bugün

aptal bir haber bülteni reklama geçiş cümlesi. reklamlardan sonra dönünce bana vereceğin bir şey yoksa, anlatacak kalmadıysa bir şeyin, ben niye sana döneyim ki birader? manyak bunlar ya...
mehmet ali birand'ın "ben dürüstüm. reklamlardan sonra yeniden birlikteyiz diyemem" demesi yüzünden kanal d ana haberin reklam gelirlerinin düşmesinin ardından yönetimin "en azından para ve piyasa haberlerini sona koyalım da biraz gelir olsun" demek gereği duyduğu ve bu tasarıyı derhal hayata geçirdiği durum oluştu. artık birand "reklamlardan sonra paranın nabzıyla birlikte olacağız" demekte.
onlardan ayrılmak için bir sebeptir.
reklam sonrası programın biteceğini önceden haber veren bir nebze dürüst program sunucusunun seyirciye ilettiği mesajdır. tamam dürüst ama; bu, reklamdan sonra da bitecek olan programın veda kısmını izleyeceğimiz anlamına gelmiyor. ama bir yönden takdir edilmeli ki; diğer saçmasalak canlı yayınlar gibi reklam verip, siz reklamdan sonra keyifli programınıza devam edeceğinizi düşünürken onlar bu haftalık da bizden bu kadar ya da bügünlük veda ediyoruz yarın yine aynı saatte reandevumuz var gibi cümleler sarfetmiyorlar.
(bkz: enayi avı)
(bkz: sevemedim vedaları) gidiyorum o yüzden dostum, ayrılıyorum sizden.
yok aslında iyi niyetli spiker şeysidir,
lan arada mecburi reklam var sonra da veda var, reklam verini uzmemek icin boyle diyorum ama siz ikileyin demektir.
(bkz: anlayana)
düşünceli spikerdir, her kanala lazım olandır.
ayrıca tebrik edilesidir.
(bkz: yarında kimselere vermeyin)
hass*ktir ordan deyip kumandaya uzanma sebebi cümle.
programın bir daha izlenmemesi için yeterli bir sebeptir.
şimdi reklamlara gitmemiz gerekiyor lafı daha 'anlaşılır' olmasını sağlamaktadır.
bir keresinde stadyum programının sunucusu bu klasikleşmiş cümle yerine şöyle bir şey söyleyip gönlümde taht kurmuştur:

+ reklamlardan sonra biz tekrar buradayız. sizlere veda edeceğiz. beklemenize gerek yok.

helal olsun.
(bkz: tamam)
reklamdan sonra izleyiciyi kanala bağlayan bir dizi yoksa kanalın değişeceğinin işaretidir.
yarım saatlik reklamdan sonra filmin aynı yerde bitmesi gibi birşey.
ayrılmayanlara "aferin mallar" diyen uyarı cümlesi.
-biliyoruz bizi izlediğinize göre beyniniz yok.e hadi madem şu reklamları da izleyiverin de sonra biz içeri maaş saymaya gidelim siz de dizinin başlamasını beklersiniz biz bitirince girecek reklamdan sonra.

(bkz: aferin benim öküzüme)
Kısaca salak yerine konmaktır.

ama asıl suçlu "tepkisiz" izleyiciler, halktır.
Resmen karşındakine sövmektir. Birde bu reklamları bekleyenler vardır ah ah.
son zamanların modası bu da.

mal gibi oturup reklam izleyin demek istiyorlar sanırım.