Helal olsun, adamın dibi. Saygı duyulası erkek. Ya ne yapsaydı? Reddedilince duygu sömürüsü yapıp, kıza salça mı olsaydı? Ya da sapık gibi takip edip kızı tehdit mi etseydi?

Ey insanlar! Sevilmiyorsanız, karşılık bulamıyorsanız bu kötü biri olduğunuzu göstermez. Yalnızca karşı taraf sevememiştir işte. Olgunlukla karşılayıp yolunuza bakın. Dünyada tek kız veya erkek o değil. insanları sıkboğaz edip, kendinizden nefret ettirmeyin.
abi aşık adam pes etmez.
sonuna kadar direnir, sevmeye devam eder. sever sever sever...
ha eğer biraz da zekiyse sevdiği kızı kendine aşık etmeyi başarır. sonra sevdiği kız onun peşinden koşmaya başlar. ama dediğim gibi hepsi vazgeçmemekle olur.
edit:abartmamak lazım*
Makul adamdır. Pes etmeyen kardeşlerimiz için tüm dünya çapında çeşitli yasalar konulmuş ve emniyet teşkilatı bunların tatbikinde görevli kılınmıştır.
Ne yapmamız bekleniyor anlamıyorum. Reddi yemişiz tamam oldu bitti. Ben yeni liman ararım kusura kalma.
Aslında fifa etmesi gereken erkektir.

Tamam vurmayın.
Önemli olan buradaki "pes etmek" kelime grubudur. Çünkü pes etmek denildiğinde bu iş bir yarışmaya ya da başarılcak bir şeye mesela güreşe benzemektedir. Asıl sıkıntı bunun bir başarı olmaması durumudur. Kendinizi zorla sevdiremezsiniz. Sizi tanımak için bir şans vermeyen kızdan hayır gelmez. Kısaca pes eden erkek yoktur, reddeden kız vardır.
olması gerekendir. Hatta kafası çalışıyosa teklif etmez.
Adam zaten zar zor kendini ikna etmiş, konuşmaya cesaret bulmuş, belki kaç gün kendinle konuşmuş belki ayna karşısında provalar yapmış sıyrılmış gelmiş, sırf hanımefendinin keyfi gelecek diye tüm o hevesini kıran red sonrası tekrar aynı badireleri yaşayacak.
Viyana kuşatması mı lan bu?!
Etrafta sırf kendini beğenmiş tiplerin (o an göz kör tabi) hayattaki tüm cesaretini kırma ihtimali olduğu için açılamayan insanlar mevcut.
Siz neyin reddinden neyin pesinden bahsediyorsunuz hala?
ısrar edersen: "bırakmadı peşimi" "yapıştı gitmiyor" "ne sümsük"

oluruna bırakırsın: "pes etti" "sevmiyormuş zaten" "hemen kabullenen erkek mi olur?"

ne yapalım amınakoyim götümüzle sürtünme yaratıp dünyayı mı durduralım? hay egonuzu sikeyim yahu.
ben de öyleyim aynı kapıyı iki kez zorlamam. istemek yada istememek iki seçenekli seçimdir. beni seçmediyse farklı seçenekler yaratmak gerekir sonuçta hayat bitmeyen seçeneklerle dolu.
nabalım a.k anayasa mahkemesinemi gidelim?

-kanka hatun beni reddetti
*ee son durum ne
-CAS a başvurdum bakalım.
teklif eden bir erkeği, kabul etmek istediği halde reddeden bir kızdan daha az orospu çocuğu olma ihtimali taşır.

biz söylemiyelim ama siz anlayın, biz kabul etmiyelim ama siz ısrar edin, biz sizden her zaman daha fazla imtiyaz sahibi olalım tavrınızı siksinler.
Tabi ki pes etmeli, kadın zaten onunla birlikte olmak istese bu kadar uzatmaz meseleyi zaten. Erkek zaten yanına gelmiş durumu açıklamış, bu durumun öncesine birçok gelgit yaşamış vb. sen sonra peşimde koşsun biraz diyip, yok istemiyorum demişsin.
tam manası ile sevmemiştir, muhtemelen bir iki hafta çıkar 3. hafta yatağa atarım diye düşünmüş, ve akabinde pes etmiş erkektir. gerçek sevenin asla yapmayacağı, biraz peşinden koşturacağı bir esas olmakla beraber, kiminin gururuna yediremeyeceği, kimininde alternatiflerin çok olduğunu düşünerek pes eden erkektir.
iyisini yapan ama çok üzülen erkektir. kimse bilmez ama sen her gün içten içe ağlarsın fakat ısrar etmenin boş olduğunu bilirsin.
ısrar edin
biz vakti zamanında yanımızda o kızı oğluma isteyeceğim diyen kadına
ben daha ölmedim .ben onun için memleketi karşıma alırım ayağını denk al diye tehdit etmişliğim vardır
En doğru davranışı yapan erkektir. Hayır zaten reddedilmiş tekrar mı gururunu hiçe sayıp gidip konuşsun da pes etmesin? Naz yapıyosa kız eğer seviyorsa o da, zaten erkek pes ettikten sonra pişman olur da gelir. Evet erkekler belki bu ilişki konularında biraz kafası basmayan taktik üretmeyen taraf olabiliyor ama üstlerine de bu kadar gitmemek lazım.
Kimsenin birbirine birşey söylemesine gerek yok; aynı duyguları hissediyorsanız herşey karşılıklı olarak kendiliğinden gerçekleşir zaten.Dolayısıyla red falan da edilmezsiniz.
Anlayışlı olması gereken erkektir. Arkasına bile bakmadan gitmesi gerekir.
Peki erkekler ne istiyor. Teklifini hemen kabul eden bayanı mı yoksa reddeden bayanı mı?. Hani erkekler zor kızlardan hoslanır diye bir şey vardı ne oldu ona. Kadın ellettirmez kezban muamelesi görür ellettirir kaşar muamelesi görür. Erkekleri bir türlü anlayamadım.
adam gibi adamdır. sevdiği kızın peşinden koşması bir yere kadar güzel bir şeydir lakin konu reddedilmek ise doğru olanı yapmıştır.
ona pes etmek değil kız istemiyorsa kızın peşini bırakmak denir. aslında sevmek budur, çünkü kız sizi sevmiyorsa sizinle mutlu olamaz. illa benim olacaksın diye kızı rahatsızlık etmek mallıktır.
bizim kaybettiğimiz nokta tam burası. ısrar veya kendini ifade edememe durumu. gidersin karşı tarafa duygularını ifade edersin olmaz mı dedi o zaman paşa paşa yoluna bakacaksın. evet derse zaten ilişki başlar. taciz etmekten veya edilmekten hoşlanan güruh anca bu yola başvurur.
Reddedilmeden önce erkek;
+Bak senin hatun geliyor kanka.
- Düzgün konuş lan yengenle dangalak.
Reddedildikten sonra erkek;
+ Kanka ne oldu sizin iş? Yenge seni kabul etti mi?
- Ne yengesi be oğlum o kızdan yenge mi olur kaşarın teki o.
Durum ve sevdiği kız ,reddedildikten sonra bir erkek için yukarıda da görüldüğü üzere 180 derece şekil ve hal değiştirebilir sayın sözlük yazarları.
Bir kere red yemiştir . O saatten sonra ki tekrarlamalar karşıda ki insana baş ağrısı olacağı için saygı prensibiyle doğru olandır.