1. 1.
  yanlış yazıyorum herhalde diyerek ismini bir kaç farklı forma sokup tekrar tekrar denememe rağmen başlığını göremeyip nedense aklıma düştüğü bu gri ve yağdı yağacak istanbul sabahının ertesi bir kaç kelam edelim ardından.

  varsa bilmeyenler manic street preachers'ın 1995 yılında kaldığı otelden ayrıldıktan sonra bir daha izine rastlanmayan, kayıp gitarcısı, söz yazarı. arabası bir nehrin kenarında bulunmuş fakat kendine dair bir ize rastlanmamıştır. en klasiğinden ifade edersek kayboldu mu yoksa kendini mi buldu orası belli değil. çünkü hep bir gitmek, hiç olmamak, izini kaybettirmek arzusu ile yanıp tutuşan richey için nihai amacına ulaşıp daha huzurlu olduğunu kestirmek çok güç değil. intihar mı etti, izini mi kaybettirdi bilinmez ama her ikisi de göz önünde yaşamaktan çok daha mutlu kılacaktı onu orası aşikar. bir basın toplantısında manic'e imalı bir şekilde sahte bir imaja sahip olduğu yakıştırması yapan gazeteciye cevap olarak o esnada koluna jiletle 4 real yazmış, kan gölüne dönen salonu hayretlere sürüklemiştir. uyuşturucuya ve alkole olan düşkünlüğü bilinen richey'nin yazdığı sözlerde normal işlemeyen bir zihnin artıklarıdır, göz kamaştırıcıdır.

  kendisinin kaybolması üzerinden geçen bunca yıldan sonra ingiliz yasalarına göre artık ölü kabul ediliyormuş. eğer hayatta ise sinsi sinsi gülümsüyordur herhalde.

  zannedersem ben bu yağmura çalan kasvetli sabahı richey james'in ruhunu sıkan boğucu londra atmosferine benzettimde öyle düştü aklıma.

  rakınkok'a da gidemedik, manic street'i de bir daha göremeyiz. bu da ikinci bir roger waters vakası olarak buraya düşülen bir kişisel not olsun.
  1 ... coffeeandcigarettes
 2. 2.
  hakkında sözlüğe neredeyse hiçbir şey yazılmamış olan manics grubunun 95yılından beri kayıp olan gitaristi. 2008 yılında resmen ölü ilan edilmiştir ancak bunu ispatlayacak herhangi bir kanıt yoktur. ayrıca 1967 doğumludur.
  manic street preachersın çoğu şarkı sözünü kendisi yazmıştır, kaybolmasından sonra grup büyük darbe almıştır. grup üyeleri hala grup gelirinin 1/4ünü richey'in hesabına yatırmaktadır.

  [richey james edwards ]

  http://userserve-ak.last.fm/serve/_/23246369/richey+james+edwards+asdfg.jpg

  güzel insan.

  bu da videosu;


  gerçekten güzel insan.
  1 ... kafam bozuk
 3. 3.
  akşam akşam içimi yakan "çocuk." çocuk diyorum, çünkü kendisi kadar naif bir başka kelimeyi günlerce düşünsem bulamam. i'll surf this sea dövmesi, kaybolmadan önce çektiği 200 pound ve Nicky'e bıraktığı* 28 şarkı sözü tutunacak en kuvvetli dallarım.. istiyorum ki ölü değil de, kayıp olsun. bir yerlerde kendi kendine, kendi bildiği şekilde rahatça yaşıyor olsun. manics'in son albümü journal for plague lovers kendisinin nicky'e bıraktığı şarkı sözlerinden oluşuyor ve insanı böyle bir yaz akşamında hüzünlere boğabiliyor işte. o ve onun gibi bir sürü insan, bu dünyada yaşamaya devam edemeyecek kadar -

  başkalardı. umarım şu an bulundukları yerde daha iyilerdir.
  ... mosquito queen
 4. 4.
  (d. 22 Aralık 1967, Galler) Manic Street Preachers gitaristi. Aşırı davranışlarıyla dikkat çeken gitarist 1995'ten beri kayıptır. Edwards, Güney Galler'de yetişti. Galler Üniversitesi'nde okudu. Bir yandan da Manic Street Preachers grubunun şöforlüğünü yapmaktaydı. Daha sonra gruba alındı. Edwards'ın gruba girmesiyle grup birden bire daha ünlü olmaya başladı. Edwards bir yandan gitar çalarken bir yandan da grubun şarkı sözlerini yazıyordu.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Richey_James_Edwards
  1 ... hasmet ibriktaroglu