bugün

ülkeye sokulan suriye vatandaşları zaten sunnidir ve hatay halkı (reyhanlı dahil) yapılan oyunların farkındadır. Rte'nin bu açıklamayı yapmasının sebebi olayı Esad'a çevirmektir kanımca. Ayrıca rte'nin ölü sayısı 53 demesi yine bir yalan sisilesinden ibarettir, zira asıl ölü sayısı 160ın üzerindedir.
bahsedilen az önceki konuşma buysa eğer;

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23505720.asp

konuşmanın tam metninde 53 sünni vatandaş diye bir ifade geçmemektedir.
bu saldırıdan haberdar olan rte nin neden bir önlem almadığı, hatta kamera görüntülerini saklamaya çalıştığı ve hatta hatta saldırı için neden önlem alınmadığı sorulduğunda iletişimde küçük bir kopukluk oldu diyerek açıklama yaptığı olaydır.
muhalefet yapacağım diye götten haber sallayıp milleti gaza getiren salakların uydurması haberdir. konuşma da şehit sözcüğü dahi geçmemiştir. insanın böyle zavallıları görünce parti değiştiresi geliyor amk.
'ama o türkiye nin başbakanı :(' diyen özürlülere birinci ağızdan verilen kapaktır.adam sadece kendi gibi olanların başbakanı.kendi gibi olmayanlar için söyledikleri malum zaten.çapulcu, ayyaş, tinerci.allah sabır versin bizlere.
kimliğinde türkiye cumhuriyeti yazıyorsa orada olay biter. sünnisi alevisi farketmez.
Mezhep çatışmasını alevlendirmek isteyen kişinin faşizan konuşmaşıdır.
kışkırtıcı beyanat.

hatta şöyle daha manalı olmaz mı.

- reyhanlı da 53 sünni vatandaşımız aleviler tarafından şehit edildi-

bu söze sahip çıkanın insanlıkla alakası yoktur.
ŞAFi OLSA VEYA ALEVi OLSA AGZINA ALMAYACAK KISI SOYLEMIDIR. MEZHEBINE GORE ALEVI OLSA HATAYA GITMEYECEK , ŞAFi OLSA BDP ILE GIDECEK HANEFi OLSA ABDYE UGRAMDAN GIDECEK FALAN FILAN.
şikayet eden kim, bu ülkenin başbakan'ı! sorumluluk kimde, başbakan'da! hadi geçtik bunu, reyhanı'da ölenleri dilinden düşürmüyorsun da uludere'dekiler senin vatandaşın değil miydi?
iyice saçmalayan ve kime yaranacağını şaşıran başbakan söylemi.

böldükçe insanlar daha çok birleşiyor ve her yer taksim hatta her yer direniş diye inliyor.

insan olduğunu ve hatta ölenlerinde etnik kimliklerinden öte birer insan olduğunu unutmuş artık.
asıl söylenmek istenenin şu olduğu cümledir;

'bakın burada sünni yi özellikle vurguluyorum. sünni yani bizden bak sünni ötekilerden değil zaten sünni olmasa hitap ederken başına afedersin eklerdim 'afedersin 53 alevi vatandaşımız afedersin 53 süryani vatandaşımız derdim ki anlaşılsın'.
kabak tadı verdin artık Başbakan ! yeter bu insanları ayrıştırıcı bölücü politikaların dan bıktık ! YETER Başbakan yeter !!!
--spoiler--
ders: akp' nin über ülke yönetimi
konu:türkiye cumhuriyeti vatandaşları
hoca:rte

türkler kaça ayrılır?

türk-kürt-çerkez-laz...

laik-muhafazakar

dindar-tinerci

ayyaş-çapulcu-evde tutulan yüzde elli

alevi-sünni

sünniler kendi arasında da bir kaç cemaate ayrılır. ama en iyisi en süperi gülen cemaatidir.
--spoiler--

bu adam bölmekten bıkmaz. atomu ver kırk kere parçalar. yarın yapacağı mitinglerde bu bölme sevdasının ürünüdür.
Rezilligine rezillik katmasidir.
Rezil herif orada onca olay varken sen sahibine gittin sordun..
Simdi napim sayin obama diye..
Kalkmis simdi de mezhepcilik yapip insanlari birbirine dusurecek.
Ayiptir be ayip.
allahın ortadoğuya bir bela olarak verdiği hükümet liderlerinden birinin beyanıdır. niye tüm baş belaları ırak, iran, türkiye, suriye, israil'den çıkar anlamak mümkün değil? kendi buradan değilse muhakkak tohumu ortadoğundan olan birileri dünyayı karıştırmaya devam ediyor.
http://www.radikal.com.tr...imiz_sehit_edildi-1137612
ve o patlama için istihbaratını aldığı halde önlem almayan iç işleri bakanını halen görevde tutmaktadır.
bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

alevilerle sunnileri karşı karşıya mı getirmeye çalışıyorsunuz şimdi de?

oy veren angutlar için bu kadar sallamana gerek yok sayın rte, yorma kendini.

aleviler de kardeşimiz, kürtler de, çerkez de, boşnak da, laz da. bu azınlıkları bir arada kardeşçe görmeyi hazmedemeyen çeker gider.

biz halkız ve biriz. işine gelirse.

yeter artık nefretin bi yeter yaa!
artık gerçekten tehlikeli olmaya başlayan ve sünnilik üzerinden egemenliğini korumaya soyunacak kadar hırsı aklının önüne geçmiş, siyaseten bitik bir adamın son kartlarını oynadığını kanıtlayan talihsiz başprovokatör sözüdür. ölenler alevi olsaydı, hiç değinmeyeceği ve umursamayacağı da bellidir.

üstelik, izlediği suriye politikası nedeniyle ölümlerinden bizzat sorumlu olduğu türk vatandaşlarının cenazeleri üzerinden siyasi istismar yaparak siyasi etikten hiç nasibini alamadığını da kanıtlıyor.

eylem ve söylemleriyle sözlükteki takipçilerinden hiçbir farkı yoktur.

türkiye'yi ırak'a çevirmek isteyen bu adam artık yakamızdan düşmelidir. yoksa bu ülkeyi çok daha kötü günler bekliyor.

ey akp'liler, gözlerinizi artık açın !
madem 53 vatandaşın "sünni vatandaş1 ın şehit edildiğini biliyordun da neden abd gezini iptal etmedin diye kendisine sorulması gerekir.
ülkeyi kılıçdaroğlunun yönettiğini sanan bir adamın hezeyanıdır.

biri şuna başbakan olduğunu söylesin la.
lan ölenler alevi olsa ne olur ? verdiğimiz vergiler haram zıkkım olsun inşallah burnundan gelir hepsi.
duyduklarıma inanamadım bir daha dinledim gerçekten söylüyor. Kandan beslenme diye buna derim ben. yazıklar olsun ne diyelim. insanlar reyhanlı'da yanarak can verdi. orada 1,5 yaşında çocuk hayatını kaybetti. o çocuğunda mı mezhebine baktınız. inanın mide bulandırıcı bir açıklama.
(bkz: vicdan terk)
bizi fişlemiş çok mu! ölen insanları bile umarsızca fişleyen bir başbakanımız var. mezhebi vicdanından önce geliyor ya! ne desek boş.... sözün bittiği yer işte burası.
hoşgörü aşığı şakirtler gelsin yorum yapsın allah aşkına bu nedir? reyhanlı hepimizin ortak acısıdır. ne demek 53 sünni insanımız. ya orada insanların kimlikleri zor tesbit edildi. 1,5 yaşında çocuk hayatını kaybetti. nasıl oldu da mezheplerini araştırdınız bre gafiller. yani demek o ki sünnileri alevi olan esad mı öldürdü? amaç mezheplerini birbirine kışkırtmak mı ? inanın şu açıklamayı normal vatandaştan bile duymamıştım. çok üzüldüm başbakanım. sünni biri olarak bu açıklamayı kınıyorum.