bugün

ingilizce'de intikam anlamına gelen kelime.
revenge girl vardı burda.
Revenge, Tony Scott'ın yönettiği ve başrollerini Kevin Costner, Anthony Quinn, Madeleine Stowe, Miguel Ferrer ve Sally Kirkland'ın paylaştığı film.
yasak aşk ve dram.

hele ki final sahnesi...
6 defa izlenmiş ve her seferinde yutkunmakta zorlanılmış, sanki boğaz düğümlenmiş gibi bir durum yaşanır.

https://www.youtube.com/watch?v=XNscMFy5jlM

Celine Dion - Just Walk Away şarkısı eşliğinde...

unutmadan; bugün bir kez daha izleyim.
bir XxxTentacıon şarkısı.

"Well, broken hearts break bones, so break up fast;
And ı don't wanna let it go, so in my grave ı'll rot.
In my grave, ı'll rot..."
soluksuz 1 haftada bitirdiğim über dizi.
iptal olmus dizi. upfrontlara yaklasirken daha sik duyacagiz bu iptal haberlerini.
sanırım artık 4.sezonun sonunda bitmesi gereken dizi. bir sezon daha işin bokunu çıkaracaklar gibi gözüküyor...*
nolan ve victoria karakterlerinin hastasıyız.

--spoiler--
yalnız uzatmasalardı daha güzel olurdu kanısındayım. kız onca intikam planından sonra güzel güzel grayson'ları bitirip mutlu olabilseydi ve final yapsalardı. böyle farklı kötü adamlar, farklı hedefler koyunca bayıyor.
--spoiler--
cidden harika bir senaryoya sahip dizi. bir başladım bırakamıyorum.
Monte Kristo Kontu kitabından esinlenilmiştir. 2011 yılında başlamıştır . Emily karakterinin babasına atılan iftira ve babasını öldürme nedeninden graysonlardan intikam almak için yola çıkmıştır. 3.sezonda Emily'nin vurulmasından sonra toparlanamayan bir dizidir , inşallah 4.sezon bomba gibi bir sezon olur.

not = Emily çok güzel sevişiyor.
--spoiler--
Her bölümü takip ediyorum ama iyice suyu çıktı dizinin. Ne güzel vazgeçmişti Emily intikamdan, ne gerek vardı yine döndü? Aiden'la yaşayacaktı mutlu mesut. O Takeda'nın kızı da ne alaka yani? Olaylar bitmiyor konu uzasın diye, Emily'nin hafıza kayıpları, yok Victoria'nın tecavüzü, Daniel'ın mallıkları, Sara'nın hemen karaktersiz kişiliğe bürünmesi ve evli adamın kucağına atlaması yeterince saçma. Bakalım sonu ne olacak? Zevkle izlerken Emily'nin vurulması sonrasını toparlayamadılar.
--spoiler--
sezon finali özetle ohaaa dedirtmiştir.
ikinci sezonun sonunda final vereceğini düşündüğüm dizi.
ah emil vah emily şeklinde adının değiştirilmesi gereken dizidir. Zira bu kız intikam aldıklarından çok daha fazla kayıp yaşamıştır ve acılar çekmiştir. Nolan ise muhteşemdir. Her bölüm bi nanesi çıkacak diye bekledim ancak bu dizide Emily'e kazık atmayan tek insan oldu. Aiden bile yeri geldiğinde Emily'i satmışken senaristler neden Emily-Nolan birlikteliği düşünmezler anlamış değilim.
Uyarlamasının pekte heyecanlı olduğu söylenemez.
Kanal D'de başlayan "intikam" dizisinin orijinal versiyonu.

4 Ocak Cuma gününden itibaren D Smart'ta başladı.
beren saat in intikam dizisi ile birlikte türkiye'de reytingleri yükselecek olan dizidir. misali ben. merak ettim oturudm ilk sezonu izledim, 2. sezonun da 2. bölümü izlenmiş durumda şu an. genel itibari ile sevdim, victoria kötü ama çok asil, daniel çok saf, condrad çok şerefs.z ve emily .. emily hakkında karar veremedim, acayip mimiksiz biri oynuyor zaten onu, ama yine de fena değil.. emily nin ufaklığını canlandıran sarışın kıza bayıldım ama, o ne tatlı bir şeydir öyle.. zaman zaman flashbacklerle çocukluğunun en kötü anılarına döndüğünde emily e epey üzülüyor insan..

senaryo bakımından bence gayet sürükleyici. tamam bir baş yapıt olmayabilir, ama vasat da değildir.. ve gerçek şu ki, intikam ile revenge i katledecekler... intikamın ilk bölümüne baktıktan sonra izledim revenge i ve gerçekten böyle düşünüyorum.. ben türk dizilerinden geçeli çok oldu...
bişeyi de siz yaratında avrupa uyarlamasını çeksindir. ne oluyo lan. ezikmyiz lan biz.
kaderin bizi yok etmek için iki yöntemi vardır:
1-dileklerimizi gerçekleştirmeyerek.
2-dileklerimizi gerçekleştirerek.
2011' de abc kanalında yayınlanmaya başlayan, ezel vari bir intikam dizisidir. küçük amanda, yıllar sonra, işlemediği bir suç üzerine yıkılmış olan babasının intikamını almak üzere "emily thorne" olarak geri döner. ve intikam hikayesi başlar.
dizideki ilk bölümün açılış cümlesi de dikkate değerdir.

"intikam peşine düşüyorsan çift mezar kaz." konfüçyüs

dizinin türkiye uyarlamasında başrollerde beren saat ile birlikte mert fırat ın oynayacağı da söylentiler arasındadır.
(bkz: intikam peşinde)
(bkz: en asil duygunun insanı intik)
beren saatle mert fıratın uyarlamasında oynayacağı dizi.
yeni favori dizilerim arasında gerçekten güzel bir senaryosu var. dizinin başında ve sonunda öğüt tadında sağlam laflar söylüyor. güzel bir yanı da dizinin her bölümü net bir şekilde bitiyor. seyirci heyecanla 'acaba haftaya ne olacak'* demiyor. Emily'nin fotoğrafların üstünü çizerken ki surat ifadesi intikam hırsını gösteriyor resmen. kısacası sevdim diziyi bakalım ileride ne olacak.
lost'tan sonra yabancı dizi izleyemedim ta ki revenge'yi bulana kadar yine de lost kadar olmasa da kurgu açısından sürükleyici ve en azından inandırıcı tarafı var.
"before you embark on a journey of revenge, dig two graves." (bkz: confucius)