
-buradaki herkes çok sevecen, bana çok iyi davranıyorlar. çabucak alıştım.
+peki galatasaray hakkındaki düşüncelerin nelerdir?
-şhhh 11 harfli deee. bilmiyorum, tanımıyorum, görmedim. kebap çok güzel bi yemek.
+ya hagi?
-çok iyi bir müzisyen.
(bkz: roberto carlos un galatasaray i pek tanimamasi/#1963177)
eklemek isterim ;
http://www.youtube.com/watch?v=pBaxMfXLVb0&mode=related&search=
-fenerbahçe'yi biliyor musun?
+o kim? galatasaray'da futbolcu mu?
buna psikolojide geriye ket vurma denir.

yani kişide derin yaralar açan olayların yeni şeyler öğrenilince unutulması.

anlaşıldı sanırım.

(bkz: süper kupa) (bkz: hagi), hatta ve hatta (bkz: fatih akyel)
(bkz: ya hafizasini kaybetmis ya hic dayak yememis)
galatasaray taraftarını büyük hezeyanlara sürüklemiş açıklamadır. fakat endişeye gerek yoktur ligin 15. haftasında şükrü saraçoğlu stadında galatasaray'ı tanıyacak. ve büyük bir ihtimalle de gerçek fenerbahçeli olma şerefine ulaşacaktır. *
kendisi galatasaray'ı da, oynadığı maçları da, hagi'den yediği çalımı da, fatih akyel'i de pekala bilmektedir. (daha geçen sene fatih akyel için "hayatımda karşılaştığım en zorlu kanat oyuncusuydu" demiştir. bilse şimdiki halini neyse...) yıllarca avrupa'da oynamış bir futbolcunun hiç karşılaşmamış olsa bile galatasaray'ı tanımıyor olması mümkün değildir ki, kendisi defalarca galatasaray'a karşı forma giymiştir. bu adamlar gana'nın mahalle takımlarının kadrosunu bile bilirler, yapmayın allah aşkına.
roberto carlos'un demek istediği galatasaray'ın yeni kadrosu hakkında net fikir sahibi olmadığıdır. roberto carlos efendiliği ile, dürüstlüğü ile, çalışkanlığı ile bilinen bir insan, kaliteli bir futbolcu. ortamı germek gibi bir kaygısı olduğunu hiç düşünmüyorum. hatta belki de ilk kez fenerbahçe'de oynayan bir insana karşı bu kadar sempati duyuyorum.
kezman adlı orta karar bir adamın aldığı gazla gelir gelmez galatasaray'a hakaret etmeye çalıştığı günleri hatırlıyorum da, roberto carlos kalitesinde bir adamın böyle bir provakasyona gelmesi imkansızdır.
hemen gaza gelmeyiniz.