Bay trip sahaya indi.

Evet sayın seyirciler, dunya futbolu artık böyle yarak kürek adamları istemiyor. Kimse bunları takımina kabul etmiyor. Disiplin olmadiktan sonra Istersen messi den iyi top oyna. Önce bir efendi adam olmayı öğreneceksin.
Adamın ham maddesi.

görsel
iyi futbolcu. ama hal ve hareketler ile tip tam bir bağcılar apaçisi.
(bkz: deli)

yapar öyle şeyler. sonra hocasının elini sıkıp yerine oturur.
artık bu sezon kulübeye çekilmesi gereken topçu. hazır lens de varken hamle oyuncusu olarak kullanılabilir.

şahsen ben oyundan çıkarken bilekliklerini falan yere atıp hocaya içten içe sövmesini falan izlemek istemiyorum. 70'de girsin, rakip yorgunken daha çok iş yapar. kaldı ki gençliğindeki adam geçme özelliği de yok artık, sadece boş kalıp orta kesmesi için bir oyuncuya bu kadar tahammül edilmemeli. allah var hareketli topları iyi kesiyor ama caner de kesiyor. bu sezon orta problemi yaşamaz bu takım, bu yüzden daha dinamik bir lens, ilk 11'e çekilmeli.
sanırım kendisini hiçbir zaman anlayamayacağım ve her daim kendisine yazık ettiğini düşüneceğim futbolcu. oynadığı futbolu, daha doğrusu bundan çok daha iyisini yapabilecekken bununla yetiniyor oluşunu her daim eleştirmişimdir. bu eleştiriler beni yavaş yavaş kendisine karşı antipati beslemeye itmişti ki şu fotoğrafı görünce içim eridi resmen ve pişman oldum:

görsel

bu adam dediğiniz gibi bir çingene, evet çakı sallamasını bilen bir şopar; ama içindeki insanlığı, sevgiyi her zaman belli eden biri. futbol denilen o çok önemli(!) spordan daha önemli şeyler olduğunu hatırlattığı bilmem kaçıncı görüntü bu.

aslında onun taraftarla olan ilişkisi de bu şekilde. iyi oynamasa da sahada kalmak istiyor, beşiktaş'ı benimsemiş durumda çünkü. kaptanlığın oğuzhan veledinde olmasını yediremiyordur mesela. halbuki takımda kendisinden daha eski ve türk olması sebebiyle kaptanlığın onda olmasının daha doğal ve doğru olduğunu kendisi de biliyordur.

yeteneğini kullanmıyor değil ama onun potansiyeli kesinlikle bu olamaz. maalesef iş işten geçti, bu saatten sonra o potansiyel içinde gömülü olarak kalacak ve emekliye ayrıldığında, yıllar sonra hiç kimsenin kendisinden iyi olduğunu kabullenemeyecek. ben bundan daha iyisini yapardım diyecek. ah o -di li geçmiş zamanlar, öyle olmuyor ne yazık ki.

her şeye rağmen quaresma'dan ekstralar beklenebilir. gazı aldı mı şampiyonlar liginde real madrid'e de gol atabilir. patlamaya hazır bir bomba. türkler de gazla çalışır belki ondan bu kadar rahat ve sıcak hissediyordur burada. ben seviyorum, beşiktaş ruhunda kaldığı sürece kötü oynasa da seveceğim. son olarak:

-zeki ama çalışmıyor.
bjk gibi hücum takımında gol atamıyor.

yasin'in bile goller attığı ligde hemde.

sanırım bu yüzden yükselemedi.
http://www.bjk.com.tr/tr/...n_hayali_gercek_oldu.html
Beşiktaş'ın el freni hatta kanseri. Golden önce frikikte topun başına geçti talisca varken o vurdu barajdan döndü talisca ellerini iki yana açıp durdu. Evet.
talisca'nın oynadığı bir maçta üstelik de sağ çaprazdan kazanılan serbest vuruşu kullanmış, utanmaz arlanmaz futbolcu kişisi. yahu insanın biraz saygısı olur. hayatında kaç tane frikik golün var ak. valla bıktık ya.
sosa takımdayken haddini bilerek frikiklerin başına geçmeye zorlamıyordu. ne zamanki sosa gitti, sazı eline aldı dürzü.
iyi bir kanat oyuncusu ama iyi bir lider değil. her frikikte topun başına gelip topu baraja takarak takımı baltalıyor.

2 şampiyonluğa katkı sağlayarak önceki dönemini affettirdi. ama artık yönetim kendisine gelen teklifleri ciddi düşünmeli.
Bakalım hakeme kasten attığı omuz sebebiyle disiplin kuruluna sevk edilip ceza verilecek mi? Zannetmiyorum ama o hareketi bjkli dışında başka bir takımdan herhangi biri yapsaydı 3 maç alırdı! Bu hareket alenen kollanıyoruz sıkıyorsa at diye bir kalkışma!
dün maçta hakemi Yitip yere düşüren sonrada yerden kaldıran o.cocugu.

bu çip futbolu birakmadan Türk futboluna rahat yok.

diğerleri için;
emre belezoglu
volkan demirel
oguzhan özyakup....
Bir beşiktaşlı olarak ben de bilerek çarptıgını düşünüyorum. Ama kafası güzel olması lazım.. Herhalde topa bakarken hakemi görmedi diye düşünüyorum. Yoksa ciddi ciddi intihar ediyor. Eğer bilerekse de net bu sene maçlardan men edilmeli.
Bugün de hakemi itip düşürsün de görelim gtünü.
Ali palabıyığı çok net kasti düşürmüştür, biriyle aniden çarpışırsan onu görmediysen gidip omzunla çarpmasın bilinçli şekilde omzunu araya koymazsın, senin göğsünle hakemin sırtı çarpışır, yemesin kimseyi.
bugün bir başka oynuyordu zaten. oyununa yakışır güzellikte bir gol attı. helal.
konyaspor savunmasının içinden geçmiştir;

2-0 oldu.
müthiş sıyrıldı. müthiş vurdu. yatmadı gol attı. helal olsun.
2-0 takmıştır yavşaklara.
Panter kesilen kırıntılı'nın içinden geçmiştir...
Çalış, geliş, formayı kap! Q7'nin dün akşam attığı golü ve oynadığı futbolu ligimizde kaç oyuncu yapabiliyor? Adamı izlemek zevkli yahu.
portekizli kasap. bakalım bugün kimi sakatlayacak.
bu arkadaş. egoist , bencil , veletlerin aşık olduğu bir futbolcu.

istediği kadar iyi olsun. istediği kadar teknik olsun. işi gücü gösteriş yapmak. yine fenerbahçe taraftarına forma gösterdi.
(oha lan adamsın reis len mq)

beşiktaşı hak etmeyen bir futbolcu.

edit : bunu da yaz tahtaya nasıl olsa sarı çizmeli mehmet ağa bir gün öder hesabı. bu yavşağın götünü yine kurtarır birisi.