bugün

gezilip görülmeye üşeniliyorsa modern warfare 2 de takedown ve the hornet's nest bölümleri oynanabilir. Özellikle nest. Helikoptere atlanıldığı anda şehrin üstünde süzülürkenki manzaranın tadını çıkarmak olmazsa olmazdır.
4 sene sonra 2016 Yaz Olimpiyatlarına ev sahipliği yapacak karnavallarıyla ünlü brezilya şehridir.
yaklaşık 8 gündür manchesterunited kardeşimle bulunduğum şehirdir. hava müthiş, insanı müthiş, tribünleri müthiş, rio karnaval'ı ise überkulade. herkese tavsiye ederim. yalnız ıssız sokaklara girmeyiniz, güzel olmuyor.
2 defa gittiğim bayıldığım ve hiçbir fakirin rüyasında bile ayak basamayacağı kadar güzel bir başkent.
kesinlikle gidip görülmesi gereken yerlerin başında gelen şehir.

bu ne lan?????

görsel
izmir ile karıştırılan şehir.
9 günümü geçirdiğim hayatımda gördüğüm en güzel şehirdir,hala rüyalarıma girer.Birgün tekrar gideceğim.
Şehir ve doğa hayatının içiçe olması Rio yu bambaşka bir yer yapmış.insanların devamlı spor yapması,güney amerikalıların sıcakkanlı arkadaş yaklaşımları,biraz Türklere benzemeleri beni rio ya aşk eden etmenlerdendir,tabi futbol ve brezilya kızlarını saymıyorum bile.Buarada kızlar çok güzel demişken o pembe dizilerdeki bebetolar jose alfonsolar da gerçek erkekleri de baya yakışıklı.
ingilizceleri pek yok,fiyatlar istanbulla aynı hemen hemen.Favellara yaklaşmamak gerek.
ipanema plajı iyidir.Lappa bölgesi eglenme için 10 numaradır.
bir gününüzü leblon'dan başlayarak, ıpanema-copacabana-botafogo ve flamengo şeklinde sahilleri yürüyerek gezinmeye ayırmalısınız. şehrin en canlı ve görülesi aksiyonları bu güzergahta gerçekleşmektedir. yürüyüşe çıkmış türlü çeşitli insanlar, plaj voleybolu ve futbolu oynanan kum sahalar. yoruldukça yol üzerindeki kafe ve barlarda küçük molalar verebilir, yine aynı güzergahtaki bisiklet kiralama duraklarını da bir seçenek olarak kullanabilirsiniz. bir duraktan aldığınızı bir başka durakta teslim etmek mümkün.
Corcovado tepesinden o eşsiz manzarayı izlemek için, bulutsuz bir günü ve gökyüzünün sisle kaplı olmadığı saatleri seçmek zorundasınız. Yoksa onca zamanın, paranın ve beklentinin boşa çıkması kuvvetle muhtemeldir.
dünyanın en güzel karnavalına sahip şehirdir. sırf bu yüzden acayip derecede görmek istiyorum. tabii bu görsel güzelliğin yanısıra çok da tehlikeli bir yer olduğu gerçeği de var. ama merak işte insan gitmek istiyor.
tarih ve kültür konusunda istanbul'un yanına yaklaşamasa bile ambians olayında istanbul'u da buruşturup atabilecek kapasitedeki şehir.
Bir gün gideceğim şehir. Umarım..
Oklahoma City'nin kardeş şehirlerinden 3.südür.
(bkz: urca)
(bkz: ipanema)
(bkz: copacabana)
(bkz: atlantik okyanusu)
(bkz: suger loaf tepesi)
(bkz: cristo heykeli)
(bkz: rio botanik garden)
(bkz: parque de lage)
Çok güzel ama çok yorucu bir şehir. 8 aydır Rio' da yaşıyorum 8 yılmışçasına yordu.
favelaları ile ünlü, yazın sıcaklığın 40 dereceli rakamlarda gözlendiği büyük brezilya şehri.
etkili olan fırtına ve yağış sonrası en az 5 kişinin öldüğü şehir.
görsel
brazilyanın başkenti.