1. 1.
  işçi sağlığı ve iş güvenliği uygulamlarında 5 temel adımdan oluşan sistemdir. bunlar;

  - tehlikelerin tanınması
  - tehlikelerden kaynaklanan risklerin değerlendirilmesi
  - risklerin önlenmesi veya en düşük seviyeye düşürülmesi için gerekli kontrol tedbirlerine karar verilmesi
  - kontrol tedbirlerinin tamamlanması
  - alınan tedbirlerin etkinliğinin izlenmesi ve tekrar edilmesi
  2 ... forinternaluseonly
 2. 2.
  Risk yönetimini üç aşamalı bi yaklaşım ile ele alır: riskin tespiti; analitik değerlendirilmesi; risk iyileştirme ve risk transferi modellerinin uygulanması.

  risk tespiti aşamasında; işletme risklerini belirlenir, önceliklerin sıralanması konusunda müşteri tarafında çeşitli ekiplerle çalışılır.

  risk analitik değerlendirme aşamasında; mevcut risklerin müşterinin mali, stratejik ve operasyonel hedefleri üzerindeki etkilerini ölçülür ve hangi risklerin biraraya gelebileceği, hangilerinin birbirini dengeleyebileceğine dair ayrıntılı bir inceleme ve değerlendirme yapılır.

  risk iyileştirme ve transferi aşamasında; iyileştirilebilecek riskler için danışmanlık ve proje yönetimi; diğerleri için de risk transferi modelleri belirlenir. sigorta ve sermaye piyasalarını kullanarak gelişmiş risk modelleri geliştirip, uygulanır.
  4 ... painkiller
 3. 3.
  banka ya da finans kuruluşlarının bu biriminde çalışan insanlarının her an götlerine girebilecek hatalar yapmakla karşı karşıya olduğu, hata yapmamak için kayışı kopartırcasına çalıştığı, hata yapmadığı bir günün sonunda stres atabilmek için kendini alkole verdiği ancak tüm bunlara rağmen çalışılması en güzel ve gelişimi arttıran departman. *
  1 ... dream theater
 4. 4.
  (bkz: basel 2)
  ... karamsar kelimeler
 5. 5.
  kendimi geliştirmem gereken hededir. of of.
  ... okheaven
 6. 6.
  (bkz: amudu fukara/#11913350)
  ... cahil profesor