1. 1.
  http://www.psikolojisayfam.com/renklerin-etkileri/
  1 ... meister writer
 2. 2.
  insanların beyinde oluşturdukları uyaranlarla ilgili gerçekliği olan durumdur.
  ... silent trapper
 3. 3.
  balık burcunu temsil eden rengin siyah olduğunu gördüğüm andan itibaren inancımı kaybettiğim dil. * Siyah mı? nasıl siyah ya? hadi mavi, yeşil falan olsa anlayacağım.
  ... mystic queen
 4. 4.
  --spoiler--
  beyaz: saflığı, temizliği ve istikrarı ifade eder.
  siyah: gücü, tutkuyu ve çoğu ülkede matemi temsil eder.
  mavi: sonsuzluğu ve özgürlüğü ifade eder.
  yeşil: doğanın ve huzurun rengidir.
  kırmızı: canlılık ve dinamizmin rengidir. ataklık, azim ve kararlılığı ifade eder.
  sarı: en parlak ve dikkat çekici renktir. neşe, zeka, incelik ve pratikliği ifade eder.
  mor: asalet, lüks ve itibarın rengidir.
  pembe: neşe, güven ve rahatlığı ifade eder.
  turuncu: dışa dönük olmayı ve güveni temsil eder.
  lacivert: sonsuzluk, otorite ve verimliliği ifade eder.
  kahverengi: toprağın ve doğallığın rengidir.
  gri: alçakgönüllüğü ve dengeyi ifade eder.
  --spoiler--
  1 ... mor semsiye
 5. 5.
  (bkz: pembe gönlüm sende)
  ... yolgezer
 6. 6.
  mor ki benim favori rengimdir amerika'da 40 yaş üstü kadınların hala giderim var demek için kullandıkları renkmiş. bunu okuduğumda bir düşünmüştüm ben niye seviyorum acaba bu kadar diye. cevap hala yok.
  ... thecolorpurple
 7. 7.
  Mor: Duygusal ve agresif kişilerin tedavisi için uygundur. Ayrıca aşırı yemek isteyenleri sakinleştirir ve yeme isteklerini kontrol altına alır.

  Lacivert: Zekayı harekete geçirir. insana cesaret, otorite ve iç huzur verir. Göz, kulak, burun ve sinüslerin tedavisinde kullanılır. Damar problemleri (varis), sinir sistemi hastalıkları, çıban, ülser, cilt problemlerinde de kullanılır.

  Mavi: Şok geçirenlere iyi gelir. Telaşlı ve korkmuş insanlara yardım eder. Uykudan önce mavi rengine odaklanarak meditasyon yapmak kabus görmeyi önler. Şok veya sinir krizi geçiren insanlara tavsiye edilir.

  Yeşil: Stresi azaltır. Kalp sorunu olan insanlara yardımcı olur. Kırık kemiklerin iyileşmesine yardım eder ve dokunun tekrar büyümesini uyarır. Huzurlu bir ortam yaratmak için hamile bayanlara önerilir.

  Sarı: Zekayı harekete geçirir. insanlarda mutluluk etkisi yaratır. Sindirim sistemini harekete geçirmede ve cilt problemlerini tedavi etmekte yararlı olduğu söylenir.

  Portakal rengi: Meyvesi gibi doğaya enerji verir. Safra taşı, sindirim sistemi problemleri, göğüs problemleri ve artritlerde etkilidir. Yalnız ve depresif insanların spiritüel ruhlarını yükseltir.

  Kırmızı: Adrenalin salgılanmasını sağlar. Kişinin daha güçlü olmasına yardım eder. Kırmızı renk giymek, anemi ve diğer kan hastalıkları şikayeti olan kişiler için iyidir.
  *
  -1 ... thelma
 8. 8.
  Magenta: sevgi ve şefkat dolu bir renktir. Fiziksel olarak migren ve baş ağrılarını hafifletici etkisi bulunmaktadır. * *
  1 ... ruzgargulum
 9. 9.
  Bu sorunun yanıtını kimse bilmiyor çünkü bir çok hayvan için renkler diye bir şey yok. Çevrelerini siyah beyaz görüyor gariban hayvanlar. Biz ise farklı toplumlarda ana renkler dışında kesin bir yargıya varamıyoruz. Armut yeşil mi sarı mı kültürden kültüre değişen bir dağılım gösterir. Tüm dünyadaki insanlara sorsanız asla ara renkler üzerinde kesin yargılara ulaşamazsınız. Bu yüzden örnek vermek gerekirse bir çiçek bahçesine girdiğinizde gördüğünüz renk cümbüşünün gerçekten o renklere sahip olup olmadığına emin olamazsınız. Baktığınız her şeyin rengi genetik mirasınıza ve dilbilginize bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.
  1 -1 ... sinmel