bugün

entry'ler (450)

iki burun deliği tıkalı olanlara tavsiyeler

(bkz: vicks)
Iyi gelmedigi bir sey yok namıssızın.

kötü insan olmaya karar veren iyi insan

Yapamayacaktir. Cunku gotu yemez kotuluk yapmaya. En kotu olacagi anda bile yaptiginin yanlis oldugunu bilerek bir kenarda sakinlesmeyi bekleyecektir. Iyi insandan kotu biri cik-maz.
Nereden mi bu kadar eminim?
Kaynak; götüm.

uyku uyumayan yazarlar topluluğu

Duzensiz bie uyku duzenine sahip olan yazarlardir. Geceleri herkes uykudayken kendine ait dunyasinda yasar giderler. Ortak noktalari, ulu sozluk yazari olmalari.
Uyku duzeni bozukluklarinin bircok sebebi olabilir, kimi ogrencidir sinavina calis-a-miyordur, kimi issizdir erken kalkmasi gerekmiyordur..
Neticede bu saatlerin kiymetini en iyi onlar bilir, otekilestirilmekten cok bu durum normallessin isterler.
(bkz: sevin onlari)

sözlükteki nickten tahmin yapmak oyunu salaklığı

Sozlugu liseliler basmis hissi uyandirmaktadir. artik yonetimin el atmasi gerekmekte zira bu ve bunun gibi basliklari birtek yazarlar degil, butun kullanicilar goruyor. Dolayisiyla sozluk bilgi kaynagi olmaktan ziyade ergen kaynagi oluyor. Sahsen bir yazar olarak benim bile uludag sozluge giresim ve bu sacmaliklari goresim gelmiyor.
Pesin edit; ne kadar eksi oy yersem o kadar hakli oldugumu gorecegim, karmamin cani cehenneme dostum.

ekşi sözlük

Yogun troll saldirisi sebebiyle 8 saati askin bir suredir girilemeyen sozluk. Isbu entryde twitterdan yapilan aciklama kaynak alinmistir.

16 mart uludağ sözlük kocaeli zirvesi

Calismasaydim kalkip adapazardan gelirdim zirvesi.
Pazar gunu calisilir mi fak.

türk olmadığı halde kendini türk hisseden insan

Akillara direkt alex'i getirir. 1000.macinda fenerbahce ve turk bayraklari acilmis, bu durum kendi halkinca da kabul edilmistir.

sevgili olmayı beceremeyen insan

Uzun soluklu bir iliskiden ciktiktan sonra her insanin basina gelen durumdur. Ilk zamanlar biraz daha sakin gidilmesi gerekirken uzun iliski kurallarina gore davranmaya aliskin kisi karsi tarafı haddinden fazla ilgiye/kiskancliga/sorumsuzluga/ilgisizlige bogabilir. Normal bir birey oluncaya dek flortten bir adim öteye gitmemek kesin cozumdur.

çalsa da yese de ben gene erdoğan a vereceğim

Bu cumleyi kuranlardan daha inancli bir nesil var ortada, capulcu diye nitelendirdiginiz.
En azindan kul hakki yiyene canak tutmaktan korkuyoruz. Siz daha iyi bilirsiniz de; hani bir kural var "kul hakkinin affi yok" seklinde. Alkol, zina bile affedilecekken sizinkilerin yaptıkları... ııh uzgunum cok cahilsiniz keske akillansaniz!

tasavvuf

Bir inanc disiplinidir. Eger tasavvuf kavrami olmasaydi, ya da onu bu kadar guzel anlatan mevlana diye biri olmasaydi bir ateist olarak bu basliga cok baska yazilar yaziyor olabilirdim. Arastirmaya deger..
Anlam kargasasi editi: Mevlana olmasaydi ateist olurdum, muslumanlikla ilgili bir problemim yok.

tarihin en kötü yabancı filmleri

(bkz: eat pray love)
Hayatimin en sıkıcı 2kusur saatiydi.

ilk buluşmada 6 tane bira içen kız

Birada var olan 5'lik alkol oranini bilen, birayla sarhos degil anca cakirkeyf olabilen bir kiz da olabilir. Alkol esigi yuksektir, karsi tarafa "ilk bulusmadan 6tane iciyorum beni oyle kolay sarhos edemezsin" imaji vermeye cabaliyor da olabilir. Ihtimali cok durumdur. Yapilir mi tabii ki hayir diger bulusmalar cuvala girmediyse eger.

dönüş

Ne guzel sicacik evimde uzanmis tv izliyorum. Yemek programi muptelasiyim, turkmax gurme kanali genellikle acik olur benim evimde. (bkz: ardanin mutfagi)
Arda kebabini yapti bitirdi, sonraki programda salak ece yine soğan dograyamayacak diyerek kanallar arasinda geziniyordum aheste aheste. Show tv de bu saatlerde turk filmi kusagi yayinlanir ve genellikle guzel filmleri secerler denk geldikce izlerim. Sag alt kosede donus yaziyor, turkan soray koylu bir kadini canlandiriyor, of pof diyerek değiştirmeye de usendigimden devam ediyorum ama elimde telefon sozluk okuyorum tabi. Neresinden denk geldigimi hatirlamiyorum ama film bittiginde hungur hungur aglarken buldum kendimi. Ki aglatabilen bir turk filmi, imkansizdir diyenlerdenim. Bu filme denk gelirseniz asla kacirmayin, denk getirin hatta izleyin.
Film o kadar sariyor ki efsane mantik hatalarini, komik cekim efektlerini (mesela ucurumdan yuvarlanan oyuncak vosvos) gormezden geliyor, yorumlari okuyunca farkediyorsunuz. Fakat turkan sultan'in ilk yonetmenlik tecrubesiymis, helal olsun kendisine uzun ve saglikli bir yasam diliyorum. Bir paket sigaramdan kalan uc beşiyle sabahi nasil cikaracagim onu dert ettim kendime.
Unutmadan bir de canım kardeşim var, yarin aksam da onu izleyerek olmeyi planliyorum.

çeyizi olmayan kız

(bkz: dertli gonullere giren iste benim zeki muren)
Çeyizim yok ama bol bol kitabım var, 5 kapılı gardrobum, dolaplara sığdıramadığım kadar ayakkabı/çantam ve odamın bir köşesinde 'takı standı'm var. Çeyizden sayılmaz mı bunlar, bakış açısına göre değişir tabii.

çok kitap okuyanların sonunda salaklığa meyletmesi

Karsisindaki kiside bir zeka piriltisi goremedigi zaman her insan ugrasmaktan vazgecer. Ozellikle cok kitap okuyorsa.
Ozetle; durumun karsi tarafla ilgisi vardir, kitap okuyanin muhattabina bakiniz.

ben bu yazıyı kendime yazdım

Okadar cok inandin ki insanlara..korkuyorsun haliyle, belki de son kez inanmaya.
Keşke yalan makinası icat edilseydi.. senin gibi biri icin hayat daha kolay olurdu.

uludağ sözlük ün ekşi sözlük ü geçtiği gün

Sözlüğün şuanki seviyesi goz onunde bulundurulursa daha çok beklenecek olan gündür.

yazarların gelecekteki çocuklarına yazıları

Babanin beni bulmasi ve seni dunyaya getirmem bu kadar gec olmamaliydi. biliyorum kusak catismalarinin tillahini yasayacagiz; ben de 20li yaslarimda anne olmak cok isterdim fakat seni oyle bir yetistirecegim ki, arkadaslarin hep bizim evimizde kalmak isteyip hep seni dunyanin ebeveyn bakimindan en sansli cocugu olarak gorecekler. Buna tum kalbimle soz veriyorum yavrum.
P.s.:Aninda anne moduna girebilen canliya Türk kizi denir bilirsiniz.

rotenon

Dertlesmekten keyif aldigim ulu sozlugun tek yazaridir. Adini bile bilmiyorum ama gelen kutumda mesajını gormek beni o an icin oldukca mutlu ediyor. Birazcik da merakli tursucu kendisi. Buyuyunce psikolog olsa yeri. *

film isimlerine cemaat ekleme

Yatmadan once 100 cemaat darbesi.
Senarist-yazar; fethullah p.