1. 1.
  harika bir amerikan futbolu filmi icinde bahsettigi konularda dikkat ceken en onemli ozellik zenci beyaz kayiriminin ne kadarda igrenc birsey oldugudur
  1 ... markasiz
 2. 2.
  denzel washington un yine mükemmel bir performans gösterdiği gerçek yaşam uyarlaması film..amerikan futbolu koçu olan denzel'in takımdaki siyah ve beyaz öğrencileri kaynaştırma adına verdiği mücadeleyi anlatır..klasik konusuna rağmen özellikle hırsı bize iyi verebilmiş ve tüylerimizi diken diken eden bir finalle noktalanmıştır..

  (bkz: denzel washington)*
  4 ... baudelaire
 3. 3.
  --spoiler--
  ben sadece sakatlandım, olmedim..
  --spoiler--

  soundtrack i dinlenesidir. filmle butunlesmıstır.

  (bkz: ain t no mountain high enough)
  (bkz: na na hey hey good bye)
  3 ... painkiller
 4. 4.
  izlenmese olmazlar arasına girmemiş olmasına şaşırdığım filmdir. bir lise futbol takımına, zenci bir koç (denzel washington), devletin yalandan "bakın işte zencileri ezmiyoruz biz" sinyalini vermek istemesiyle atanır. kurduğu takımda zenci ve beyazları bir araya getirir ve büyük uğraşlarla tüm oyuncuların kaynaşmasını sağlar. takım son derece başarılıdır ve beyaz ve zencilerin kardeşliğini herkese kanıtlar.
  1 ... peride3
 5. 5.
  filmin adı ilk başta anlamsız gelse de, filmin sonunda isim konusundaki gizemi çözülen, izlerken insanı sıkmayan eğlenceli film. o yıllarda jerry bruckheimer'dan beklenemeyecek kadar iyi bir yapım, trevor rabin'den beklenemeyecek kadar da iyi müzikler. sıkı cnbc-e izeyicileri için de yüzleri gülümsetecek bir kaç sürpriz.
  2 ... ghost whisperer
 6. 6.
  şimdiye kadar izlediğim en mükemmel filmler arasında olup, tabiri caizse ırkçılığın içine attıran filmdir. filmde cnbce nin meşhur dizilerinden, scrubsta turkelton olarak tanıdığımız donald faison, my name is earlden randy rolündeki ethan suplee de oynamaktadır. müzikleri şahanedir, denmiş zaten...
  3 -1 ... ghost rider
 7. 7.
  ilk izlediğim zaman beni çok etkilemişti... dostluğu, takım arkadaşlığını çok güzel anlatıyor gerçekten, oyuncularının birbirleriyle olan ilişkileri, denzel washington un oyunculuğu herşey mükemmel bi de film müziklerini unutmamak lazım... şimdiye kadar 3 kere izledim hiçbirinde de sıkılmadım...
  1 ... erme1984
 8. 8.
  güzel filmdir. Ethan suplee'nin fil gibi olduğu zamanlardır hatta, oha dersiniz. Ayrıca cnbc-e 3 ayda bir gösterir bunu.
  1 ... double cross
 9. 9.
  iki kez izleyip ikisinde de bayıldığım manyak bir filmdir. özellikle filmde bir sahne yerlere yatırmıştır beni:

  --spoiler--
  eyalet şampiyonası yarı final ya da çeyrek final maçından önce rakip takımın ırkçı koçu, televizyonda röportaj sırasında denzel washington* için "maymun" ifadesini kullanmış ve bi kaç kez de tekrarlamıştır. titanların galip bitirdiği maç sonunda siyah koç* ırkçı beyaz koçun yanına gider tokalaşmak için ama adam elini çekip bi kaç adım uzaklaşır. bunun üzerine siyah koç adama seslenir ve beyaz koç döndüğü anda bildiğin çikita muzu adama atar.
  --spoiler--
  2 ... bedevix
 10. 10.
  ırkçılık üzerine gerçekten çok iyi filmler çıkaran jerry bruckheimer'ın, yaşanmış bir olayı gerçekten çok etkileyici bir şekilde işlediği müthiş film.

  aynı konu üzerinden* fakat basketbol versiyonu için glory road da izlenebilir.
  1 ... air20